Strona 1 z 21 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 202
Like Tree66Lubią to

Wątek: Odchudzanie po ciąży :-)

Awatar novaya
    novaya jest nieaktywny Znany na forum

Smile Odchudzanie po ciąży :-)

Witajcie!

Trzy miesiące temu urodziłam synka. W ciąży pofolgowałam sobie strasznie, więc moja waga poszła w górę o ponad 20 kilogramów. W tym momencie, aby ważyć tyle ile ważyłam bezpośrednio przed ciążą, muszę schudnąć 8 kg i to będzie właśnie mój pierwszy cel, do którego będę dążyć.

Obecnie ważę 72 kg.
    Cel I - 64 kg, czyli waga sprzed ciąży.
    Cel II - 55 kg, czyli waga, w której czuję się najlepiej.

Mój plan na osiągnięcie powyższych celów to dieta ok. 1000-1200 kalorii i w miarę możliwości ruch. Planuję zacząć ćwiczyć z Mel B., ale jestem tak potwornym leniem, że pewnie dużo czasu minie zanim się do tego zabiorę Oczywiście muszę też coś zrobić z cellulitem i skórą na brzuchu, której jest jakby za dużo po ciąży. Smaruję się balsamami ujędrniającymi, ale to chyba za mało...

Przyznam szczerze, że liczę na Wasze wsparcie
    majacyr lubi to.

Awatar novaya

Domyślnie Odp: Odchudzanie po ciąży :-)

Odchudzanie idzie OK. Zjadam ok. 1000 kalorii. Wiem, że to mało, ale kiedy wcześniej próbowałam odchudzać się dietą 1200-1400 kalorii efektów nie było.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to próbowałam trening cardio z Mel B. Całkiem fajne te ćwiczenia, nie są skomplikowane, ale można się nieźle zmęczyć - tzn. jeśli ma się taką "wspaniałą" kondycję jak ja Na razie planuję ćwiczyć jakieś 3 razy w tygodniu, chcę się rozruszać, później pomyślę nad zwiększeniem liczby treningów i czasu ich trwania.

Od kilku dni próbuję wypijać ok. 2 l wody dziennie. Nigdy tak dużo nie piłam. Zwykle wypijałam rano kubek kawy do śniadania, wieczorem kubek herbaty do kolacji i w ciągu dnia ze 2 szklanki wody lub jakiegoś soku, kiedy chciało mi się po prostu pić.

Ciekawa jestem niedzielnego ważenia - mam nadzieję, że stracę 1 kilogram. Dotychczasowa dieta dawała śmieszne efekty, liczę na to, że teraz będzie szło mi nieco lepiej.

Mój wątek: Forum JestemFit.pl - ZAPRASZAM!

Awatar ladymama
    ladymama jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Witaj novaya Dziękuję za odwiedzinki u mnie i zapraszam częściej Po pierwsze zazdroszczę dzidziusia I gratuluję! My też z mężem zaczęliśmy się starać o bobasa, na razie bez skutku, ale w sumie to dopiero początek.

Ty to nie masz takiej dużej nadwagi, ale oczywiście ważne, żeby dobrze się czuć we własnym ciele. Ja przy Twojej obecnej wadze skakałabym z radości

Życzę powodzenia w odchudzaniu, sexy Mamą na pewno już jesteś, więc życzę, abyś była zadowoloną z siebie Mamą

Mój domek: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar novaya

Fakt, nie mam bardzo dużej nadwagi, ale mimo wszystko czuję się ze sobą fatalnie. Jako nastolatka byłam raczej przy kości, pamiętam, że w III klasie gimnazjum ważyłam 68 kg - troszkę dużo jak na piętnastolatkę. Wtedy zaczęłam się odchudzać po raz pierwszy tak na poważnie i schudłam ok. 10-12 kg. W liceum niestety mocno przytyłam i między II a III klasą LO ważyłam 76 kg. Znowu zaczęłam się odchudzać i w ten sposób zdając maturę ważyłam 50 kg. Ten stan rzeczy nie trwał długo, bo przy wychodzeniu z diety nieco przytyłam (na szczęście, bo wyglądałam źle). Wagę 55 kg utrzymywałam długo. Zdarzało się, że podskakiwała do ok. 58-60 kg, ale szybko spadała. Przed ciążą próbowałam rzucić palenie i przytyłam do ok. 64 kg - z tej wagi "startowałam" w ciąży. Przytyłam dużo, za dużo. Poza tym, niestety, w ciąży poza samą wagą zmienia się też ciało...
    majacyr lubi to.

Awatar ladymama
    Mieszka w
    Warszawa

Witaj Skąd ja to znam... Moje życie to ciągłe wahania wagi, tyle, że niestety jeszcze bardziej spektakularne... Już jako dziecko miałam z tym problem. W zerówce mocno schudłam, potem w gimnazjum strasznie przytyłam, pod koniec gimnazjum ważyłam około 100 kg. W liceum schudłam do 50 kg. Wyglądałam jak trup. Na studiach ważyłam koło 70 kg, a potem to tak na przemian chudłam, tyłam i tym sposobem w wieku 26 lat dobiłam z powrotem do setki... Teraz na osi mam 93,5 kg i dalej czuję się jak słoń. Długa droga przede mną. I żadnej gwarancji, że teraz to już skutecznie i na zawsze. Mimo wszystko próbuję, zdarzają się wpadki, ale ważna jest konsekwencja-padam, ale zawsze powstaję. Robię to dla siebie, chcę znów poczuć się atrakcyjna, nosić fajne ciuchy i lubić to, co widzę w lustrze.

Awatar novaya

Wydaje mi się, że łatwiej schudnąć niż odzyskać utracone poczucie atrakcyjności. Czasami tracę nadzieję, że w ogóle mi się to uda. Tu już nawet nie chodzi o samą wagę, ale o kondycję mojego ciała i skóry. Wiem, że niektórych zmian już nie da się cofnąć. Nigdy nie byłam szczególnie zadowolona ze swojego wyglądu, ale teraz jest dużo gorzej. Straciłam swoje atuty (takie jak np. ładne piersi) a mankamenty się pogłębiły (np. grube uda, cellulit). Kiedy patrzę na siebie w lustrze jestem zwyczajnie załamana. Mam niewiele centymetrów wzrostu, więc każdy dodatkowy kilogram od razu widać. W ciąży łatwo się tyło, teraz trzeba zacisnąć zęby i wziąć się do roboty...

Awatar ladymama
    Mieszka w
    Warszawa

Ja tak sobie obiecuję, a może raczej mydlę sobie oczy, że jak schudnę, to to poczucie atrakcyjności samo przyjdzie, ale w głębi duszy wiem, że jestem strasznie zakompleksiona, czego łatwo nie będzie się pozbyć. Chodzę przygarbiona, mój styl poruszania mówi "nie patrz na mnie". A i tak gdzieś w głowie siedzą te beznadziejne myśli, że wszyscy się na mnie gapią, bo jestem taka spasiona...

Awatar novaya

Świetnie to rozumiem. Też jestem raczej nieśmiała. Nie lubię rzucać się w oczy. Wiem, że ważąc nieco ponad 70 kg nie jestem sensacją kiedy idę ulicą ale i tak nie lubię się teraz pokazywać ludziom. To głupie, ale zaraz po ciąży, kiedy moja waga wynosiła prawie 80 kg, nie chciałam żeby znajomi mnie odwiedzali - tłumaczyłam się zmęczeniem i brakiem czasu, a tak naprawdę nie chciałam żeby widzieli mnie taką grubą.

Najgorzej, że bardzo krępuję się męża. Mam kochanego męża, który akceptuje mnie taką jaką jestem. Nigdy nie dał mi odczuć, że źle wyglądam. Wręcz odwrotnie - ciągle powtarza, że jestem piękna, ale ja i tak wstydzę się mojego wyglądu po ciąży... Dlatego muszę coś ze sobą zrobić. Cieszę się, że waga w końcu zaczęła spadać.
    majacyr lubi to.

Awatar ladymama
    Mieszka w
    Warszawa

Widać z tego doskonale, że nie jest ważne tylko to jak wyglądamy, ale też jak się czujemy we własnym ciele... Ja przy Twojej wadze czułabym się chodzącą seksbombą Mój mąż też mi ciągle powtarza, że jestem piękna, że uwielbia moje ciało, nigdy też nie dał mi do zrozumienia, że powinnam schudnąć, czy że jest mnie za dużo. To wszystko siedzi we mnie. Przy obecnym wyglądzie nie jestem w stanie uwierzyć w siebie, może gdy schudnę będzie choć trochę łatwiej...

Awatar novaya

Wydaje mi się, że to jak się czujemy we własnym ciele jest dużo ważniejsze niż nasz wygląd. I nad tym też trzeba pracować... Dobrze, Helpme, że mamy fajnych facetów którzy nas akceptują takimi jakimi jesteśmy. To bardzo ważne.

Kolejny dzień odchudzania za mną. Dodam, że udany dzień. Zjadłam ok. 900 kalorii, trochę mało, ale jakoś tak wyszło. Staram się pić duuużo wody niegazowanej, bo dotychczas z tym piciem nie było u mnie najlepiej.

Strona 1 z 21 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów