ihkato

Neurovit – czy pomaga na skurcze?

Oceń ten wpis
przez w dniu 30-04-2019 o godzinie 08:48 (2752 Odsłon)
Skurcze mięśni są bardzo częstą przypadłością. Towarzyszący im ból bywa nie do zniesienia – potrafi wręcz sparaliżować. Pojawiają się z różnych powodów, więc ich przyczyna może być zarówno błaha, jak i całkiem poważna. Jak najlepiej z nimi walczyć

Czym właściwie są skurcze?
Skurcz to zmniejszenie długości i zmiana napięcia mięśnia. Jest wynikiem impulsu płynącego z ośrodka nerwowego do włókien mięśniowych. Mechanizm ten umożliwia nam ruch i używanie siły. Niepożądane napięcie mięśni jest jednak bardzo bolesne, a nawet potrafi na chwilę utrudnić poruszanie się. Nagłe skurcze mogą być nawet zagrożeniem dla życia, jeśli przytrafią się np. podczas pływania, dlatego warto je leczyć i im zapobiegać.

Co powoduje skurcze mięśni?
Regularnie występujące skurcze mogą być spowodowane niedoborami mikroelementów (w szczególności magnezu i witamin z grupy B). W tym przypadku lekarze zapisują odpowiednie leki suplementujące, takie jak np. Neurovit.

Często przyczyna skurczów jest bardzo prozaiczna – mogą pojawiać się w wyniku przećwiczenia i przeciążenia mięśni, niedostatecznego nawodnienia organizmu, zasiedzenia, stresu lub przemęczenia. Istnieją jednak przypadki, w których skurcze są objawem poważniejszej dolegliwości lub choroby, np. żylaków czy miażdżycy. Jeśli więc są dokuczliwe i nawracalne, należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki.

Neurovit – lek na skurcze
Neurovit jest skutecznym lekiem na skurcze, dostępnym za okazaniem recepty. Zawiera mieszankę witamin B1, B6 i B12, które mają znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowego metabolizmu komórek nerwowych.
W leczeniu nawracających skurczów mięśni, spowodowanych niedoborami mikroelementów, witaminy z grupy B uzupełniają braki i stymulują naturalne procesy regeneracji tkanek nerwowych. Istnieją również badania, które udowadniają, że witamina B1 wykazuje działanie przeciwbólowe, co jest dodatkowo przydatne w przypadku skurczy.

Jak stosować Neurovit?
Neurovit należy przyjmować raz na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Tabletki połyka się w całości po posiłkach, popijając niewielką ilością wody. Kuracja zakładająca zużycie jednego opakowania leku (20 tabletek) powinna przynieść zadowalające skutki. Jeśli jest inaczej –należy poinformować o tym lekarza. Być może skurcze pojawiają się z innego powodu, który koniecznie trzeba zbadać pod okiem specjalisty.

Przeciwskazania i środki ostrożności przy przyjmowaniu Neurovitu
Jak każdy lek, Neurovit należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza oraz treścią ulotki dołączonej do opakowania. Ponieważ jest wydawany na receptę, nie należy podejmować prób pozyskania go w żaden inny sposób.

Neurovit nie może być stosowany w przypadku alergii na witaminy z grupy B lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie powinny przyjmować go dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia, a także kobiety w ciąży bądź karmiące piersią. Jeśli u pacjenta po przyjęciu tabletki wystąpi uczucie kłucia, mrowienia lub inne działania niepożądane, należy pilnie skontaktować się z lekarzem.

Bolesne skurcze dokuczają Ci po treningu, budzą w nocy lub w jakikolwiek inny sposób utrudniają codzienne życie? Nie czekaj dłużej – udaj się do lekarza po receptę, a następnie sprawdź dostępność leku Neurovit na KtoMaLek.pl. Zapomnij o tym nieprzyjemnym uczuciu i pożegnaj się ze skurczami!
Kategorie
Nie przypisana