Co nowego na Dieta.pl?

Pamiętniki na forum :/

Oceń ten wpis
przez w dniu 18-08-2010 o godzinie 15:57 (2395 Odsłon)
Nie widzę sensu tworzenia subforum dla tych co piszą pamiętnik o zrzucaniu wagi, utrzymaniu, rzeźbieniu itp... W sumie dlaczego ktoś później ma nie zaproponować aby to jeszcze podzielić np. na tych co rzeźbią i mają 30-40 lat, tych co rzeźbią i mają +40, a później ponownie tych co rzeźbią, mają 30-40 lat i są kobietami itd, itd...
Jest jeden worek pamiętniki i to jak się okazuje dla ogromnej większości użytkowników forum zbyt trudny do zrozumienia podział.

Myślę że u podstaw problemy jest zrozumienie na czym polega forum.
Ono przede wszystkim na udzielać odpowiedzi i służyć za platformę wymiany informacji. Jeśli co drugi wątek ma 1000 stron to nikt go już nie czyta, ludzie wchodzą czytają pierwsza i ostatnią stronę, koniec, później już tylko garstka ludzi którzy po prostu lubią kilka wątków.

Jeśli mamy problem do rozwiązania to pytanie powinno być poruszane jako nowy temat, w temacie ludzie odpowiadają, rozwiązują problem i temat jest zamykany dla potomnych. A tutaj jeśli nawet ktoś zada pytanie o interwały w A6W, dostanie odpowiedź, to za chwile temat ma 300 stron i rozmawiamy o tym jaki film będzie wieczorem.

I tym sposobem niczego nie można się doszukać, oczywiście rozwiązaniem jest przyklejenie wątku, tylko ile tych wątków można przyklejać? Na pewno nie tyle ile jest rozwiązanych problemów i rozwianych wątpliwości.

Wiele razy miałem już okazje powtarzać, że najlepszym efektem jest umieszczanie pamiętników jako elementów bloga, każdy może wówczas np. moderować komentarze w blogu jeśli coś mu się nie podoba. Można subskrybować wiadomości do czytników RSS, można je subskrybować, można oceniać pojedyncze wpisy. Po prostu jest znacznie bardziej wygodnie.
Mam nadzieję, że tak długi czasu przestoju tej informacji na forum powinien wystarczyć i każdy kto chciał przenieść swój pamiętnik poinformował o tym administratorów.
Pozdrawiam
Kategorie
Grupy Wsparcia

Komentarze