ihkato

Miejsce sterowników PLC w przemyśle

Oceń ten wpis
przez w dniu 02-03-2021 o godzinie 11:20 (1477 Odsłon)
Ciągle rosnące wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy, rozwój i unowocześnianie urządzeń i całych systemów, a także stale rosnąca potrzeba kodowania ogromnej liczby informacji oraz danych- to wszystko ma wpływ na to, iż trudno jest dziś sobie wyobrazić niezawodnie pracujący zakład przemysłowy bez wykorzystania sterowników PLC. Sterowniki te są wieloprocesorowymi jednostkami, które pozwalają wyręczać w wielu przypadkach ludzi i manualne czynności, pozwalają sterować maszynami oraz całymi procesami. Sterowniki PLC wykorzystywane są niemal w każdej gałęzi przemysłu- od przemysłu spożywczego, przez rolniczy aż po zaawansowany przemysł maszynowy, itd.

Zaawansowane odpowiedzi na wciąż rosnące potrzeby

Sterownik PLC, czyli Programmable Logic Controller, został po raz pierwszy użyty w latach 60. XX wieku, dziś to już nie to samo- sterowniki przeszły ewolucje, są nowoczesne, innowacyjne i pozwalają na pracę w oparciu o wiele funkcji. Zależnie od rodzaju budowy danego sterownika, możemy mówić o sterownikach kompaktowych lub modułowych. Sterowniki kompaktowe są niewielkie, ale nie dają możliwości rozbudowy ani zmian konfiguracji- przeciwnie do sterowników modułowych, które można dowolnie rozbudowywać zgodnie z rosnącymi potrzebami zakładu.

Jedną z wiodących marek, jeśli mówimy o profesjonalnych sterownikach PLC jest Siemens- marka oferuje sterowniki dla szerokiej gamy zastosowań w automatyce przemysłowej. W skład rodziny SIMATIC wchodzą sterowniki serii Basic, Advanced, Distributed oraz Software. Sterowniki Siemens można nabyć w dobrze zaopatrzonych sklepach z automatyką przemysłową, a do takich należy bez wątpienia https://automatyka-sklep.eu/.

Dziś nowoczesne sterowniki PLC można spotkać na wszystkich poziomach infrastruktury zakładów przemysłowych:
- na poziomie pojedynczych maszyn,
- na poziomie gniazd produkcyjnych,
- na poziomie linii montażowych,
- na poziomie całego procesu technologicznego,
- jako urządzenia sterujące systemami wspomagającymi takimi jak klimatyzacja, ogrzewanie, oświetlenie, etc.

Siemens liderem na rynku sterowników PLC?

Każda firma wykorzystująca na co dzień rozwiązania automatyki przemysłowej jest inna i ma inne potrzeby- rózne rzeczy są przez nią produkowane, jest firmą małą, średnią lub ogromnym zakładem przemysłowym- każda więc będzie wymagała innych rozwiązań. I o to właśnie dba Siemens oferując całą rodzinę sterowników pod nazwą Simatic. To urządzenia, które będą się różnić pod kątem wydajności oraz poziomem komplikacji. Dla podstawowych potrzeb może wystarczyć podstawowy sterownik SIMATIC S7- 1200, ale dla zaawansowanych procesów bardziej odpowiedni będzie zaawansowany SIMATIC S7-1500. Siemens zawsze wychodzi naprzeciw swoim klientom i pozostawia im spore pole do samodzielnego projektowania oraz modernizacji systemów automatyki. Cała gamę sterowników można znaleźć tutaj https://automatyka-sklep.eu/sterowni...ki-plc-siemens.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze

  1. Awatar szako
    A jeśli chodzi o sterowniki do kotłów, to jakie polecacie? Zerknijcie na to - https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-kotlow,c17.html Czy jest sens szukać jeszcze gdzieś indziej? Na co tutaj zwrócić uwagę?