Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Proszę o radę!

hiroj jest nieaktywny Nowy na forum

Unhappy Proszę o radę!

W maju (waga ok. 58kg) tego roku byłam u dietetyka, miałam dietę redukcyjną bodajże 1300kcal - nie pomogło.
    W lipcu (waga 56kg) zaczęła się obsesja, sprawdzanie każdego produktu, liczenie kcal itd.
    Przez cały listopad (waga 60kg) ćwiczyłam co dwa dni interwały i jadłam po 2 posiłki dziennie (o godzinie 9 i 15, w taki sposób żeby minęło 18h między ostatnim posiłkiem dzisiejszego dnia, a pierwszym jutrzejszego) - efekty: bardzo niski poziom cukru, łamliwe paznokcie, wypadające włosy, sucha skóra, wory pod oczami, wieczne zmęczenie, senność, stałe uczucie marznięcia/chłodu, podczas podnoszenia się zawroty głowy (to wszystko to opinia lekarza, sama sobie tego nie zdiagnozowałam).
    Przebadałam tarczycę - nic. Aczkolwiek zasugerowano mi, że mogę mieć Hashimoto, którego czasem nie wykrywa się podczas badania pod kątem 3 głównych hormonów tarczycy. (Jeszcze tego nie sprawdziłam.)
    Od początku grudnia (waga 58/59) ćwiczę co dwa dni interwały na przemian z ćwiczeniami siłowymi na tyłek i jem co 4 godziny, ale nie wiem czy wychodzi chociaż 1000kcal...

Już nie mam pojęcia, za co się chwytać. Przy danych ćwiczeniach pozostanę i mam zamiar spożywać jakieś 1200kcal (będzie ciężko, bo mam wyrzuty sumienia, jak pomyślę że mogłabym zjeść chociaż 800kcal. No cóż... przywyknę, wiem że taka dieta jest zła, ale wszystkiego trzeba spróbować). Nie wiem tylko czy dobrze będzie jeśli rozłożę to na 4 posiłki np. śniadanie - 300kcal, 2 śniadanie - 300kcal, obiad - 400kcal, kolacja - 200kcal? Do tego min. 1,5L wody i bez słodyczy.

Myślicie, że to coś pomoże?

joanna2508 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: Proszę o radę!

Polecam zrobić badania pod zaburzenia tarczycy. Może to być problem.

czarAmadeusz jest nieaktywny Nowy na forum

Zdecydowanie podstawowe testy na tarczycę, plus proponowałbym iść do dobrego dietetyka, który wskazałby jakie badania powinnaś przeprowadzić jeśli chodzi o podstawowe nietolerancje fundamentalnych składników jak np nietolerancja glutenu itp.

talmae jest nieaktywny Nowy na forum

koniecznie zrób badania, może też ponów te, które już robiłaś. możesz też skonsultować się z innym lekarzem. a jeśli chodzi o cztery posiłki, to można spróbować. ale czy to pomoże? to tak naprawdę sprawdzisz na sobie

Uprawnienia umieszczania postów