ihkato

Jak przenieść firmę do USA?

Oceń ten wpis
przez w dniu 26-11-2021 o godzinie 14:11 (1123 Odsłon)
Stany Zjednoczone to jedna z największych gospodarek na świecie i co się z tym wiąże niemal kolebka większości start-upów. Z tego względu większość firm, również tych polskich, chce tam być obecnymi. Niemniej jednak jest to nie ukrywając bardzo duże wyzwanie pod względem prawnym, już nawet nie wspominając o barierze językowej dla kogoś kto nie zna angielskiego.

Jak wygląda rejestracja spółki w USA?

W USA istnieje kilka rodzajów spółek, którą z łatwością może wybrać polski przedsiębiorca. Jedną z nich jest Corporation (Corp. Inc.), czyli amerykański odpowiednik polskiej spółki akcyjnej, Limited Liability Company (LLC) czy Partnerships, czyli spółki partnerskie. Uważa się, że ten pierwszy rodzaj jest łatwiejszą w zarządzaniu i organizacji formą prowadzenia działalności, również pod względem sprawozdawczości. Poza tym warto wiedzieć, że zakładając spółkę w USA można wybrać jedną z dwóch form płacenia podatków. Pierwszy to przypisanie dochodów spółce, która opłaca swój zależny od dochodu podatek. Drugi natomiast zakłada przenoszenie całości dochodów na udziałowców, którzy płacą podatek w swoich prywatnych deklaracjach. Należy pamiętać, że niedopełniając wszelkich formalności przy przeniesieniu firmy do USA, jej działalność tam nie jest uznana przez amerykańskie prawo za osobę prawną, a tym samym nie jest ona przez nie chroniona. Należy dopełnić wszelkich procedur i można zaczynać prowadzić swój własny przedsiębiorczy „american dream”.

Czy warto skorzystać z pomocy specjalistów przy przeniesieniu firmy do USA?

Przeniesienie firmy do USA będzie o wiele prostsze i szybsze, jeśli skorzystają Państwo z usług naszych specjalistów. Mają oni bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw, a także są doskonale obeznani w amerykańskim systemie prawnym i podatkowym, dzięki czemu mogą podpowiedzieć korzystając ze swojej wiedzy, doświadczenia i innych przypadków, które prowadzili. Na naszej stronie Pla.partners znajdą Państwo naszą całościową ofertę oraz pełną listę państw, w których prowadziliśmy sprawy dla naszych Klientów. Zapraszamy do skorzystania z konsultacji, podczas której przedstawimy plan przeniesienia, rejestracji firmy w innym kraju lub przedstawimy nasz plan jak można rozwiązać daną sprawę tak, aby skutek był dla Państwa najbardziej korzystny. Dzięki skorzystania z pomocy naszych doradców zdecydowanie łatwiej przebiegnie cały proces przeprowadzenia sprawy, a Państwo będą mieć gwarancję tego, że została ona wykonana zgodnie z obowiązującymi w danym państwie przepisami, a także systemem podatkowym.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze