ihkato

Czym jest wolumetria twarzy?

Oceń ten wpis
przez w dniu 06-11-2023 o godzinie 22:34 (529 Odsłon)
W dobie ogólnodostępnych zabiegów upiększających mamy możliwość zmienić nasz wizerunek w znaczny sposób. Wypełnienie zmarszczek czy powiększenie ust to zabiegi, na które codziennie decyduje się tysiące Polek. Kolejnym popularnym zabiegiem jest wolumetria twarzy. Jest to idealny zabieg dla osób, które nie są zadowolone z obecnego kształtu swojej twarzy i chcą w nieinwazyjny sposób go zmienić. Dowiedz się więcej o tym zabiegu.

Wolumetria twarzy - owal o jakim marzysz

Wolumetria twarzy polega na ocenie i korekcie objętości twarzy w celu odmłodzenia i poprawy jej konturu. Przy jej użyciu można rozwiązać wiele problemów estetycznych, takich jak opadające policzki, zmarszczki, bruzdy czy ubytki tkanki tłuszczowej. Wolumetria twarzy polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu substancji wypełniającej, takiej jak kwas hialuronowy, do odpowiednich miejsc na twarzy, aby przywrócić lub zwiększyć jej objętość. Dzięki temu można poprawić kontur kości policzkowych, wypełnić usta, wygładzić zmarszczki czy unieść opadające partie skóry. Wolumetria twarzy jest bezpieczną i skuteczną metodą odmładzającą, która daje naturalne efekty i minimalizuje ryzyko powikłań. Jest to procedura, która jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów medycyny estetycznej, którzy mają wiedzę i doświadczenie w pracy z twarzą.

Jakie preparaty stosuje się do wolumetrii?

Do wolumetrii twarzy stosuje się różne preparaty, w tym kwas hialuronowy. Ten naturalny składnik skóry jest powszechnie używany do poprawy objętości i kształtu twarzy. Głównym celem wolumetrii jest przywrócenie utraconych zmianami wieku objętości w różnych obszarach twarzy. Kwas hialuronowy jest doskonale przyswajalny przez skórę i jednocześnie daje naturalne efekty. Jest to powszechna metoda stosowana zarówno w celu modelowania brody, jak i policzków oraz żuchwy. Przy użyciu odpowiednich technik iniekcji, preparat jest wstrzykiwany w konkretne miejsca, co pozwala na zwiększenie konturu i objętości danej części twarzy. Wolumetria przy użyciu kwasu hialuronowego może przywrócić młodszy wygląd twarzy, a także zrównoważyć proporcje i harmonię oblicza.

Wolumetria twarzy a efekty

Warto zdawać sobie sprawę, że kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego medycyna estetyczna często korzysta z jego wartościowych właściwości. Skutki zabiegu wolumetrii twarzy zależą głównie od osobistych predyspozycji pacjenta i są widoczne zazwyczaj po 2-6 tygodniach. Efekt utrzymuje się od 9 do 24 miesięcy. Niektóre czynniki, takie jak palenie papierosów, niezdrowy styl życia, częste opalanie lub korzystanie z zabiegów, które powodują nagrzewanie tkanek, mogą znacznie skrócić ten okres.

Wybierz sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej np. https://kosmedica.pl/, a unikniesz nieestetycznych skutków. Ciesz się pięknym owalem.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każda osoba może poddać się zabiegowi wolumetrii twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Nie można go wykonać w przypadku:
- kobiety w ciąży lub w okresie laktacji,
- aktywnych infekcji wirusowych,
- chorób nowotworowych i chemioterapii,
- niektórych chorób autoimmunologicznych,
- silnej predyspozycji do tworzenia blizn przerostowych,
- alergii na dowolny składnik preparatu.
Kategorie
Nie przypisana

Komentarze