Jak skutecznie i zdrowo schudnąć

Dlaczego warto wybrać dietę według grupy krwi

Oceń ten wpis
przez w dniu 01-05-2016 o godzinie 19:33 (8759 Odsłon)
Dieta według grupy krwi jest jedną z bardziej zbilansowanych dla poszczególnego organizmu. Albowiem nie każdy może jeść to samo. Osoby z różnymi grupami krwi trawią poszczególne produkty zupełnie inaczej. Dlatego to co dla jednego organizmu będzie zdrowe dla innego może okazać się niestety szkodliwe. Dzieje się tak dlatego, że osoby posiadające poszczególne grupy krwi posiadają również zupełnie różne antygeny.

Dlatego dieta według grupy krwi ma za zadanie zrównoważenia metabolizmu. Doskonałym przykładem są osoby które posiadają grupę krwi AB, albowiem takie osoby trawią źle mięso, które na skutek tego jest magazynowane w postaci tłuszczu. Z kolei osoby z grupą krwi O nie powinny przebywać wyłącznie na diecie wegetariańskiej, albowiem oni z kolei potrzebują mikroelementów zawartych właśnie w mięsach i nie potrafią wyciągnąć tych samych składników z samych warzyw czy owoców.
W przypadku osób z grupą krwi A za spowolnienie przemiany materii jest odpowiedzialne białko. Bez wątpienia dieta według grupy krwi jest również dlatego dobra, ponieważ zakłada ona stabilną utratę zbędnych kilogramów, co zdecydowanie niweluje a nawet zapobiega efekt jojo.

Jednak również w tej diecie należy zachować szczególny rozsądek, ponieważ niektóre produkty zakazane mogą spowodować, że organizm zacznie domagać się brakujących minerałów znajdujących się właśnie w tych produktach. Dlatego jak w każdej diecie należy zachować odpowiedni rozsądek. Oczywiście dieta według grupy krwi jest bez wątpienia jedną z najbardziej dopasowanych do danego organizmu.

Komentarze

  1. Awatar szako
    A do tego polecam też dołożyć masaże w Krakowie - https://moonlightspa.pl/masaze/
    To nie tylko relaks. Ponoć to również ma wpływ na sylwetkę, a przynajmniej udało mi się znaleźć takie informacje.