5Lubią to
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA
To jest kontynuacja wątku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-
PRZEPISY w diecie DUKANA
Witajcie!
Zakładając ten temat chciałabym uprościć poszukiwanie przepisów na dobre jedzonko na tej diecie, która trwa niezwykle długo. I tu pole do popisu dla nas protalowiczek, wpisujmy swoje dania i pomysły na jedzonko białkowe i białkowo-warzywne.
Jednocześnie żeby nie zaciemniać i nie przedłużać wątku prosiłabym Was o
niekomentowanie i niedyskutowanie o przepisach ;)
Pytań o dietę też NIE zadajemy!!!
Spis treści już się nie mieści.Inaczej nie umiem. Kliknij aby pobrać -->[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA
Karp z cytryną -protal 1
1szt niedużego karpia
1/2cytryny
ziele angielskie
lisc laurowy
kolorowy pieprz
sól opcjonalnie
Karpia oprawiamy do przeciętego wzdłuż wkładamy 2-3 plasterki cytryny ziele liscia doprawiamy pieprzem solą to samo robimy na wierzchu wkładamy do naczynia żaroodpornego przykrywamy folia i wkładamy do piekarnika na 180 stopni z termoobiegiem pieczemy około 30-40 min smacznego
-
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA - Część 1

Kotleciki z nutą koperkową 
1 kg mięsa mielonego indyczego (ja kupuję z Indykpolu w Auchan lub Kaufland)
1 pęczek koperku drobno posiekanego
1 średnia cebula drobno pokrojona
3 łyżki otrąb owsianych
4 duże zabki czosnku przeciśniętego przez praskę
1 płaska łyżka przyprawy do mięsa mielonego Kamis
1 duże jajo
opcjonalnie papryka słodka lub wędzona
Wszystkie składniki dokładnie wyrabiamy łapą, maczając ręce w zimnej wodzie formujemy nieduże kotleciki, obsmażamy je na suchej patelni (bez tłuszczu), tak, zeby nabrały "rumieńców" z obu stron ale się nie przypaliły
. Następnie układamy kotleciki w dużym rondlu, podlewamy gorącą wodą do połowy ich wysokości, przykrywamy pokrywką i podduszamy aż woda wyparuje (ok 0,5h 0- 40 min).
Z tej porcji wyjdzie ok. 16-18 sztuk. Na moim talerzu jest podwójna porcja czyli 32szt
ale ja je uwielbiam....
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA - Część 1
deser na kryzys 
2 jajka
jogurt malinowy light
kakao odtluszczone
slodzik
rozdzielamy bialka od żółtek ubijamy piane z bialek dodajemy slodzik wedle uznania i kakao tak samo wedle uznania do bialka odstawiamy. z zoltka robimy kogiel mogiel ze slodzikiem (wedle uznania) do pucharkow nakladamy lyzke jogurtu lyzke piany kakaowej lyzka kogla mogla i do zapelnienia pucharka
smacznego
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA - Część 1
Dziś zrobiłem, są przepyszne
Ivettt dziękuję za super przepis
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA - Część 1
Osobiście chciała bym polecić bułeczki dr. Dukana, nie wiem czy był przepis podany. Są idealne i dość sycące. Robi się je baardzo szybko i prosto.
2 łyżki otrębów owsianych, 1 łyżka otrębów pszennych, 1 białko, 1 łyż serka homogenizowanego (ja dodaje jogurt naturalny) 1 łyż proszku do pieczenia(0.5 łyżeczki może również być) szczypta soli. Wstawia się do mikrofali na 3-4 min 800W. Są dość mdłe ale jak położy się szyneczkę drobiową to są idealne.
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA - Część 1
Wszystko pod ręką - i wszystko na ten temat
Serdecznie polecam Blog Anny "Z kotem w kuchni" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie tylko ze względu na przepisy pyyyszne i wspaniałe, ale również wyczerpującą listę produktów, czyli w jakim markecie co można Dukanowego znalezc.
-
Odp: PRZEPISY w diecie DUKANA - Część 1
Proszek do pieczenia z tego co wiem jest zabroniony na Dukanie. Więc jak to jest, można czy nie można ???
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum