Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak sie pozbyć nieświezego oddechu?

karroll jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Jak sie pozbyć nieświezego oddechu?

Próbowałem juz chyba wszystkiego, jakies pastylki, czyszczenie języka bo wyczytałem gdzies ze na nim sie duzo bakteri zbiera i stąd ten zapach moze sie brac ale nic nie pomaga. Albo podobno od refkluksu sie tak może zrobic ale ja nie mam żadnych problemów gastrycznych, zresztą w tym wieku?? Mam 22 lata. Juz nie wiem co robic a wstyd przeciez tak z paszczy zionąć.

niskokaloryczna jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Jak sie pozbyć nieświezego oddechu?

Wiesz co jeszcze może byc przyczyną? stres, serio. Mojej siostrze tak lekarz rodzinny powiedział. Tak to wszystko w organizmie jest jakos ze sobą powiązane ze sie nam nawet w głowie nie mieści. Stresujesz sie czyms bardzo?

ZieloneJabuszko jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Trzeba byłoby znaleźć przyczynę, a co za tym idzie, udać się do lekarza

ArtDent_Kraków jest nieaktywny Nowy na forum

Przyczyn nieświeżego oddechu może być całe mnóstwo; należą do nich między innymi te, które wskazaliście. W wielu przypadkach źródłem halitozy (bo tak również nazywamy tę dolegliwość) jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej - obecność kamienia i osadu na zębach. Przykry zapach powodują zanieczyszczenia, pozostawione w trudno dostępnych przestrzeniach międzyzębowych. Dlatego nieodzowna jest wizyta u profesjonalnej higienistki, która po zabiegu czyszczenia zębów zaleci stosowanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust, które wspierają szczoteczkę w codziennej pielęgnacji. Nierzadko nieświeży oddech wiąże się z nieszczelnymi plombami, a także z chorobami w obrębie jamy ustnej - odwiedź dentystę i upewnij się, że nie dotknęła Cię próchnica bądź ropień. Zapraszamy na konsultację do ArtDent (przy Kładce) - pod numerem telefonu 12 415 86 69 możesz zapisać się na wizytę. Jeszcze jedną przyczyną, jaką warto tutaj wskazać, są złe nawyki żywieniowe: picie alkoholu, palenie papierosów czy jedzenie w dużej ilości ostrych potraw. Zwróć uwagę, czy te przyzwyczajenia nie dotyczą także Ciebie.

kucjoa jest nieaktywny Nowy na forum

Tez kiedys miałam z tym problem, ale mi zwykłe gumy do żucia wystarczały. Brałam jedna za drugą i pachnialam miętą albo truskawką potem to mi jakoś samo przeszło chyba ale nawyk żucia gumy został do dzis radzili mi też wtedy żucie gozdzików ale w koncu tego nie stosowałam bo ta guma była wystarczająca

ArtDent_Kraków jest nieaktywny Nowy na forum

Jeśli chodzi o gumy, faktycznie wiele osób stosuje je w celu uzyskania świeżego oddechu, ale należy pamiętać, że wskazany jest umiar. Żucie gumy częściej niż 2 razy w ciągu dnia przez 15 minut może wywołać skutki uboczne, na przykład w postaci nocnego zgrzytania zębami. To prawda, że istnieją też domowe metody zwalczania nieprzyjemnego zapachu z ust. Należy do nich żucie natki pietruszki, bogatej w chlorofil - naturalną substancję odświeżającą albo goździków, o których wspomniała moja przedmówczyni. Proszę jednak pamiętać, że kluczowe znaczenie ma profesjonalna, dokładna higienizacja przynajmniej raz na pół roku. Więcej przydatnych informacji znajdziecie na naszym blogu
    Ostatnio edytowane przez AdminAdmin ; 12-04-2018 o 13:14

karroll jest nieaktywny Nowy na forum

Stres u mnie raczej na umiarkowanym poziomie wiec to raczej nie to. Nie pale, alkohol rozsądnie, przy jakichs okazjach to wiadomo, juz prędzej te ostre potrawy bo lubie. Bardzo dziękuje za wszystkie porady, na pewno wypróbuje wasze sposoby chociaz nie cierpie pietruszki a jak to wszystko nie pomoze to chyba naprawde pójde do dentysty bo to przestaje byc smieszne.

Uprawnienia umieszczania postów