Strona 2171 z 2182 PierwszyPierwszy ... 1171 1671 2071 2121 2161 2169 2170 2171 2172 2173 2181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21,701 do 21,710 z 21812
Like Tree53952Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Kurde, nie wyjdę dziś.
    Gruszko, i ja mam ciąg bułkowy i nijak go przerwać nie mogę, dlatego waga stoi. Dziś nad tym pomyślę na kijkach
    gruschka and sabinka57 like this.
    01.01.2016 (81 kg) ************************************************** **********

sabinka57 jest nieaktywny Znany na forum

TinnGo pięknie opowiadasz o swoich kocich przyjaciołach, widać, że kochasz ich niezmiernie, bardzo lubię czytać te twoje opowieści, nie tylko o kotach zresztą, o ogrodzie i walce z różnymi przeciwnościami losu jakie się tam pojawiają i pięknym czasie gdy już wszystko opanujesz też, zresztą ja w ogóle wszystkie was dziewczyny lubię czytać ale, żeby było co czytać to i pisać trzeba i kółko się zamyka
    Podoba mi się, że jak już się za cos bierzesz to tak dogłębnie i na maksa, ja taka nie jestem, do wielu rzeczy mam słomiany zapał, próbuję łapać kilka srok za ogon i zostaję z niczym... przykład - język angielski, pewnie już się domyśliłaś z moich opowieści, że latam tam dosyć często bo mam tam córkę, jedyną, jest tam od 12 lat, wyszła za Anglika i tu jest problem, przynajmniej dla mnie mój angielski - który leży i kwiczy, powinnam mieć dobra motywację bo nie dość, że często tam bywam i wypadałoby chociaż w prostych sprawach się dogadać a poza tym zięć i wnuczki ( 4,5 i 2,3 lata) mówią w zasadzie tylko po angielsku, nie będę już tu tłumaczyć, że wielokrotnie próbowałam z córka rozmawiać na ten temat ale ona swoje, ja swoje, więc nie naciskam i przecież na siłę nie zmuszę jej do tego, żeby je uczyła polskiego, ona już czuje się tam Angielką i dobrze jej tam...
    W szkole nie uczyłam się angielskiego w ogóle, od kilku lat coś tam próbuję robić w tym kierunku, jakieś podstawy mam ( kursy), teraz powinnam uczyć się sama aby lepiej się komunikować a ja tylko co kilka miesięcy jak tam jestem to uruchamiam to co już umiem i czego nie zapomniałam, za każdym razem cos tam nowego podłapię ale ogólnie dooopa bo w domu nic nie robię pomiędzy wyjazdami
    Jak ty uczysz się języka bo pisałaś, że wczoraj poświeciłaś na to aż 3 godziny, wiem, że zapisałaś się na kurs ale co robisz w domu? jak się uczysz? możesz cos skrobnąć na ten temat?
    Agnieszka ma rację pisząc kiedyś jak się skarżyłam na trudności w komunikowaniu się w moimi wnusiami, że za kilka lat może być problem, bo mogą się po prostu wypiąć na babcię z którą nie mogą się dogadać a tego chciałabym uniknąć....
    Ja próbuję uczyć je trochę polskiego będąc tam ale to tylko pojedyncze słówka a nie komunikowanie się po polsku
    gruschka, TinnGO and Agnieszka111 like this.

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Sabinko, jesteś nauczycielką może spróbuj uczyć wnusie wierszyków po polsku, wtedy sama " melodia " języka na tyle im się spodoba, że będą chciały wiedzieć co do nich mówisz. I śpiewaj z nimi, nawet przez skype. Zobaczysz jak szybko zaczną śpiewać razem z Tobą dzieciaki szybciej się uczą, nie to co my
    sabinka57 lubi to.
    01.01.2016 (81 kg) ************************************************** **********

Awatar gruschka
    gruschka jest nieaktywny Znany na forum

Mnie szczerze mówiąc te 3 godziny angielskiego Tinngo nieźle weszły na ambicję....
    Wprawdzie nadal sporo czytam,bo większość interesujących mnie rzeczy jest jednak po angielsku,ale z mówieniem coraz gorzej
    Chyba czas poszukać jakiegoś native speakera choć na godzinkę tygodniowo.
    Agnieszka111 and sabinka57 like this.
    Nowa wiosna- nowe zadanie
    Zaciskanie paska - na początek 6 cm.
    Docelowo 20cm do zgubienia
    http://www.jestemfit.pl/forum/tylko-...izacja-42.html

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

A propos nauki...moja mama od jakichś dwóch lat ćwiczy pamięć. Robi to w ten sposób, że wynajduje sobie bardzo długie wiersze i uczy się ich na pamięć. Ale jeszcze w dodatku muszą się jej podobać. Czyli musi ich trochę przeczytać żeby znaleźć ten, którego będzie się uczyła. Często mają po kilkanaście zwrotek. W ten sposób rozwija się intelektualnie szukając w bibliotece wierszy, potem ćwiczy pamieć.

Znalazła gdzieś w internecie wykaz książek (100), które powinno się przeczytać przed śmiercią , wiele z nich oczywiście czytała, bo wszyscy w domu kochaliśmy zawsze książki, ale wielu nie, więc z zapałem się za to wzięła.
    No imponuje mi bardzo. Na szczęście mam po niej tę energię
    gruschka and sabinka57 like this.

sabinka57 jest nieaktywny Znany na forum

Gruszko no ja native speakerów to mam tam na miejscu ale co z tego jak to jest tylko raz na jakiś czas a poza tym taki native speaker dwuletni to taki chyba nie do końca pelnowartosciowy jest ha ha
    Agnieszko no twoja mama jest po prostu niesamowita kobieta i super, że dużo cech odziedziczylas właśnie po niej.

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Witajcie, dopiero wróciłam. Poczytam, ale popiszę może jutro. Dużo było dzisiaj różnych energii i emocji i muszę się zresetować. Do tego synowa jest w szpitalu, co też ściga myśli. Odezwę się w miarę szybko.
    gruschka, maniusia72 and sabinka57 like this.

Awatar gruschka
    gruschka jest nieaktywny Znany na forum

Sabinko,ja myślałam oczywiście o sobie,i już się nawet na jutro umówiłam
    A u ciebie,kto wie może właśnie 2 latka będzie świetnym nauczycielem
    Krysiu
    Ostatnio edytowane przez gruschka ; 16-04-2018 o 20:22
    maniusia72 and sabinka57 like this.
    Nowa wiosna- nowe zadanie
    Zaciskanie paska - na początek 6 cm.
    Docelowo 20cm do zgubienia
    http://www.jestemfit.pl/forum/tylko-...izacja-42.html

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Dobry wieczór.Dziewczyny, dałam radę i poogarniałam wszystkie tematy.
    Ale też układało się wszystko zgodnie z planem.
    Udało mi się powciskać na zabiegi(nie zdążyłam tylko wziąć 10 minutowego diadynamika), zdążyć na angielski. Nauka dała rezultaty i dzisiaj już byłam na poziomie grupy. Ja musiałam sobie podstawy trochę w większym stopniu odświeżyć.
    Agatka z małym przejęła mnie zgrabnie czekając tylko 10 min na parkingu , póżniej wszystko jak z płatka nawet w Castoramie mimo trudności porozumienia sie z załogą jaką kostkę, jaki cement , jaki regał(skorzystałam z opłacanego transportu i zakupiłam regał do komórki).
    No mimo, że jestem inżynierem i całe życie pracowałam w fabrykach włókienniczych market budowlany to "za duży wiatr na moją wełnę". Ale w końcu wezwałam do Castoramy swojego wykonawcę, sama spokojnie usiadłam na ławce i wszystko się wyjaśniło jak przyjechał. On z tymi w żółtych ubraniach rozumiał się w pół słowa.
    Mieliśmy szczęście, bo transport dużym ciężarowym samochodem (konieczny z uwagi na ciężar palety kostki) był wolny dopiero na 24 i jedno miejsce się zwolniło dosłownie w chwili mojego zakupu.
    No i siedzę sobie w domu, zjadłam obiad, miziam koty i jestem z siebie zadowolona.
    Lubię to uczucie bo dopiero od jakichś 2-3 lat nauczyłam się go doświadczać.
    Bardzo lubię być z siebie zadowolona.

Cytat Zamieszczone przez Agnieszka111 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Znalazła gdzieś w internecie wykaz książek (100), które powinno się przeczytać przed śmiercią , wiele z nich oczywiście czytała, bo wszyscy w domu kochaliśmy zawsze książki, ale wielu nie, więc z zapałem się za to wzięła.
    No imponuje mi bardzo. Na szczęście mam po niej tę energię
    A mogłabym poprosić o namiar na ten spis, bo ciekawa jestem jak dużo ja mam zaległości.W młodości pochłaniałam książki, ale muszę powiedzieć, że teraz mam już z tym problem.
    Przerażają mnie tak straszne objętościowo powieści. Mam wrażenie , że pisarz pisze na ilość.Im więcej słów tym więcej kasy.

Cytat Zamieszczone przez sabinka57 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    W szkole nie uczyłam się angielskiego w ogóle, od kilku lat coś tam próbuję robić w tym kierunku,
    Ja też w szkole miałam niemiecki i o angielskim zielonego pojęcia.
    Życie moje jednak w pewnej chwili wymagało znalezienia sobie intensywnego zajęcia. Jesienią 2015 r umarł mój trudny , wieloletni partner .Było ciemno, zimno, pusto i nikt nie dzwonił. Koleżanka namówiła mnie do zaplanowania podróży do Stanów.
    Najpierw uzyskanie wizy juz było pewnym wyzwaniem(a ja to lubię), później dowiedziałam się , że mogą człowieka cofnąć na lotnisku nawet jak urząd emigracyjny coś w nim złego się dopatrzy. No i koniecznie chciałam zrozumieć o co oni mnie będa pytać i unieć im odpowiedzieć.
    Wybrałam taką szkołę SPEAK UP. Kurs był intensywny.W 7 miesiecy zrobiłam dwa poziomy.Było na miesiąc 20 godzin z lektorem i 20 godzin multi,edialnych i na zakończenie każdego rozdziału w książce test sprawdzający,
    O dziwo wciągnęło mnie to, dużo pracuję ze słownikiem diki.pl.Jak nie znam słowa to je odnajduję i tam dobrze czyta profesjonalny lektor.
    Ja uczę się np tak, że piszę po polsku wszystkie zdania z książki, jak słowa nie znam to szukam w tym słowniku.
    Później idę w drugą stronę, następnego dnia te napisane po polsku piszę i czytam po angielsku. Jak zapomniałam wymowy, wbijam w diki.pl
    Słówka piszę na takich małych karteczkach z przodu po polsku, z tyłu po angielsku. Chodzi o to żeby nie widzieć , a prawidłowo napisać i powiedzieć.
    Najtrudniejsza jest dla mnie nie gramatyka tylko wymowa i pisownia. No i lektora rozumiem, ale native speakera to już z trudem, nie wyławiam odrębnych słów, słyszę ciąg, żeby nie powiedzieć bełkot.Mimo, że w Speak Upie mieliśmy ogromny nacisk na słuchanie i rozumienie ,każda lekcja multimedialna nagrana była z udziałem różnego etnicznie nawet pochodzenia lektorów. Jeden gruby Meksykanin był nie do rozszyfrowania.
    Ale emigracyjny w postaci naburmuszonego murzyna zadał mi pytanie jaki jest cel mojego przyjazdu i odpowiedziałam, że holiday i że bedę "two week" i uśmiechnęłam się we właściwym miejscu jak mi życzył miłego pobytu.
    Ostatnio edytowane przez TinnGO ; 16-04-2018 o 22:18
    gruschka, maniusia72 and sabinka57 like this.

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Teresko
    Krysiu
    TinnGO, maniusia72 and sabinka57 like this.

Uprawnienia umieszczania postów