Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: wyprowadzka z Tłustostanu :) - Część 1

admin jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Wrocław
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: wyprowadzka z Tłustostanu :)

To jest kontynuacja wątku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar Tlustostan
    Tlustostan jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Edinburgh

Domyślnie wyprowadzka z Tłustostanu :) - wołanie o kciuków trzymanie

Aloha!

Jestem tu nowa i wypada mi się przywitać, więc witam się i kłaniam wszystkim Forumowiczom. :)

Już od dłuższego czasu dość bacznie przyglądałam się Waszym poczynaniom z pozycji obserwatora i muszę powiedzieć, że to co tu wyprawiacie jest NIESAMOWITE! :). Tyle pozytywnej energii, samozaparcia i zapału. Aż ma się wrażenie, że te wszystkie kilogramy jakoś tak same znikają w zupełnie magiczny sposób:)

Wylądowałam na tym forum z następujących powodów:

a) pokulałam się po równi pochyłej aż do mojej obecnej wagi - jakże imponujących 86 kilogramów i wyhodowałam basior na miarę swoich możliwości (mam nadzieję, że nie udowodnię sobie, że potrafię wyhodować większy :P )

b) dojrzałam (po raz X, gdzie X jest baaaardzo duża liczbą) do wzięcia się za siebie

c) potrzebny mi bacik oraz wsparcie tych, którzy rozumieją co znaczy bezustanne zmaganie się z nadwagą (to znaczy, yyyy, tego, no.... chciałam napisać otyłością).

Teraz może jeszcze parę słów o tym kim Tłustostan jest. A co sobie żałować będę.

Otóż, mam 27 lat i prawie zawsze byłam gruba, co najmniej grubawa, choć i zdarzały się momenty kiedy było całkiem nieźle. Moja waga lubi wahania +/- 10 kilo, ale w ciągu ostatnich 2 lat tak się jej optymistycznie wahnęło, że poszła w górę o prawie 20. I tak już została i dobrze jej z tym, a ja się męczę. Cierpię na zupełnie przyziemne przypadłości jak np. zanik szyi, rozrost podbródków (tak, mam więcej niż jeden) w postępie geometrycznym, przerost opony, fafułowaciznę policzków (przypadłość znana u wykastrowanych kocurów)..., a ostatnio zamiast pupy zauważyłam w lustrze kuper. Ech..,

W zasadzie to pewnie nie byłoby problemu, gdyby nie to, że uwielbiam jeść (niestety absolutnie wszystko - od selera naciowego po kiełbachę z grilla i niestety w ilościach zazwyczaj ponadprzeciętnych), ale to jeszcze nic, ponieważ kocham gotować. Gotowanie idzie mi na tyle dobrze, że wszyscy trafiający na mój wikt chcę więcej i więcej, w związku z czym tyją. No i tak poza sobą upasłam również moją Drugą Połowę, naszego kota i o zgrozo żółwia (ale ten to ma dobrze, bo na zimę hibernuje i chudnie).

Na koniec chciałam tylko powiedzieć, że dziś zaczynam kolejną w moim życiu dietę. Tym razem jest to Protal. Trochę trudno mi jest sobie wyobrazić, życie bez warzyw i owoców przez te pierwsze kilka dni (planuję 7, ale ile się uda tyle będzie). Muszę się przyznać, że wczoraj rytualnie wchłonęłam całą zieleninę i surowiznę warzywno-owocową, znajdującą się w promieniu 2 kilometrów ode mnie.

Ok, dość bzdur! Zaczynam dietę. I proszę o choćby trochę kciuków do trzymania. :)

Pozdrawiam :)
    13 lipiec 2009-luty 2010 88-->65,8 pół roku spokoju, a potem zdradzieckie jojko i... 2 styczeń 2011--> do mety

https://forum.jestemfit.pl/c...czesc-1-a.html

Awatar Mikolino1
    Mikolino1 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gliwice
    Wpisy na blogu
    3

Hej Piękne Lachonki , u mnie dziś rano 62,2kg codziennie się ważę bo nie mogę uwierzyć że mam wagę najniższą od kiedy byłam na Dukanie i to bez Dukana :) Jednka dieta 5 garści działa ;) mało, często, a wszystko ;) Pozdrawiam.

JEŚĆ PO TO BY ŻYĆ-A NIE, ŻYĆ PO TO BY JEŚĆ!!!!!!!to moje nowe motto

Awatar kasiarafal9
    kasiarafal9 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Rudna

Domyślnie Odp: wyprowadzka z Tłustostanu :) - Część 1

U mnie dziś i dwa dni wcześniej też było 61,8kg)I tez wyznaje zasade-mniej czesciej i wszystkonie ma co sobie odmawiac wiecznie,bo i tak sie skusisz i tak...

I było sobie te 57kg

Awatar Madziulek86
    Madziulek86 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    39

Hej dziewczęta!
    co tam u Was slychać?? Jak się macie?
    JAK KTOŚ CHCE SZUKA SPOSOBÓW, JAK KTOŚ NIE CHCE SZUKA POWODÓW

Awatar zabiegana
    zabiegana jest nieaktywny Znany na forum

hej Laski, jest tam jeszcze kto?!?!?! tak sobie surfuje i wladłam na Forum!!!

w 2009: -10kg z Dukanem, potem +1kg rocznie, teraz walka o ostatnie 4 kg!

Awatar Tlustostan
    Mieszka w
    Edinburgh

Ech mrech... dobrze żarło i zdechło, a właściwie dobrze żarło i utyło rzec by się chciało. W dwa lata po spektakularnym, jak na moje warunki, schudnięciu wracam z pouszczoną głową i podkulonym ogonem. Niepostrzeżenie wróciłam do stanu, a właściwie Tłustostanu. Może nie aż tak bardzo jak w przełomowym 2009 roku, ale już jestem u progu i jeśli teraz nie powiem dość! Basta! i się nie ogarnę to dość szybko w tym Tłustostanie wyląduję na nowo.

Ogłaszam zatem wszem i wobec, że Tłustostan is in da house. Tłustostan będzie zrzucał i chudł i spowiadał się z postępów. Spodziewajcie się mnie tu częściej albowiem będę się kurczyć. To już postanowione
    13 lipiec 2009-luty 2010 88-->65,8 pół roku spokoju, a potem zdradzieckie jojko i... 2 styczeń 2011--> do mety

Awatar Tlustostan
    Mieszka w
    Edinburgh

Jak wszystko ostatnimi czasy, zrealizowanie zamiaru pozbycia się jojo spędza mi sen z powiek, choć niekoniecznie prowadzi do działań konstruktywnych. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jakaś zupełna inercja mnie złapała i jedyne co chętnie bym robiła to spanie. Spać, spać, spać! Doszliśmy z Szacem do wniosku, że może w końcu należałoby nam się raz a dobrze odpocząć. Bo nasze najdłuższe wspólne wakacje (innych nie miewamy) trwały cztery dni i miały miejsce lat temu bodaj trzy i pół, albo jakoś w tych okolicach. Zaczynamy zatem od dawki należnego odpoczynku, który zaserwujemy sobie już za 5 dni.
    Przez wakacje mam nadzieję porozmyślać nad strategią gubienia kilogramów. Bo to, że ruch to wszyscy wiemy i już się ruszamy, ale do tego trzeba się jakoś odżywiać racjonalnie. A ja nie mam pojecia jakie sobie wytyczne dać, czego sobie odmówić, na czym zaoszczędzić. Jedno jest pewne - liczenie kalorii u mnie się nie sprawdza, bo po jakimś czasie sobie popuszczam i okazuje się, że przekraczam dopuszczalne normy, bo np. wkrada mi się ciastko albo czekolada...
    Ostatnio odchudzałam się dukając i przyznam, że reżim jaki sobie narzuciłam bardzo mi służył. Dużo się nasłuchałam o dukanie i tak jest to kontrowersyjna dieta, nie dla każdego, ale mnie się w człowieku nic nie popsuło (sprawdzałam), skutki uboczne były niewielkie, a ja zadowolona, bo i efekt był. Ale prawdę powiedziawszy wiem, że trudno byłoby mi drugi raz wykonać tę samą robotę wiedząc na co się porywam. Choć chyba w końcu stanie na dukanie, ale w wersji mniej hardcorowej... Ło matulu, jak ja nic nie wiem! Choć nie, wiem! Przede wszystkim za dużo gadam, za mało robię. Muszę z tym natychmiast skończyć, bo przecież do niczego to nie prowadzi. A chciałoby się mieć sylwetkę osy (ze względów obiektywnych nieosiągalną, ale pomarzyć zawsze można).
    Tak patrzę na moje zdjęcia z okresu po zrzuceniu i oczom nie wierzę, że ja to ja, a jak mi się przypomni, że jeszcze wtedy miauczałam, że nadal jestem gruba, to rączki mi opadają.
    Ale nic to! Teraz robię sobie rozgrzewkę przeddietową i daję czas na oststeczne przemyślenie i zaplanowanie. Podobno tak się nie robi, bo co masz zrobić jutro zrób dzisiaj, ale na mnie to nie działa. Mogę być spontaniczna, ale z tego spontanu to najczęściej guzik wychodzi. Ja po prostu mam kontemplacyjne podejście do spraw dla mnie ważnych i to mi służy. Tego się będę trzymać.

Awatar Dineve
    Dineve jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Borgo San Dalmazzo

Witaj koleżanko pora wrócić, od kilku tygodni dojrzewałam do faktu że mi d*pa urosła i że czas coś z tym zrobić, jak tam u Ciebie?? widzę po paseczku że za dużo do Ciebie nie wróciło w przeciwieństwie do mnie, aż wstyd pokazywać się z taki wskaźnikiem wagi no ale jak nie przeprowadzę terapii wstrząsowej to nic na mnie nie podziała
    jestem właśnie po grillu, z którego wyniosłam jedną kiełbaskę, garść chipsów (i tu nie jestem zadowolona, ale lepiej garść niż pół paczki) , i 3/4 puszki piwa
    mam nadzieję że jeszcze tu zaglądasz, pozdrawiam

Awatar Dineve
    Dineve jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Borgo San Dalmazzo

halo jest tu ktoś?? potrzebuje Waszego wsparcia...

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów