Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65
Like Tree4Lubią to

Wątek: Jak się odchudzacie?

Awatar Gumisio888
    Gumisio888 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gdynia

Domyślnie Odp: Jak się odchudzacie?

Ja jeszcze dodam, że bardzo ważne jest aby policzyć sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne i od niego podczas redukcji odjąć jedynie 300-400 kcal na początek. Druga ważna sprawa to pilnowanie odpowiednich proporcji składników pokarmowych (białka/tłuszczy/węglowodanów). Najlepiej w proprocji 30/30/40 lub 30/40/30 - w zależności od prowadzonego trybu życia i treningu, pamiętając jednocześnie o jedzeniu przynajmniej 1,5 g białka na 1 kg masy ciała i maksymalnie 1 g tłuszczu na 1 kg masy ciała (oczywiście większość to NNKT). Węgle tylko złożone + owoce (do południa i po treningu siłowym). Co do białka też ważne, żeby maksymalnie zjeść 35 g białka na 3 h, gdyż więcej się nie wchłonie. Niby skomplikowane, ale wejdzie w nawyk, a stanowczo pomoże. No i prosta sprawa - 5/6 posiłków, czasem nawet 7. Co 3 h regularnie, ostatni nawet 1-2 h przed snem może być (czyste białko i warzywa).

Pozdrawiam!

monaliska27 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    kraków

ja przede wszystkim stawiam na regularne jedzenie, zdrowych i bogatych w witaminy i wartości odżywcze, po drugie staram się 3 razy w tygodniu wieczorem biegać, a jak brzydka pogoda to chociaż poćwiczyć przy dobrej muzyce swoją dietę wspomagam też suplementem 2be slim - 2 tabletki: jedna na dzień druga na noc, sprawdziłam ich skład: są naturalne, więc mam pewność co przyjmuję do organizmu maja wyciąg z fasoli, karczocha, cynamonu - więc same wspomagające dietę składniki aa no i też dużo piję, głównie woda niegazowana i zielona herbata

mikołaj09 jest nieaktywny Nowy na forum

Dieta jest bardzo ważna, ale równie istotne są regularne ćwiczenia. Tak jak przy diecie tak i przy ćwiczeniach warto skorzystać z porady fachowców (dietetyk, trener osobisty), którzy w sposób profesjonalny zaplanują nasze odchudzanie. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Rebeka34 jest nieaktywny Nowy na forum

Ja postanowiłam że tym roku wezmę się za siebie i zmienię tryb życia na zdrowszy. Od 1 stycznia 3 razy w tygodniu chodzę na siłownie i postanowiłam że udam się na wczasy odchudzające . Znalazłem ciekawą ofertę wczasów odchudzających nad morzem - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Posiadają bogatą i dobrze przygotowana oferta, bowiem oprócz specjalnie przygotowanego, zbilansowanego jadłospisu w programie jest bogata gama ciekawych zajęć - w tym ćwiczenia na plaży, poza tym cały czas uczestnicy są pod opieką fachowców, którzy służą im radami. Moja znajoma już tam była i była bardzo zadowolona, mam nadzieję że i mnie się uda wprowadzić zdrowe nawyki do mojego życia na stałe )

fikeza jest nieaktywny Nowy na forum

Na odchudzanie biorę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i działa super. Szybciej się zrzuca kilogramy i w połączeniu z dużą dawką ruchu czuć znaczące różnicę. Nie mam też takiej ochoty na słodycze i jestem nad nią wstanie zapanować. Siłką też się sprawdza

Awatar Lily04
    Lily04 jest nieaktywny Nowy na forum

SUPLEMENTY

Żyjemy w świecie, gdzie na wszystko są tabletki. Skoro te suplementy są takie cudowne, skąd problem otyłości? Bzdury. Po co się faszerować? Szpinak, brokuły, marchew, papryka, arbuz - to jedne z produktów o tzw. ujemnym bilansie. Więcej kcal tracisz na ich spalenie niż przyswajasz jedząc je. Poza tym są źródłem masy witamin. Marchewkę polecam jako przygotowanie ciałka na plaże, bo daje piękny odcień nawet w miejscach niepokazywanych .

RUCH

Obowiązkowo. Wybierz sobie ćwiczenia, jakie lubisz oraz takie, które jesteś w stanie robić i ćwicz regularnie. Przy czym kalorie spala się dopiero po 20 minucie (czy coś pokręciłam?). Ja ćwiczę "30 days shred" z Jilian i jestem bardzo zadowolona. Fakt, że zostały mi dwa dni do końca pierwszego poziomu, a już widzę pierwsze efekty to chyba duża motywacja .

JEDZENIE

Jeśli chcesz uzyskać szybki efekt, czyli 5kg w miesiąc to licz się z tym, że po osiągnięciu celu przygarniesz dwa razy tyle. Żeby osiągnąć takie wyniki musisz zrezygnować z pieczywa, tłuszczy, cukrów. Taką dietę prowadziłam przez miesiąc i zrzuciłam 10cm w biodrach, aczkolwiek, gdy wróciłam do starych nawyków to jadłam na potęgę bojąc się, że mi jedzenie zabiorą XD. I JOJO. Teraz tracę powoli, ale tracę. Waga albo stoi, albo idzie w dół. Chociaż początkowo mój jadłospis był bardzo rygorystyczny, dzięki dziewczynom trochę popuściłam pasa i skończyły się pokusy . Może dzisiaj uda mi się w końcu napisać dokładną notkę na bloga, więc zapraszam jutro na lekturkę :d.

SŁODYCZE

Ostatnio słyszałam o takiej metodzie. Wypisujesz sobie 6 produktów, które nie są w ogóle dietetyczne i powieszasz to na lodówkę. Te 6 produktów to rozpiska na cały miesiąc. Od ciebie zależy czy zjesz to w jeden dzień, czy rozłożysz sobie. Ja nie stosuje, bo zwyczajnie nie mam takich apetytów. Chyba to opcja dla tych z silną wolą, bo ja pewnie jakbym zaczęła jeść to dopóki bym ręki nie zwichnęła, tak długo bym sięgała po moje ukochane Trufle .
    CEL #1 : 78KG do wakacji
    CEL #2 : 75KG do obozu (sierpień)
    CEL #3 : 65KG do końca roku

Awatar Makosza
    Makosza jest nieaktywny Znany na forum

Lili ale to bez sensu jest, produkty, ktorych spalenie pobiera wiecje energii niz one dostarczaja. jedzenie jest po to, by nam dostarczac energii a nie zabierac. To jest nielogiczne. Ja to o serze bialym slyszalam.

co do reszty to sie zgadzam.
    cel > 105 111.......108,5.........58 Makosza je, cwiczy i chudnie

Awatar Lily04
    Lily04 jest nieaktywny Nowy na forum

Ale tu nie ma mowy o stosowaniu tylko i wyłącznie ich, ale dodawanie ich do posilku, a tym bardziej zagryzanie w razie głodu .
    CEL #1 : 78KG do wakacji
    CEL #2 : 75KG do obozu (sierpień)
    CEL #3 : 65KG do końca roku

magda224 jest nieaktywny Nowy na forum

Ja stosuję dietę 1500 kalorii i staram się tak trzy razy w tygodniu poćwiczyć, dodatkowo od miesiąca stosuję tabletki z ekstraktem z zielonego jęczmienia Green Barley Slim. Są one w 100% naturalnym suplementem i powodują że zmniejszył mi się apetyt na słodycze, które uwielbiam. Waga ładnie mi spada i mam więcej energii.

Awatar Dominik Ziobro
    Dominik Ziobro jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Rzeszów

ćwiczenia MEl B lub Chodakowskiej
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 12-02-2016 o 12:32

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów