ihkato

Zabiegi, o których musisz pomyśleć po 30stce!

Oceń ten wpis
przez w dniu 01-09-2022 o godzinie 12:30 (323 Odsłon)
Życie po 30-stce to nowy etap w życiu każdej kobiety. Należy pamiętać o tym, że to także nowy rozdział dla Twojej skóry. Ciągły wir obowiązków, praca, stres to tylko niektóre czynniki, które wpływają na jej wygląd. Niezależnie od tego, jak wiele masz obowiązków, w odbiciu lustrzanym z pewnością dostrzeżesz pierwsze symptomy płynącego czasu. Sprawdź, jak poprawić kondycje skóry po 30-stce, na jakie zabiegi warto się zdecydować i jakie efekty możesz uzyskać.

Wejdź dobrze w 30-stkę

W organizmie każdej kobiety, już po 25 roku życia, powstają pierwsze zmiany w skórze. Proces odnowy komórek zaczyna spowalniać, organizm produkuje coraz mniej elastyny i kolagenu, co powoduje mniejsza elastyczność skóry. W efekcie traci zdolności regeneracyjne, staje się mniej napięta, cieńsza i traci swój blask. W okolicach ust, oczu i czoła powstają pierwsze zmarszczki, przez co twarz wydaje się bardziej zmęczona. Oczywiście, na jej kondycje wpływa także nieodpowiednia pielęgnacja, palenie papierosów czy inne negatywne nawyki. Wymieniać można tak bez końca, ale po co? Jeśli zauważasz, że Twoja skóra wysyła Ci pierwsze niepokojące sygnały, nie zastanawiaj się długo i zacznij działać. W naszej klinice medycyny estetycznej Kosmedica znajdziesz wiele zabiegów, jak na przykład laserowe usuwanie przebarwień, mezoterapia czy nici liftingujące, które wpłyną na poprawę kondycji Twojej skóry.

Zadbana po 30stce – jakie zabiegi

Zabiegi z wykorzystaniem lasera to coraz popularniejsza, metoda stosowana w klinikach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetologicznych. Laser kosmetyczny ma bardzo uniwersalne urządzenie, które możemy użyć do depilacji, zamykania naczynek krwionośnych, czy jako kuracja przeciwzmarszczkowa. Zależnie od potrzeb, lasery wykorzystują określone długości fal i oddziałują na komórki, znajdujące się pod skórą. Do jednych z najpopularniejszych urządzeń zalicza się laser diodowy i laser frakcyjny.

Kobiety po 30-stce mogą zdecydować się także osocze bogatopłytkowe, czyli zabieg niwelujący zaczerwienienia, drobne siniaki czy obrzęki. Osocze pozyskuje się z autologicznej krwi pacjenta, która posiada znacznie większe stężenie płytek krwi, niż w przypadku osocza fizjologicznego. Wykorzystuje się je nie tylko w chirurgii plastycznej, ale też medycynie sportowej i estetycznej.

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Redukcja zmarszczek to pierwszy zabieg, na jaki decydują się kobiety, które zauważyły już pierwsze zmiany w wyglądzie swojej skóry. Jedną z metod na ich niwelowanie jest botox, często nazywany kuracja odmładzającą. To szybki i skuteczny sposób na pozbycie się poprzecznych zmarszczek na czole, czy lwiej zmarszczki. Botox to preparat na bazie toksyny botulinowej, posiadająca działanie terapeutyczne. Jego użycie pozwala na przywrócenie mięśniom twarzy danych wartości, przez co po zabiegu wyglądamy młodziej i zdrowiej. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i utrzymuje się przez kilka miesięcy, przez co jest tak chętnie wybierany przez kobiety w każdym wieku.
Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa to także takie zabiegi, jak infuzja tlenowa, mikrodermabrazja czy zabieg GENEO. Jeśli czujesz, że kondycja Twojej skóry się pogarsza, a drobne zmiany zaczynają Ci przeszkadzać, zdecyduj się na jeden z zabiegów. Dopasujemy metody pielęgnacji do rodzaju oraz stanu Twojej skóry i wspólnie zadbamy o jej lepszy wygląd.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze