no to zaczynamy!

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
  1. MalyWrobelek
    MalyWrobelek
    Witajcie!

Założyłam tą grupę, bo zauważyłam, że sporo osób choruje na tarczyce. Sądzę, że miło będzie sobie pogadać i powymieniać spostrzeżeniami z osobami, które "dręczy" to samo

Może się przedstawię

mam na imię Dorota, mam 31 lat, na tarczycę choruję od marca 2007 r. Mam niedoczynność tarczycy i przyjmuję Letrox w różnych dawkach w zależności od poziomu hormonów. Obecnie przyjmuję 75 mg.

Serdecznie zapraszam do grupy
  2. Krystyna67
    Krystyna67
    Witam !!!
    Mam na imię Krystyna, mam 47 lat, na tarczycę choruję od 2009 roku.
    Przyjmuje Euthyrox 50 mg.
    Po kilku latach leczenia już wiem, że jakbym nie oszukiwała i wszystko zwalała na chora tarczycę, uwarunkowania genetyczne nie doprowadziłabym się do takiego stanu.

Dziewczyny jedno jest pewne - nie istnieje żadna cudowna dieta !!! ZA DUŻO JEMY A ZA MAŁO SIĘ RUSZAMY!!!!!!
    Trzeba z daleka trzymać się od słodyczy, tłustego jedzenia i pieczywa. Niestety trzeba się ruszać !!!
    Tyle i .... aż tyle.
  3. MalyWrobelek
    MalyWrobelek
    Podpisuję się pod Twymi słowami obiema łapkami tarczyca tarczycą a cukierki cukierkami Lubię jedzenie i lubię jeść ale nie obżeram się. Tyć zaczynam dopiero wtedy jak za długo siedzę na tyłeczku. Ale jak się ruszę to waga spada bardzo szybko. Tzn. waga nie wiem dlaczego stoi w miejscu, ale widzę po figurze, ciuchach i zdjęciach, że jestem co raz szczuplejsza

Fajnie, że dołączyłaś Może jeszcze ktoś się znajdzie. Im nas więcej będzie tym weselej
  4. MalyWrobelek
    MalyWrobelek
    Coś słabo tu się kręci, a szkoda Może potrzebna jest lepsza reklama? Jakieś pomysły?
  5. dolinalotosu
    dolinalotosu
    Witam Kobietki
    haszimoto u mnie zdiagozowane w końcu i początek leczenia za mną, od 7 tyg biorę Letrox najniższa dawkę 25mg
    w piątek kontrolna wizyta u endo, we wt robię tsh, by sprawdzić jak się poprawiło
    nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale od 3 tygodni waga reaguje spadkami na moje wysiłki dietkowe
    a długo,długo...kilka lat rosła, a w najlepszym wypadku stała
  6. MalyWrobelek
    MalyWrobelek
    Witaj

Jak po lekach waga zaczęła spadać, to znaczy, że masz dobrze dobrane leki i działają

Ja też mam Hashmoto Każdy lekarz co mnie widzi to się pyta czy choruję na żółtaczkę, albo czy ktoś w mojej rodzinie chorował Też masz żółte białka oczu?
  7. dolinalotosu
    dolinalotosu
    nie wróbelku
    oczy mam ok jeśli chodzi o kolor, ale niestety mocno mi się wzrok pogoszył w ostatnich miesiąach
    jutro ide odebrać wyniki, jestem ciekawa,czy tsh się obniżyło
    a w pt do lekarza
  8. MalyWrobelek
    MalyWrobelek
    Myślisz, że wzrok Ci się pogorszył od tarczycy? Nie strasz mnie. Wystarczy, że się zastanawiam czy nie odziedziczyłam po tacie jaskry
  9. sielo90
    sielo90
    Witajcie ja choruje na żółtaczkę typu B ,ale nie mam żadnych objawów,nie mam zażółconych białkówek oczu.Nie wiedziałabym o swojej chorobie,gdyby ,nie ciąża i badanie HBS dodatni,co było dla mnie ogromnym szokiem.Prawdopodobnie zaraziłam się w dzieciństwie podczas przetaczania krwii.Kilka tygodni temu dowiedziałam się o subklinicznej niedoczynności tarczycy.Prawdopodobnie było to przyczyną przedwczesnego porodu i spowodowało niską masę urodzeniową mojej córeczki.Zachęcam do zrobienia sobie badania Hbs Ag i badań w kierunku HCV.W tej chwili biorę Euthyrox N 50 i widzę że zaczęłam chudnąć,ale również staram się oszczędzać trochę w jedzeniu i ćwiczyć.
  10. Magiliana
    Magiliana
    Witajcie

Choruję na Hashimoto. Nie wiem od jak dawna mam to schorzenie, ale zdiagnozowano mnie kiedy miałam 18 lat - czyli 7 lat już się leczę. Przyjmuję Eyuthyrox 25/50 mg tzn. jednego dnia 25 mg, drugiego 50 i tak naprzemiennie .
    Co zabawne, okazało się, że Hashimoto jest u mnie "wynikiem" zupełnie innej choroby , czego nikt jakoś nie pokojarzył...

Oj... Tarczyca może wpływać na wzrok? To by było niezbyt ciekawe .
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni