Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
Like Tree37Lubią to

Wątek: Mój pierwszy raz z Proteinami

Awatar AgaSommer
    AgaSommer jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z Proteinami

Wpadłam tylko na chwilę bo po dzisiejszym dniu załatwiania spraw jestem padnięta jak piesek pluto. Dietę utrzymuje. Mam tylko wrażenie że jak dziś zaczęłam komponować posiłki to zbyt dużo zjadam. Wczorajszy dzień praktycznie odbył się na samych serkach a dziś omlet, tuńczyk ... Nie chodzę głodna ledwo ten omlet w siebie wepchnęłam. Czuję jak mój żołądek się kurczy. Dziewczyny książki nie czytałam opieram się na informacjach zdobytych ze strony Dukana no i oczywiście z Dieta.pl dlatego mam pytanko tym bardziej że jesteście weterankami w proteinach. Ile korniszonów można zjeść w fazie I dziennie? I czy zamiast cebuli mogę korzystać z pora? Czy on w ogóle jest dozwolony w tej diecie?
    Życzę wam dużo uśmiechu jutrzejszego dnia i siły w dalszej walce!

Awatar Kropeczki
    Kropeczki jest nieaktywny Znany na forum

Hejka!
    po pierwsze polecam i zalecam zakupienie książki, mi bardziej odpowiada "Nie potrafię schudnąć" niż jej wznowienie (hm... Takie zielonawe moja mama sobie ją przywłaszczyła ) książka doskonale wdraża do stosowana diety pod wszystkimi jej względami, świetnie się czyta i jeszcze lepiej motywuje... Chociaż, szczerze się przyznam że nie znam bardzo dobrze strony dukana o której piszesz... Niemniej przwodnik by nie zaszkodził ^^ i napewno pomoże w rozwianiu wątpliwości takich jak np o korniszonach ^^ korniszony, cebulki, por, są dozwolone w fazie uderzeniowej, czy wogóle w trakcie "czystych protein" ale tylko i wyłącznie w charakterze przyprawy!!! Nie wolno traktować ich jako warzywa i zjadać w takich właśnie ilościach... Bo zakłóciłoby to właściwe działanie danego etapu diety... Lepiej skorzystać z nich na zasadzie koniecznego minimum i nadrobić w fazie naprzemiennej, gdy doczekasz się warzyw ^^
    Natomiast brak uczucia głodu na czystych proteinach to przekleństwo i błogosławieństwo zarazem! Z jednej strony konieczne jest jeść... Wiadoma sprawa, a z drugiej nie ma silnego uczucia głodu... Za to w fazie naprzemiannej, gdy wchodzą warzywka... Noooo tu to się dopiero imprezka zaczyna warto poczekać! ;D zazdroszczę Ci, gdyż za pierwszym razem zawsze waga ślicznie spada... Ja już nie mam tak miło... Trzeba zawsze doceniać nawet najdrobniejsze osiągnięcia...
    Życzę Ci wytrwałości, zaopatrzenia się w książkę, ślicznych spadeczków i dostępu do wodopoju, gdyż pamiętaj o Wodzie!!! ^^
    pozdrawiam i w razie wątpliwości służę pomocą!
    Goldwingerka1800 and malenq like this.

Mój domek:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar sQlitynka
    sQlitynka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Wrocław/Ballina

Korniszon jest dozwolony, ale tak jak napisała Kropeczki jako przyprawa. Uderzeniówka to tylko 3-5 dni, najlepiej nie kombinować i poczekać do 2f, gdzie w części PW można je zażyć legalnie ;D
    Spraw sobie książkę, "Nie potrafię schudnąć" Dr Pierre Dukan(Na okładce jajko owinięte centymetrem). Ona większość takich rzeczy wyjaśnia i tłumaczy dlaczego tak jest. Oczywiście pytać też możesz
    Wg książki masz jeść tyle by nie chodzić głodna, to że przeplatasz omlet, tuńczyk, to bardzo dobrze. Omlet bez tłuszczu, a tuńczyk w sosie własnym mam nadzieję Przynajmniej nie popadniesz w monotonność.
    Życzę spadeczków i nie zapominaj dużo pić.

Nie ważne ile razu upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz.

Awatar AgaSommer
    AgaSommer jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dziś kolejny dzień - 3. Chyba faktycznie zaopatrzę się w tą książkę. Jak na razie idzie mi całkiem dobrze. Wodę piję i ogólnie staram się wlewać w siebie około 2 litrów płynów dziennie. Wczoraj miałam taką chęć na jabłko. ymm. Ale przezwyciężyłam się i nie ruszyłam. Na słodycze na razie nie mam chęci ale martwi mnie zbliżający się okres bo wtedy słodycze mnie pokonują. Kropeczki - nie ma co zazdrościć każda z nas walczy osobno, ma inny metabolizm, motywację. Teraz okazuje się że moja waga ładnie spada ale za jakiś czas może się okazać że stanę w miejscu albo nie dam rady dalej walczyć i wtedy ja będę zazdrościła tobie że idziesz do przodu. Ale tobie też ładnie waga spada. Gratuluję! Od kiedy jesteś na diecie? Najważniejsze że możemy się wspierać nawzajem to też pomaga. Mój tata co dzień się ze mnie naśmiewa że ciężko mi przemielać nawet tego omleta pewnie jest ohydny i smakuje jak "*****". Ale mi naprawdę smakuje a jem pomału i faktycznie ciężko mi go zjeść bo po połowie jestem już pełna. Dziś waga wskazała 86.8 kg. Miałam się nie ważyć ale znów ciekawość wzięła górę. Dziewczyny walczmy o nasze marzenia pogoda ładna co dodaje nam dodatkowej energii. A jak u was z ćwiczeniami i jakich kosmetyków używacie żeby ujędrnić skórę?
    sQlitynka lubi to.

Awatar Goldwingerka1800
    Goldwingerka1800 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Dziki Zachód

Cytat Zamieszczone przez AgaSommer [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Wczorajszy dzień praktycznie odbył się na samych serkach a dziś omlet, tuńczyk ..
    Dlaczego tak monotonnie, kup sobie pierś z kurczaka, możesz go smażyć bez tłuszczu na patelni grillowej, albo jakąś rybkę też z teflonu lub z folii w piekarniku, możesz jeść też gotowane ryby, wołowinę, udko kurczaka bez skóry.
    Na serkach i tuńczyku daleko nie zajedziesz, będzie Cię brało na torsje po jakimś czasie-szukaj urozmaiceń.
    Korniszonki tak jak koleżanki napisały jako przyprawa, lepiej wytrzymaj do II fazy .
    Por możesz jeść.
    Ostatnio edytowane przez Goldwingerka1800 ; 12-03-2014 o 14:03
    sQlitynka lubi to.

IV Faza od 8 listopada 2010roku
    Nie jestem IDEALNA, ale WYSTARCZAJĄCO dobra.

Awatar sQlitynka
    Mieszka w
    Wrocław/Ballina

Gratulacje za pokonanie siebie przed jabłkiem Oby tak dalej. Goldi dobrze pisze popieram Sama na starcie często nie miałam pomysłu co zjeść na śniadanie, lub potrzebowałam coś na szybko, więc jadłam serek typu wiejski (chudy). Po 3 dniach to ledwo mi przechodziło przez gardło ;/ Teraz nie jem go wcale, bo się zraziłam
    Książkę zakup, bo bez niej trudno. Możesz jeść:
    ♦ chude mięso: cielęcina, wołowina (nie antrykot i rozbrat) wszystko bez tłuszczu.
    ♦ Podroby np wątróbka
    ♦Wszystkie ryby
    ♦ Drób oprócz kaczki i bez skóry
    ♦Chuda szynka, chude wędliny z indyka, kurczaka lub wieprzowe
    ♦jaja: w każdej postaci
    ♦Chude produkty nabiałowe
    ♦ Wspomagacze: kawa, herbata, ocet, zioła, przyprawy, korniszon i cytryna (jako przyprawa) sól i mysztarda (umiarkowanie).
    NIC INNEGO!!!

Masz taką małą podpowiedź. W książce znajdziesz również przepisy. Pozdrawiam

Awatar Goldwingerka1800
    Mieszka w
    Dziki Zachód

Cytat Zamieszczone przez sQlitynka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    ♦Chuda szynka, chude wędliny z indyka, kurczaka lub wieprzowe
    Tu się z Tobą nie zgodzę sQlitynko, wieprzowe to tylko polędwica, szynka baaaaardzo chuda.

Awatar sQlitynka
    Mieszka w
    Wrocław/Ballina

Goldi ale to jest słowo w słowo z książki tej z jajkiem ;D A poza tym jest napisane chuda wędlina

Awatar Goldwingerka1800
    Mieszka w
    Dziki Zachód

Cytat Zamieszczone przez sQlitynka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Goldi ale to jest słowo w słowo z książki tej z jajkiem ;D A poza tym jest napisane chuda wędlina
    :
    Ale też jest napisane: " Wiecie już, że wieprzowina i jagnięcina są zbyt tłuste, aby można je było zaliczyć do produktów czysto proteinowych " st. 124.
    A n STR. 66 JEST NAPISANE : CHUDE WĘDLINY
    Ale piszą o szynce wieprzowej light o zaw. tłuszczu 4-2%(osobiście takiej w Polsce nie spotkałam).
    W ostatnim zdaniu tego akapitu jest napisane: "...prawdziwa szynka i golonka są zabronione, a tym bardziej szynka surowa i wędzona."
    Ostatnio edytowane przez Goldwingerka1800 ; 12-03-2014 o 19:55
    sQlitynka lubi to.

Awatar sQlitynka
    Mieszka w
    Wrocław/Ballina

Oczywiście racja, to co ja napisałam jest ze strony 41. Ramka "Memento kuracji uderzeniowej." Ale najlepiej przeczytać całą książkę

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów