Jak skutecznie i zdrowo schudnąć

Dieta proteinowa - zasady diety dukana

Oceń ten wpis
przez w dniu 18-04-2016 o godzinie 17:53 (11758 Odsłon)
Jedną z bardziej popularnych diet jest bez wątpienia dieta Dukana. Jest to kuracja białkowa, której twórcą jest Pierre Dukan. Dieta ta daje niezwykłe rezultaty i to bez niechcianego efektu jojo. Dieta Dukana charakteryzuje się głównie tym, że polega przede wszystkim na podwyższeniu w codziennym jadłospisie ilości spożywanego białka.

Natomiast jednocześnie istotne jest ograniczenie spożywania produktów bogatych w węglowodany i tłuszcze. Bez wątpienia plusem diety jest to, że nie mamy ograniczeń w spożywaniu ilości jedzenia, jednak bardzo ważne jest aby nie ominąć żadnego z wyznaczonych posiłków. Dodatkowo należy także spożywać dużą ilość wody, co także przyspiesza proces odchudzania.

Dieta Dukana podzielona jest głównie na cztery etapy. Pierwszym z nich jest tak zwana faza uderzeniowa, która polega na spożywaniu jak największej ilości białka. Jednak spożywając przy tym także warzywa. Czas tego etapu nie jest łatwy do jednoznacznego określenia, albowiem zależy to przede wszystkim od szybkości metabolizmu danego organizmu. Dlatego za moment zakończenia pierwszego etapu przyjmuje się zazwyczaj chwilę w którym zostanie osiągnięta wymagana waga.

Następnym etapem jest faza utrwalenia, która polega głównie na utrzymaniu osiągniętej wagi oraz uchronieniem przed efektem jojo. Ostatnim etapem diety Dukana są tak zwane białkowe czwartki, które mają zapewnić pozostanie przy osiągniętej wadze oraz uchronić organizm przed powrotem do niechcianej nadwagi. W tym etapie w pozostałe dni tygodnia nie obowiązują już nas żadne wytyczne menu.

Komentarze