Wiem co jem - przepisy :)

Witajcie!

Z racji, że swój pamiętnik zmiany stylu życia prowadzę na forum (gdzie zapraszam), to ten blog chcę przeznaczyć na przepisy, które pojawiają się w moim menu.
Blog jest po pierwsze po to, aby podzielić się przepisami, a po drugie abym i ja mogła czasem wrócić do fajnych przepisów i jeszcze raz je wykonać

Z założenia ma być zdrowo, ale... dopiero wpajam sobie nawyki zdrowego żywienia, więc może być różnie. Moja dieta polega na jedzeniu wszystkiego przy jednoczesnym liczeniu kcal, więc do przepisów będzie podana ich kaloryczność.

Tyle słowem wstępu, wkrótce pojawią się przepisy

Pozdrawiam,
Bulletproof.

1. Koszyczek z jajkiem v2

przez w dniu 24-06-2015 o godzinie 21:46 (Wiem co jem - przepisy :))
    Koszyczek z jajkiem v2 (Dieta Paleo)

Na blogu pojawił się przepis na koszyczek z jajkiem v1, dla zwolenników węglowodanów. Jednak tym razem proponuję coś innego.
    To śniadanie może uchodzić za klasyczne danie dla osób na diecie Paleo, czyli biało i tłuszcze - tj. energia na dobre rozpoczęcie dnia.

Składniki na 1 porcję:
    2 jajka (rozmiar
    ...
  2. Omlet salsa cruda

przez w dniu 18-04-2015 o godzinie 12:19 (Wiem co jem - przepisy :))
    Omlet Salsa Cruda

Pomysł na dietetyczne śniadanie.
    Wskazane również dla sportowców
    Salsa Cruda jest to rodzaj zimnego, często pikantnego sosu ze zmiksowanych surowych pomidorów, cebuli, papryki i innych wg własnego uznania warzyw. Pochodzi z kuchni meksykańskiej.

Składniki na omlet:
    2 jajka
    25g płatków owsianych
    ...

Edytowany 01-05-2015 o 14:13 przez Bulletproof0001

Kategorie
    Śniadanie
  3. Jajka w koszulkach z fasolką szparagową

przez w dniu 21-09-2014 o godzinie 15:43 (Wiem co jem - przepisy :))
    Jajka w koszulkach z fasolką szparagową

Prosta propozycja na kolację. Jajka to źródło białka, a fasolka ma niski indeks glikemiczny co sprawia, że danie idealnie nadaje się na wieczór.

Składniki:
    2 jajka
    fasolka szparagowa
    przyprawy wg uznania (ja posypałam solą i pieprzem)

Wykonanie:
    1. Fasolkę gotujemy do
    ...

Edytowany 01-05-2015 o 14:23 przez Bulletproof0001

Kategorie
    Kolacja