Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
Like Tree1Lubią to

Wątek: Roztępy ;/

Awatar medimediii
    medimediii jest nieaktywny Nowy na forum

Red face Roztępy ;/

Też macie ten problem? Osobiście od tycia zrobiły mi sie one na biodrach, pod kolanami i od środka ud. Próbowałam maści z Eveline, Kremów i różnych cudów. Fakt, lekko zmalały, ale przez lata wstydziłam sie szortów. Do dziś w upały mam schizy czy ktoś stojący za mną np w tramwaju je widzi. to mój wielki kompleks, bo niby dużo schudłam, ale to zostało. Tłumacze sobie, że tygrys ma paski i ja też, a też walczę. Trochę może pomaga, ale i tak w każde lato chodze w długich spodniach albo cienkich czarnych rajstopach dopóki nie ma skwaru. Chciałabym móc od tak założyć szorty czy spódniczkę, ale zawsze z tyłu głowy mam moje białe krechy pod kolanami... Macie może jakieś sposoby na zniwelowanie ich?

Awatar kundzia92_92
    kundzia92_92 jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Roztępy ;/

powiem ci tak, każdy ma rozstępy,większe czy mniejsze ,ale ma ! ja mam na przykład po odchudzaniu , ale są mało widoczne. inne mają przez okres dojrzewania. więc nie martw się tym tak . ja stosowałam w czasie odchudzania różne kremy z eveline, coś na pewno pomogły . słyszałam też o bio oil ,to też możesz spróbować. każdy jest inny i co innego na niego działa . próbuj różnych sposobów! nie załamuj się ! i głowa do góry. ludzie niech się patrzą , oni też mają je mniejsze czy większe. gadają i będą gadać . i odrzuć w kąt te twoje schizy! życzę powodzenia i myślę ,że znajdziesz dobry sposób!

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Rozumiem Cię. Też je mam i też z nimi walczę. Mnie się pojawiło dużo rozstępów w okresie dojrzewania. Urodziłam dzieciątko, jednak o dziwo w ciąży nowe rozstępy praktycznie się nie pojawiły, zostały tylko te stare. Niby nie są już tak widoczne i fioletowo-czerowone, tylko raczej białe, ale i tak mam tą świadomość, że są. Mnie bardzo pomógł krem z firmy Tołpa, który nazywa się Dermo Body Mum, dzięki niemu nie zrobiło mi się więcej rozstępów w ciąży, a te obecne widocznie zbledły. Dobrze działa także masło shea, najlepiej takie 100% ekologiczne. Wcześniej był też fajny balsam na rozstępy z Ziaji, w czarnym opakowaniu, miło pachnący anyżkiem, dawał fajne efekty, ale niestety z tego, co wiem, to już go wycofali ze sprzedaży.

Awatar Marta_K
    Marta_K jest nieaktywny Znany na forum

Podobno rozstępy to problem blisko 90 % kobiet niestety. Ja sama w wieku dojrzewania dorobiłam się rozstępów na piersiach. W pewnym okresie zaczęło zbyt szybko rosnąć, ja niedostatecznie nawilżałam swoja skórę i niestety, stało się.
    Jeśli rozstępy są jeszcze różowe- niedojrzałe i świeże to można je jeszcze zlikwidować kremami, jednak kiedy są już białe, czy też perłowe, krem niestety nie pomoże.. Dlatego ja swoje piersi pokachałam takie jakie są

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

A wiesz, że nie tylko kobiet? Mój facet ma na udach i ramionach. Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że to tylko kobieca przypadłość, jak cellulit, a jednak. Moje rozstępy już są niestety blade, to znaczy, w kolorze skóry, więc już chyba sama bardziej się ich nie pozbędę. Ale może to i dobrze, że mają taki kolor, bo nie rzucają się jakoś w oczy z daleka.

Awatar sandragarstka
    sandragarstka jest nieaktywny Nowy na forum

Mam 17 lat i też mam sporo rozstępów. Powiem Ci tak, nie da się z nimi wygrać walki do końca, jest to po prostu niemożliwe. Ty używałaś kremów z eveline, ja regularnie przez 3 lata używałam kremów z wyższej półki cenowej, używałam też bio oilu, teraz stosuję olej arganowy. Dbałam o rozstępy od samego początku, niestety nie udało się ich całkiem pozbyć. Mam rozstępy na tyłku, biodrach oraz z tyłu pod kolanami. Czy się ich wstydzę? Ani trochę. Prawie każda kobieta ma jakieś rozstępy, naprawdę, nie ma to patrzeć na panie z instagrama, czy gazet, które mają idealną skórę. Ja zawsze byłam szczupła, rozstępy pojawiły się, ponieważ gwałtownie sporo urosłam. Tych białych rozstępów już nie usuniesz, jedynie u lekarza medycyny estetycznej możesz z nimi walczyć, więc trzeba je zaakceptować, nie ma innego wyjścia. Pomyśl sobie, że niektórzy ludzie mają naprawdę ogromne problemy skórne, czy inne problemy zdrowotne, a Ty się przejmujesz drobnymi rozstępami. Wydaje mi się też, że zaakceptujesz je z wiekiem, jak zmieni Ci się sposób myślenia, tak właśnie było w moim przypadku

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Ja z moimi też się godzę. O ile nie są to krwisto-fioletowe pasy na całej sylwetce, to niech już sobie będą. Medycyna estetyczna, to brzmi fajnie i wydaje się być sposobem na wszystko, male po pierwsze kosztuje fortunę, a po drugie, wbrew pozorom są to zabiegi inwazyjne i dość długo trwa rekonwalescencja po nich. Niektóre problemy zdrowotne, także wykluczają ingerencję chirurga plastycznego, więc nie jest to rozwiązanie dla każdego. Jeszcze jak się naogląda człowiek tych programów typu tvn-style, jak robią operacje plastyczne, czy "przypalanie" laserem, to aż się robi słabo i już chyba wolę rozstępy zaakceptować :P

Awatar Nikojta
    Nikojta jest nieaktywny Nowy na forum

Nigdy nie mialam dużych roztępów, dopuki nie dostałam leków, po których się one pojawiają. Teraz moje uda, cycki i odcinek lędźwiowy jest cały pochamrany. jak sobie z nimi radzić? chciałabym wiedzieć. Zbliża się lato a ja nie będe mogła włożyć bikini pomimo, że schudłam i jestem dumna ze swojego ciała. Ale wiesz co? stwierdziłam że to wale, blizny to historia, a ja mam większą histrie niż inni Głowa do góry, nikt się nimi nie przejmuje z wyjątkiem ciebie.

Flow26 jest nieaktywny Nowy na forum

Rozstępy można zawsze usunąć za pomocą lasera. Zabiegi takie wykonywane są w Vici Clinic w Krakowie i przynoszą niesamowite efekty. Teraz na pierwszy zabieg jest zniżka 50%

jolamarus1991 jest nieaktywny Nowy na forum

Należy stosować preparaty o działaniu przeciwzapalnym. W tym okresie powinno się również natłuszczać i nawilżać skórę, stosując odpowiednią maść. Druga faza to faza zanikowa. Wprawdzie stają się one wtedy mniej widoczne (przybierają kolor perłowy), jednak usunięcie ich domowymi sposobami jest niemożliwe. Przy sporym wysiłku uda nam się jedynie je rozjaśnić.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów