ihkato

Podolog – zadbaj o stopy u specjalisty

Oceń ten wpis
przez w dniu 04-01-2023 o godzinie 18:16 (1679 Odsłon)
Piękne nogi, a także stopy są wizytówką każdej kobiety i dlatego też często można je zobaczyć w sandałach, zwłaszcza latem. Warto jednak pamiętać o tym, że właściwa pielęgnacja stóp nie powinna być kojarzona wyłącznie ze względów estetycznych. Wiele osób zapomina, że ich stopy niosą ciało przez całe życie. W związku z tym tak ważna jest regularna pielęgnacja stóp, a także zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości do specjalisty. W przypadku poważniejszych problemów ze stopami warto skorzystać z pomocy podologa. Tylko kim on jest?

Czym jest podologia?

Podologia to najogólniej ujmując nauka o problemach stóp. Zajmuje się nielekarskimi zabiegami do poprawienia stanu stop, zapobieganiu chorób czy urazów. Nauka ta uczy nas również dbania o stopy, aby pozostały zdrowe. Obuwie ma tutaj pierwszorzędne znaczenie. Musi być noszone w zależności od pogody czy też rodzaju ćwiczeń, które wykonujesz.

Podologia to dziedzina medycyny, która wykorzystuje naukowe metody do zniwelowania chorób, urazów, a także schorzeń ludzkiej stopy. Podolodzy specjalizują się w terapiach manualnych, jak I również wykorzystują profesjonalne urządzenia, które pomagają uzyskać lepsze wyniki stosowania kuracji.

Z uwagi na to, że wad stóp jest na prawdę dużo – podologia jest szeroko pojętą nauką. Warto zaznaczyć, że często bagatelizowane choroby stóp i paznokci w niektórych przypadkach mogą prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości. Konsultacja z podologiem pozwoli ocenić stadium wady oraz zaplanować terapię.

Popularne choroby stóp i paznokci

Wrastające paznokcie to dość częsty problem, z jakim zgłaszają się klienci do podologów. Przypadłość ta występuje przede wszystkim, gdy płytka paznokcia wrasta w skórę. Wrastające paznokcie najczęściej dotykają dużego palucha. Powodują one stany zapalne, ból i zaczerwienienie palca. W tym stanie może wyciekać także ropa. Czym jest spowodowane wrastanie paznokci? Tego rodzaju problem może być spowodowany noszeniem niewłaściwego obuwia, nieprawidłowe podcinanie płytki paznokciowej, kontuzją lub problemami ortopedycznymi związanymi ze stopą. Wcześniej wrastające paznokcie kwalifikowały się wyłącznie do zabiegów operacyjnych. Dziś natomiast korygowane są bezinwazyjnie i bezpoleśnie za pomocą klamer ortonyksyjnych. Poniżej przedstawiono pozostałe dolegliwości stóp, które występują równie często.

Najczęstsze dolegliwości, z którymi zgłaszają się klienci do gabinetu podologicznego:
- Wrastający i wkręcający się paznokieć.
- Odciski
- Pękające pięty.
- Krwiaki pod paznokciowe.
- Kurzajki.
- Haluksy.
- Modzele.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Podolog to przede wszystkim specjalista, który diagnozuje choroby stóp oraz choroby paznokci, a następnie proponuje indywidualnie dobraną terapię. Kiedy odwiedzić gabinet Podologa? Jeśli pojedyncze próby pielęgnacji stóp nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wtedy warto skonsultować się z podologiem. Wskazaniami do wizyty u tego typu specjalisty są odciski, brodawki, modzele, problemy z nadmierną potliwością stóp, wszelkiego rodzaju deformacje stóp, wrastające paznokcie, grzybica stóp, haluksy stóp czy też paznokci.

W codziennej praktyce specjalista podolog Rzeszów, Przemyśl, Warszawa współpracują między innymi z chirurgami, flebologami, dermatologami czy też diabetologami. W związku z tym jego zakres działań jest dosyć szeroki. Dlatego tez obejmuje również dobór odpowiednio dopasowanych wkładek ortopedycznych, terapii manualnych, masaże stóp czy też specjalistyczny pedicure.

Sprawdzony podolog jest w stanie zdiagnozować wiele przypadłości stóp czy też paznokci. Nie czekajmy dłużej I zgłośmy się do niego na konsultację. Być może nasz problem jest tylko chwilowy, ale może też okazać się, że wymagamy specjalistycznej terapii.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze

  1. Awatar szako
    A ja tam zamierzam się uczyć w innym kierunku, zerknijcie - http://www.harveker.com.pl/sluzba-bh...nformacje.html Kwestia taka, jakie macie oczekiwania, ale wszystko jest do ogarnięcia.