ihkato

Do czego służy referentka?

Oceń ten wpis
przez w dniu 22-07-2022 o godzinie 19:43 (968 Odsłon)
Referentka - nazwę tę słyszało pewnie niewielu, bo znana jest głownie tym, którzy jej używają. A referentka to nic innego jak niewielki, najczęściej metalowy lub drewniany przedmiot, służący zabezpieczaniu dokumentów, pomieszczeń czy szaf z zastrzeżoną zawartością. Ale więcej dowiesz się z dalszej części tekstu.

Czym jest referentka i do czego służy?

Jak już wspomniano, referentka to przedmiot, będący rodzajem pieczęci, który służy zabezpieczaniu szczególnie ważnej zawartości. Używa się jej wraz z lakiem. Może być ona stosowana do dokumentów, ale także do zabezpieczenia pomieszczenia lub szafy. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie referentek. Bardzo często wykorzystuje się je w typowo ozdobnym charakterze - można przy jej pomocy ozdobić zaproszenie ślubne, elegancki list gratulacyjny, czy też użyć jej do udekorowania eleganckiego, wyjątkowego prezentu.

Najczęściej wybieranymi referentkami są referentki mosiężne. By móc odbijać nimi wzór pieczęci, potrzebny jest lak. Lak to jednorodna substancja, która jest mieszaniną żywic z dodatkami obniżającymi ich kruchość. Substancja ta charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do papieru oraz do innych podobnych materiałów. Jak wiemy z historii, pieczęcie z lakiem już od dawnych czasów stosowane były do odciskania na królewskich dokumentach. Co ciekawe, pieczęcie takie były dość często perfumowane za pomocą piżma lub ambry, a kolor pieczęci uzyskiwano przez użycie różnych substancji - miki dla laku złotego, sadzy dla laku czarnego, bieli ołowiowej dla białego czy grynszpanu dla laku zielonego, etc.

Zastosowanie pieczęci lakowej

Pieczęć lakowa jest zdecydowanie czymś bardzo stylowym oraz eleganckim. Stosuje się ją dziś głównie w celach ozdobnych - na wszelkich zaproszeniach, dokumentach, dyplomach oraz do uszczelniania korków do butelek z trunkami.
Referentek można używać w celach prywatnych, choć są one także często używane przez służby publiczne, przez służby mundurowe oraz w bankach. Referentka do laku to świetny sposób na zabezpieczenie dokumentów - może być ona przydatna dosłownie w każdej firmie oraz w urzędach. Lak stanowi świadectwo nienaruszalności oraz wiarygodności danych dokumentów, na których jest odciśnięty za pomocą pieczęci lakowej.

Gdzie możemy zamówić referentki?

Referentki można zamówić u profesjonalistów zajmujących się produkcją i sprzedażą wysokiej klasy pieczątek, stempli i referentek. Przykładem firmy z szerokim asortymentem jest Maxonline, gdzie kupisz takie produkty, jak referentka, stemple do laku, a nawet sam lak. Lak, który oferujemy dostępny jest w wielu kolorach - od standardowych zielonego czy czerwonego, aż po lak burgundowo - wiśniowy, a nawet złoty i srebrny. Referentki posiadają bardzo praktyczny uchwyt brelokowy, dzięki czemu znacznie łatwiej jest je odciskać w laku lub podobnie elastycznym materiale.

Zarówno stempel do laku oraz referentka wykonywane są na zamówienie z indywidualnym projektem graficznym lub tekstowym. Nasze referentki gwarantują najwyższą jakość odbicia, a jest to możliwe dzięki technice grawerowania laserowego, którą praktykujemy.

Edytowany 22-07-2022 o 19:46 przez ihkato

Kategorie
Nie przypisana

Komentarze

  1. Awatar szako
    Dużo porad związanych z tym tematem - http://www.plus-dachy.pl/
    Polecam poczytać. Można z tego wyciągnąć naprawdę sensowne info.