ihkato

Szukasz pomocy drogowej w Niemczech? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Oceń ten wpis
przez w dniu 02-07-2020 o godzinie 12:35 (3397 Odsłon)
Po Niemczech podróżujemy jako Polacy bardzo dużo, wszak to nasz bezpośredni zachodni sąsiad. Z tego powodu nawet jedna z niemieckich autostrad (A2) okrzyknięta została Aleją Warszawską (Warschauer Allee), gdyż można na niej spotkać tysiące polskich aut zmierzających z naszego kraju przez Niemcy, aż po Holandię. Ale na drogach i autostradach często dzieją się rzeczy, których nie chcemy jak np. kolizje i awarie. Jak sobie z nimi poradzić w Niemczech?

Pomoc drogowa w Niemczech- jak jej szukać?

Pierwsza kwestia dotyczy odpowiedzi na pytanie czy chcemy szukać pomocy drogowej niemieckiej czy polskiej. Obie opcje są dostępne, gdyż na terenie Niemiec działa bardzo wiele polskich firm oferujących usługi pomocy drogowej. Firmy te funkcjonują na co dzień zarejestrowane w Niemczech albo też dojeżdżają bezpośrednio z Polski, by nieść pomoc poszkodowanym.

Pomocy drogowej najlepiej jest szukać oczywiście za pomocą Internetu, dzięki czemu możesz znaleźć takie firmy, jak https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/. By uniknąć bardzo stresującej sytuacji warto mieć zapisane w swojej książce telefonicznej kilka kontaktów do firm pomocy drogowej. Firmy takie oferują pomoc techniczną zarówno na miejscu (o ile drobna naprawa jest możliwa) lub holowanie auta przy pomocy lawety. Trzeba sobie przeliczyć co będzie nam się bardziej opłacało- transport auta do warsztatu w Niemczech czy w Polsce.

Pomoc drogowa w Niemczech- wybierz polską firmę

Jak już wspomniano, w Niemczech działa bardzo wiele polskich firm świadczących usługi pomocy drogowe. Wiele firm dojeżdża do klientów z terenu naszego kraju, ale wiele firm zarejestrowanych jest bezpośrednio w Niemczech, a ich siedziby zlokalizowane są najczęściej w większych miastach jak Berlin, Monachium, Drezno czy Hamburg, etc. Firmy te oferują pomoc zarówno autom osobowym jak i TIRom i innym samochodom dostawczym.


Holowanie aut lawetą to w takich firmach najczęściej koszt około 2 złotych za każdy przejechany kilometr. Jeśli nasze auto nie nadaje się do dalszej eksploatacji, a niezbędne jest mieć nam auto, firmy oferują samochody zastępcze, których cena za dobę wynosi zazwyczaj 200- 400 złotych.

Polskie firmy działają całodobowo, także w weekendy. Dodzwonić się do nich można więc zawsze i o każdej porze. Każda z firm stara się o to, by jej oferta była jak najatrakcyjniejsza, także cenowo. Można więc w wielu przypadkach liczyć na bardzo konkurencyjne koszty naprawy lub holowania. Firmy starają się także bardzo o to, by na miejscu zdarzenia być jak najszybciej, bo są świadome tego, iż poddenerwowanym i zestresowanym kierowcom i ich pasażerom czas oczekiwania zawsze się dłuży.
Firmy świadczące usługi pomocy drogowej jak https://pomoc-drogowa-slubice.com.pl działają najczęściej kompleksowo współpracując z okolicznymi warsztatami oraz z firmami ubezpieczeniowymi. Dla klientów, którzy są uczestnikami kolizji drogowej mają czasem usługę pełnego wsparcia prawnego- pomagają uzyskać korzystne odszkodowania za poniesione w wypadku szkody materialne i niematerialne. Polskie firmy działają na większości terenu Niemiec, w tym głównie na autostradach A1, A2, A4, A5, A7, A9, A10, A12, A13, A14, A15, A19, A20, A21, A24, A38, A72 i A93.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze

  1. Awatar szako
    Potrzebny mi jest mechanik samochodowy z Krakowa. Czy znacie kogoś takiego? Sprawdzonego? Z polecenia mam ich - https://www.irmarserwis.pl/ ale chcę kogoś jeszcze. Do porównania. Jakieś podpowiedzi, sugestie? Pewniaki?