Dietetyczka

Odchudzanie przed wakacjami

Oceń ten wpis
przez w dniu 10-06-2018 o godzinie 20:48 (3385 Odsłon)
Okres przedwakacyjny to moment, którym prawie każda kobieta rozpoczyna odchudzanie. Kobiety kochają piękno, a wakacje pełne ciepłych dni, są idealnym okresem pokazywania tego piękna na widok publiczny. Jednak przed zaprezentowaniem swoich wdzięków, wiele kobiet podejmuje odchudzanie. Często jest to dokonywanie bezmyślnie, bez pomocy dietetyka. Wiele kobiet też za główny cel stawia sobie szybkie odchudzanie. Niestety takie odchudzanie jest nieskuteczne i bardzo nieprzyjemne. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w artykule o odchudzaniu.

Takie nieprzemyślane odchudzanie po pierwsze jest niezdrowe, po drugie często skutkuje efektem jojo, który polega na powrocie do dawnej wagi, lub nawet przytyciu w przypadku przerwania prowadzonej diety i szybkim powrocie do dawnych nawyków życiowych. Niestety również wiele diet prezentowanych w czasopismach, rzekomo rekomendowanych i opracowywanych przez dietetyków, jest tak naprawdę sztuczką jojo, przez którą nie tylko nie schudniemy, ale znowu przytyjemy i załamiemy się tym faktem psychicznie.

Najlepszym pomysłem na skuteczne odchudzanie, które przyniesie dobre i długotrwałe efekty jest wizyta u dietetyka i stała z nim współpraca. Oczywiście nie w każdym mieście dostęp do dietetyków jest łatwy, ale w dużych metropoliach takich jak Wrocław, Warszawa, Kraków czy Poznań, bez trudu znajdziemy wielu profesjonalnych dietetyków służących radą. We Wrocławiu polecam Panią Magdę - to naprawdę dobry dietetyk Wrocław pewnie ma jeszcze innych dobrych dietetyków, ale ten jest sprawdzony.

Wizyta u dobrego dietetyka pozwoli uniknąć efektu jojo i zaprzepaszczenia męczącego procesu odchudzania. Pamiętajmy, ze odchudzanie powinno być dogłębnie przemyślanym procesem, zaplanowanym wspólnie z dietetykiem lub lekarzem.

Powodzenia

Edytowany 14-06-2018 o 16:57 przez lightm

Kategorie
Nie przypisana

Komentarze