Strona 1 z 11 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103

Wątek: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wątek techniczny ;)

Awatar airbus
    airbus jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wątek techniczny ;)

Witajcie,
    Zapraszam do zapoznania sie z tematem.

Opiszę jak w prosty sposób przeszukiwać forum (a tym samym znaleźć odpowiedzi na swoje pytania). Zwrócę uwagę na najczęściej pojawiające się problemy. Postaram się rozszyfrować kilka skrótów. Żeby wszystkim żyło się lepiej

Spis treści:

1. Obsługa wyszukiwarki
    2. Jak wstawić odnośnik prowadzący do konkretnego posta/wiadomości?
    3. Do czego służą opcje dostępne w prawym górnym rogu każdego posta, np. kotwica?
    4. Słowniczek
    5. Jak włączyć możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości (PW) od innych użytkowników?
    6. Jak zmodyfikować swojego Strażnika Wagi?
    7. Jak dodać/zmienić/usunąć swój avatar
    8. Metoda Doktora Dukana - fragmenty
    9. Aspartam - film
    10. Odchudzanie - łopatologicznie. Odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez kobiety

Uwaga: Ze względu na ograniczoną ilośc znaków, jaka może znaleźć się w pojedynczej wiadomości - kolejne podpunkty menu, to odnośniki prowadzące do odpowiednich postów! Wystarczy kliknąć

2. Linki wskazujące na konkretne posty.

Czasami ktoś prosi o pomoc i chcemy go nakierować na konkretną informację, tak by nie musiał czytać całego wątku. To bardzo proste.

Przykład 2.1.

Ktoś pyta o produkty tolerowane w diecie Dukana. My wiemy, że zamieściła je MASZKULECZKA w swoim temacie. Spis treści wskazuje, że posta znajdziemy na stronie 91.

Przechodzimy na nią:

Aby opcja pojawiła się - trzeba jak poprzednio - kliknąć na mały grotskierowany w dół.

Udało się! Co teraz?

Patrzymy w prawo i widzimy:

Klikamy na numerek #906. Teraz z paska adresu przeglądarki internetowej kopiujemy adres posta i wstawiamy go w naszej odpowiedzi!

3. Do czego służą pozostałe opcje, np. kotwica?

Klikając na numer (#906) przenosimy sie do pojedynczego posta, wyrwanego z tematu.

Kotwica - działa podobnie - przenosi nas w miejsce w którym znajdziemy naszego posta, ale dodatkowo widzimy toczącą sie rozmowę.

Uśmiechnięta buźka - klikając możemy przyznać punkty reputacji.

Wykrzyknik - ważna opcja. Służy do zgłaszania moderatorom wszystkiego co niezgodne z regulaminem forum, lun na przykład zbędnej dyskusji w temacie z przepisami

4.Słowniczek

Protal - dieta proteinowa Dukana
    Dukan - taki jeden francuz - opracował protal
    Maizena - skrobia kukurydziana

Skróty:

PP (P) - czyste proteiny. Jeden z etapów fazy 2. (naprzemiennej)
    PW (P+W) - proteiny + warzywa. Jeden z etapów fazy 2. (naprzemiennej)
    DNO - Dukanowo, nie otrębowo - temat z luźnymi gadkami dukających
    GW - Główny wątek. Temat poświęcony diecie Dukana
    DDD - Dobre Danie na Dukanie

5. Jak włączyć możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości (PW) od innych użytkowników?

Forum jest domyślnie ustawione tak, że możliwość otrzymywania wiadomości od innych użytkowników [poza moderatorami i administracją] jest zablokowana - utrudnia to komunikację. Łatwo można temu zaradzić.

Klikamy po kolei:
    Profil => Edycja opcji i odznaczamy Otrzymywanie Prywatnych Wiadomości tylko od Znajomych i Moderatorów

Czyli:

Gotowe!

6. Jak zmodyfikować swojego Strażnika Wagi?

Zagadnienie to jest juz opisane (nie tyle w FAQ, co na stronie podsumowującej stworzenie nowego strażnika) - niemniej jednak, ponieważ spotkałem się z osobami mającymi problem z tą operacją - opiszę ją.

Strażnik Wagi jest zazwyczaj umieszczony w naszych sygnaturach (lub jak kto woli - podpisach).
    Możliwośc modyfikacji podpisu mamy wchodząc na stronę:

Dieta.pl | Profil - podpis

Kod przykładowego strażnika wygląda następująco:

[url=http://straznik.dieta.pl/][img]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=30114b2d1532ae5dc.png[/img][/url]

nas interesuje fragment:
    [code]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=30114b2d1532ae5dc.png[/code]

Aby edytować swojego SW w przytoczonym wyżej adresie zmieniamy:

pokaz na edycja [oczywiście ciąg po znaku równości będzie indywidualny, dla każdego inny - w połączeniu z PINem - unikalny.]

Ostatecznie link pozwalający zmienić SW wygląda tak:

[CODE]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?edycja=30114b2d1532ae5dc.png[/CODE]

Po podaniu PINu, mamy możliwość dokonywania zmian.

Ostatnio edytowane przez airbus ; 10-11-2010 o 13:28 Powód: Poprawki

DISCLAIMER:
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny.
    Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.

Unka77 Guest

Domyślnie Odp: Jak przeszukiwać forum, znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Słowniczek.

Cytat Zamieszczone przez airbus [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Powód: pytanie za 100 punktów - dlaczego nie widać obrazków!?
    bo nie masz ich wacpan w galeryji...

Awatar airbus
    Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Odp: Jak przeszukiwać forum, znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Słowniczek.

Cytat Zamieszczone przez Unka77 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    bo nie masz ich wacpan w galeryji...
    W międzyczasie wymyśliłem Dzięki.

DISCLAIMER:
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny.
    Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.

Awatar Wyrocznia
    Wyrocznia jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kłodzko

Domyślnie Odp: [Przewodnik :)] Jak przeszukiwać forum. Słowniczek.

Cytat Zamieszczone przez airbus [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Opiszę jak w prosty sposób przeszukiwać forum (a tym samym znaleźć odpowiedzi na swoje pytania). Zwrócę uwagę na najczęściej pojawiające się problemy. Postaram się rozszyfrować kilka skrótów.
    Serdeczne dzięki za podpowiedzi. Nie nadążam czytać tych wątków które mnie interesują, a nie raz szukam i nie znajduję. Myślę ż z twoimi podpowiedziami będzie mi łatwiej.
    Co było nie wróci,
    i szat rozdzierać by próżno

A jednak mi żal...

Awatar paulaestera
    paulaestera jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Smile Odp: Jak przeszukiwać forum, znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Słowniczek.

Świetny pomysł. Gratuluje.Pozdrawiam
    Agata
    Dukan od 20.11.09

Awatar airbus
    Mieszka w
    Rzeszów

Dzieki Jesli beda jeszcze jakies pytania, problemy -> moge [w miare mozliwosci] cos jeszcze opisac.

DISCLAIMER:

Awatar Kotinka
    Kotinka jest nieaktywny Znany na forum

Pozdrawiam Wyrocznię.
    Widzę, że suwaczek przesunął się w prawo - moje gratulacje.
    Proszę nam nie uciekać z wątku Maszkuleczki, bo my już wczasy zaklepane mamy nad morzem u Mikaski, a jeszcze byśmy chętnie się w góry wybrali.

---------- Wiadomość dodana o 10:27 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 10:25 ----------

Airbus, sorry za zaśmiecanie wątku... Rzeszów też niezły.

Awatar Wyrocznia
    Wyrocznia jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kłodzko

Pozdrawiam Kotinkę. Nie uciekam z wątku tylko prawdę mówiąc jestem na etapie lepszego poznawania forum, sposobu korzystania,itd. Mimo korzystania z netu od wielu lat, nigdy nie lubiałem żadnych for. Ale teraz to nadrobię

---------- Wiadomość dodana o 10:35 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 10:34 ----------

Cytat Zamieszczone przez Kotinka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    a jeszcze byśmy chętnie się w góry wybrali.
    Nie ma sprawy. Zapraszam jak najbardziej.

---------- Wiadomość dodana o 10:37 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 10:35 ----------

suwaczek przesunął się w prawo - moje gratulacje
    suwaczek przesuwam z trzydniowym opóżnieniem, trochę z lenistwa a troche dlatego że nie lubię ruchu w lewo.
    Co było nie wróci,
    i szat rozdzierać by próżno

A jednak mi żal...

Awatar airbus
    Mieszka w
    Rzeszów

Airbus, sorry za zaśmiecanie wątku
    Nie przejmuj się Powoli się przyzwyczajam, ze wszystko jest wszedzie ...i tak calosc jest w pierwszym poscie
    Ostatnio edytowane przez airbus ; 15-01-2010 o 10:48

DISCLAIMER:

mycase jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

Airbus - kawał dobrej roboty odwaliłeś Niech Ci waga spadeczkiem wynagrodzi!

Strona 1 z 11 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów