ihkato

Budowa czy kupno gotowego domu – porównanie

Oceń ten wpis
przez w dniu 25-08-2022 o godzinie 14:48 (297 Odsłon)
Marzysz o własnym domu? Z pewnością u licznych osób jest to jedna z czołowych pozycji marzeń do spełnienia. Myśl o domu kusi niezależnością, swobodą i obszernym terenem, a także metrażem. Jeszcze niedawno koszty domu 200m można było porównać do 70m mieszkania w centrum dużego miasta. Zakup domu to dla wielu poważne zobowiązanie, dla innych konieczne marzenie do spełnienia.

Duży ogród, przestrzeń no i taras, na którym można spędzać poranki, czy odpoczywać. To zdecydowanie zalety domu. Obecnie rozwój technologii pozwala nam na taką automatyzację, że już nie obawiamy się, że będziemy musieli napracować się w ogrodzie. To zachęca coraz większą rzeszę ludzi do zmiany mieszkania na dom.

Jeśli już podjąłeś decyzje, o posiadaniu domu, teraz przed tobą kolejny dylemat! Budować czy kupić gotowy dom? Postaramy się ułatwić Ci odpowiedź na to pytanie. Dowiesz się także jak wiele możesz zyskać korzystając z pomocy agenta nieruchomości!

Budowa domu - od czego zacząć?

Na początek warto podkreślić, że jeśli jesteśmy właścicielami jakieś nieruchomości już na początku zyskujemy sporą przewagę. Sprzedaż mieszkania, w którym obecnie się znajdujemy uwolni nam środki np. na zakup działki czy wkład własny, jeśli kupujemy gotowy dom. Jeśli dodatkowo swoje formalności powierzymy odpowiedniemu pośrednikowi nieruchomości, sprawdzi on poprawność i ważność wszystkich dokumentów, a sama transakcja będzie dla Nas bezpieczna. Powierzając nasze sprawy pośrednikowi jakim jest biuro pośrednictwa nieruchomości, możemy też nie trudzić się samodzielnym szukaniem działki czy domu. Korzystając z usług specjalistów otrzymamy gotowe propozycje oparte na naszych oczekiwaniach. Do agencji nieruchomości zgłaszają się zarówno osoby chcące zakupić mieszkanie, jak i sprzedające, dzięki czemu posiadają bogatą bazę ciekawych nieruchomości, do których moglibyśmy sami nie dotrzeć.

Ceny materiałów budowlanych w 2022 roku

Budowa domu w 2022 roku, dla wielu kojarzy się ze strachem, niepewnością cen i niewiadomą związaną z szybującą inflacją. Drożeje po prostu wszystko. Nie tylko materiały budowlane, wykończeniowe, ale i ceny za prace ekip budowlanych, a także prąd i inne media wykorzystywane do prac przy budowie domu. Dlatego dla wielu lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowego domu, eliminując tym samym problem niepewnych cen materiałów. Otrzymując gotowy dom, omijamy także konieczność wdrażania się w zakres potrzebnych materiałów i technologii budowy domu.

A może kupno domu od pośrednika nieruchomości?

Kupno domu od pośrednika nieruchomości posiada wiele zalet. Zyskujemy fachowca zorientowanego w branży, znającego się na formalnościach i rynku. Posiadającego świadomość cen i dostępnych rozwiązań w interesujących nas przedziałach kwotowych.

Dzięki korzystaniu z usług agencji takich jak Freedom nieruchomości z pewnością możemy otrzymać przegląd wielu ofert, otrzymamy wsparcie i szereg rad, które pozwolą nam poczuć się pewniej podczas tak ważnej transakcji.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze