Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
Like Tree15Lubią to

Wątek: Wstydzę się biegać! Pomocy!

Przytyta21 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Winiary
    Wpisy na blogu
    1

Domyślnie Wstydzę się biegać! Pomocy!

Otóż mój problem zaczął się od momentu kiedy przytyłam czyli około 3lata temu, wstydzę się strasznie tego jak wyglądam co uniemożliwia mi rozpoczęcie aktywności fizycznej poza domem a marzę o bieganiu!!! Bardzo dużo czytałam na ten temat, wiem że chciała bym zacząc od planu 10tygodniowego. Buty i strój mam ale codziennie gdy chcę wyjść z domu to dopadają mnie myśli typu "a jak mnie ktoś znajomy zobaczy, jestem taka gruba podczas biegu będzie mi się wszystko trzęsło, będą się ze mnie śmiać" itd itp. Takie myśli kotłują mi się w głowie przez pare minut po czym odpuszczam. Raz nawet wyszłam, zobaczyłam z daleka jakąś babkę i się wróciłam do domu. Kiedyś kochałam bieganie, wiem że łatwo idzie się od tego uzależnić Więc moje pytanie brzmi jak pokonać ten irracjonalny wstyd i lęk??? Pomóżcie...

elakoncze jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Rawicz

Domyślnie Odp: Wstydzę się biegać! Pomocy!

Hej ja też zaczęłam biegać od tygodnia. Nie biegam u siebie koło domu, tylko wsiadam w samochód i jadę 5 km do koleżanek i tam razem z nimi biegam. W grupie jest rażniej. Moze masz taką możliwość?
    Gdybym biegała u nas na wsi koło domu już widzę ile by było komentarzy .... w stylu niech się lepiej za jakąś robotę weźmie itd
    Gdy biegnę, cała czerwona, sapię jak lokomotywa, ledwo przebieram nogami i patrzy się na mnie jak na kosmitę ktoś kogo nie znam to mi to wisi... Ale najważniejsze dla mnie to że nie biegam sama, z kimś jest dużo łatwiej
    Powodzenia!!
    figa4242 lubi to.

hetkapetelka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

Ja biegam w pobliskim lesie(z psem). Przez moją wieś jeszcze nie odważyłam się przebiec, ale jestem bliska tego -a co
    Nie wiem ile ważysz, ale ważne jest, żebyś była z siebie dumna a nie zawstydzona tym, że biegasz.
    To naprawdę jest powód do dumy, że się człowiekowi chce.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki.
    Autkobu and figa4242 like this.
    Tak jest teraz-wrzesień 2015:

Tak było w 2011 roku:

Awatar nishita
    nishita jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    WWL

Również mam chęć zacząć biegać
    I tak jak napisała elakoncze, ja również napewno wsiąde w samochód i pojade gdzieś na ubocze

Sama również nie będe biegać Chociaż moja druga połówka jest szczupła, to namówiłam go żeby ze mną pobiegał. Podłapał ten pomysł, i stwierdził że przez to też troszke mięśni sobie wyrobi

Także napewno z kimś lepiej. Masz możliwośc z kimś pobiegac ?

Awatar EwaKatarzynaJulia
    EwaKatarzynaJulia jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    12

Cześć, ja rozumiem to że można się wstydzić swojego ciała i z tego powodu rezygnować ze sportu, też tak miałam. Dlatego postanowiłam pierwsze byc na samej diecie, kiedy ubyło mi 10kg i byłam taka mega szczęśliwa to sama chciałam zażywać ruchu i biegam, staram się codziennie. W domu na razie bo mam bieżnię, ale jak się zrobi naprawdę ciepło to wyjdę na zewnątrz. Powodzenia ci życze

Ćwiczę z ewa od 16.07

NIE ŻYJĘ ŻEBY JEŚĆ, JEM ŻEBY ŻYĆ.....

Awatar AgaMama80
    AgaMama80 jest nieaktywny Znany na forum

Czesc

Wstydzisz sie biegac? A ile wazysz?
    Opowiem ci historie.
    Wyobraz sobie, ze na poczatku lutego pewna gruba baba, wazaca prawie 110 kg stwierdzila - o jak bardzo chcialabym biegac, nic innego mi sie nie marzy tylko biegac jak ci wszyscy ludzie w parku, z taka lekkoscia, z usmiechem na twarzy. Gruba baba tez sie wstydzila, ale ubrala dresy, buty, kurtke przeciwdeszczowa i ruszyla do parku. Zaczela od malego koleczka, ktorym kiedys spacerowala, no i zaczela truchtac. I jak tak truchtala to mowila sobie - YES I CAN, YES I CAN!!!! Ze moze, ze chce, ze potrafi i da rade. dala rade. Miala rozne klopoty, najwieksze z bolem plecow. Na tydzien przerzucila sie na basen, zeby wzmocnic plecy. Bol minal.

Dzisiaj tej grubej baby juz nie ma. Jestem ja, 12 kg lzejsza. Jak widzisz po moim paseczku najchudsza osoba nie jestem, ale czuje sie duuuzo lzejsza. Jestem po tej zlejszej stronie mocy (2 cyfrowa waga). Powiem ci wiecej, biegam, jezdze na rowerze, chodze po gorach, chodze na spacery jak mam @. Zyje i jestem szczesliwa.

Nie boj sie zyc Jesli chcesz biegac, biegaj!! Kto ci zabroni?? A jesli ktos sie z ciebie smieje, to niech spada, za 2-3 tygodnie (tak wlasnie, bo tyle potrzeba zeby miec nieco lepsza forme, niewiele prawda??) bedziesz mogla dac im powachac kurz spod twoich nog, bo nie beda mogli cie dogonic.

Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

Mamuska walczy o siebie! Walcz z mamuska!

Przytyta21 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Winiary
    Wpisy na blogu
    1

Dzięki wszystkim, nie powiem, zmotywowałyście mnie. Ja waże 82kg ale 3 lata temu ważyłam 60 i taką mnie pamiętają ludzie w mojej okolicy bo staram się nie pokazywać za bardzo dlatego tez wiem że jak wyskocze nagle w dresiku to będą się śmiać. Takie realia wioski. Nie mam niestety kompana do biegów bo wszystkie koleżanki są szczupłe i mało aktywne a co do wyjazdu gdzieś dalej to też odpada bo prawko jakoś się nie chce zdać Ale po przeczytaniu ostatniego posta od AgaMama80 powiem szczerze jutro lecę biegać!!! Dzięki wielke za mega motywację i kopa w dupę!!!:*

Awatar AgaMama80
    AgaMama80 jest nieaktywny Znany na forum

Hej, Ja właśnie wróciłam z mojego 9km biegu, było suuuuper, pomimo lekkiego bólu pleców.
    A jak u was?

Mamuska walczy o siebie! Walcz z mamuska!

hetkapetelka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

9 km!
    To naprawde nieźle-szczere gratulacje. Ja najwyżej 5 dam radę, ale trzeba przyzać, że zawsze pozostaje mi zapas sił.
    Może powinnam bardziej docisnąć
    Nie masz problemów z kolanami?
    Tak jest teraz-wrzesień 2015:

Tak było w 2011 roku:

czilga Guest

Pyzata rozumiem Cię bo ja też się wstydziłam... Uj tam z ludźmi których nie znam, ale jak się natknę na znajomego to palę się ze wstydu...

Tylko dlaczego? Dlaczego mamy się wstydzić? Przecież to powód do dumy:
    -uprawiać sport
    -nie rezygnować z niego bo ktoś źle patrzy (i robi to specjalnie)
    -uprawiać go regularnie
    -żyć z nim
    -i w końcu z nim schudnąć!

Jest więcej + niż - i ludzie, a właściwie wredne ludziska niech się gapią. TO MY MOŻEMY IM SIĘ ŚMIAĆ W TWARZ ŻE ONI NIE ĆWICZĄ!

I Głowa do góry!
    Autkobu lubi to.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów