Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pas do treningu

dionos jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

Domyślnie Pas do treningu

Witam, od jakiegoś czasu sporo ćwiczę na siłowni i uznałem, iż muszę zakupić sobie pas treningowy, aby zmniejszyć obciążenie dolnego odcinka kręgosłupa, możecie polecić jakiś model, czymś w ogóle różnią się te wszystkie pasy?

denimer jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Rumia

Domyślnie Odp: Pas do treningu

Osobiście kupowałem jeden z tańszych pasów kulturystycznych firmy olimp ze sklepu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i mi bardzo pomaga. Nie wydaję mi się, że droższy zawsze znaczy lepszy ale może się mylę.

Gumisio88 Guest

Witam. Ja czytałem w KiFie, że pas taki wcale nie odciąża dolnego odcinka kręgosłupa przy treningu siłowym. Pozwala on jednak na ćwiczenie z większymi cieżarami, ale zwiększa ryzyko kontuzji z powodu ucisku na kręgi. Może to tylko spekulacje, ale moim zdaniem pasy takie przydają się przy pracy z bardzo dużymi ciężarami (w przypadku ćwiczenia metodą cieżkoatletyczną lub maksymalnych obciążeń), gdzie ryzyko kontuzji jest większe niż przy innych metodach. Ja ćwiczę bez pasa - martwy ciąg, czy przysiady, ale nie przesadzam z ciężarem.

WiktoriaZięba jest nieaktywny Nowy na forum

Ostatnio zamówiłam pas treningowy w K- Spot, miał bardzo dobre opinie ten sklep, więc się zdecydowałam na zakup online. Powiem, ze faktycznie opinie rzetelne bo pas sprawuje się super. Tutaj masz linka jeśli nadal chcesz kupić: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mariolka123 jest nieaktywny Nowy na forum

Podsyłam ten materiał [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Bardzo dokładnie przeanalizowany temat pasa treningowego

Uprawnienia umieszczania postów