Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127
Like Tree54Lubią to

Wątek: Desperacja i bezradność

Awatar AngelFallen
    AngelFallen jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Domyślnie Desperacja i bezradność

Długo zastanawiałam sie czy napisać cokolwiek na forum, troche was podczytywałam anonimowo ale pomyślałam, ze sama też nie zawsze dam sobie rade. Jak widać w sygnaturze obecnie waże 76,3 przynajmniej tyle było dzisiaj z rana. "Przy kości " jestem od ponad 3 lat gdy podczas ciąży przytyłam 23 kg Mówiłam sobie wtedy że po porodze szybko wszystko zgubie. Niestety nie wziałam sie za siebie od razu. I tak od ponad 3 lat ciągle walcze, decyduje się że wezme sie w końcu za siebie i tak jest przez tydzień lub dwa i się poddaje. Najniższa waga do jakiej udało mi się zejść to równe 70 kg ale to było jakieś dwa lata tem od tamtej pory waham sie miedzy 78 a 74. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Byłam już na dukanie i na south beach , przechodziłam nawet diety 8 godzinne. A ostatnim aktem mojej desperacji była prawie głodówka. Za pewne mam bardzo rozwalony metabolizm. Teraz od tygodnia. Staram sie jeść 5 posiłków dziennie, jem co 3 godziny staram sie ćwiczyć ( wczesniej Mel B a teraz skalpel chodakowskiej ) pije z rana czerwoną a póżniej zieloną herbate. Ale boje sie że po raz kolejny coś zrobie źle i nie zobaczę efektów , załamie się i poddam. Nie licze momentów w których płakałam z powodu mojego wygladu. Tym bardziej ze kiedyś wazyłam 56 kg ale wtedy nie zwracałam uwagi na to jak wygladam. Myślicie że to co teraz robie przyniesie efekty? I w końcu bede z siebie zadowolona? Nie chce znów płakać patrząc w lustro
    majacyr and kamcia like this.
    Walczę od 8.12.2014
    Moja walka - Desperacja i bezradność

Mój I cel - 69 kg do 30 kwietnia 2015!

Awatar AngelFallen
    Mieszka w
    łódzkie

Domyślnie Odp: Desperacja i bezradność

Nie wiem czy dobrze robie ale zapiszę tutaj co jadłam i robiąc tak codziennie zobacze czy moja dieta jest dobra. A moze cos mi doradzicie
    Dzisiaj:
    Śniadanie ( 11.00 )
    Dwie kromki ciemnego pieczywa z pasztetem drobiowym i czerwona, niesłodzona herbata
    II śniadanie(14.00)
    banan i pół gruszki jako sałatka owocowa
    Obiad (17.00)
    zupa pomidorowa z makaronen
    Podwieczorek(20.00)
    serek homogenizowany
    Kolacja (23.00)
    Mix sałat, ser pleśniowy i orzechy włoskie ( w formie sałatki ) , kromka ciemnego pieczywa i zielona herbata

Z tym , ze ja kładę sie spać tak 2-3 w nocy i wstaje najwcześniej o 9-10 rano. A prace mam siedzącą
    Walczę od 8.12.2014

Awatar BellaB
    BellaB jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Radom
    Wpisy na blogu
    3

Witaj Angel

Twój jadłsopis wygląda bardzo dobrze, a makaron jaki do zupki?? brązowy? i czym zabielana?
    AngelFallen lubi to.

Awatar MartaLutak
    MartaLutak jest nieaktywny Super Moderator
    Wpisy na blogu
    1

Witaj Angel, jestem forumową dietetyczką i jeśli będziesz mięć jakieś pytania, możesz je tutaj napisać ja na nie odpowiem.
    Jaką kaloryczność diety chcesz zachować?
    Na początek doradzę Ci że śniadanie o 11, to zbyt późno. Jeśli wstajesz o 9 zjedz je wtedy.
    Jakiego rodzaju był pasztet który jadłaś na śniadanie?
    W śniadaniu nie było w ogóle warzyw.
    Zupa na obiad to zdecydowanie za mało.
    Czy godziny posiłków są uzależnione od godzin Twojej pracy?
    Kolacja o 23 to pomimo późnej pory kładzenia się spać trochę późno.
    Czy te godziny o których kładziesz się spać są czymś uwarunkowane?
    Przepraszam, że tak punktowo piszę, ale jak będę mieć więcej informacji o Tobie, będę mogła napisać więcej
    majacyr and AngelFallen like this.
    Dietetyk, Technolog Żywności

Awatar AngelFallen
    Mieszka w
    łódzkie

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Nie wiem jaką kaloryczność zachować, bo nie zastanawiałam się nad tym. Postanowiłam po prostu ze zacznę sie zdrowo odżywiać dlatego moje posiłki tak wyglądają.
    Staram się wstawać koło godziny 9, czasami 8:30 wtedy tez powinnam jeść śniadania? Jesli chodzi o godziny posiłków to myślałam ze jedzenie co 3 godziny bedzie dobre dlatego te godziny są takie. Spać kładę sie zazwyczaj koło godziny 2-3 to raczej przez ilość obowiązków. Pracuje w domu, ale mam 3,5 córke która nadal jest ze mna w domu wiec zanim skoncze prace i poloże ją spać, ogarne dom i to robi się godzina 2. Zawsze w śniadaniu powinny sie znaleźć warzywa? Moze to być ogorek? Bo niestety starsznie jestem wybredna i nie wszystko lubie a chce by bycie na diecie sprawiało mi przyjemność i nie chce się zmuszać do jedzenia rzeczy ktore nie lubie. Pasztet był zwykły, drobiowy z frmy DROP bodajże.
    No i niestety nie ćwicze codziennie , ale staram sie robić to przynajmniej 3 -4 dni w tygodniu
    Powinnam coś w tym jadłospisie zmienić?
    Walczę od 8.12.2014

Awatar AngelFallen
    Mieszka w
    łódzkie

Moje menu na dzisiaj, godziny te same bo wstałam o 10.45
    Śniadanie
    Dwie kromki ciemnego pieczywa z pasztetem drobiowym, zielony ogórek i czerwona, niesłodzona herbata
    II śniadanie
    Banan i pół gruszki
    Obiad
    wątróbka, mix sałat z odrobiną soli i oliwy z oliwek , łyżka ziemniaków
    Podwieczorek
    Serek homogenizowany
    Kolacja
    2-3 kromki ciemnego pieczywa z rybką w pomidorach , zielona herbata

MartaLutak, mozesz powiedzieć mi czy to moje menu jest odpowiednie? Czy coś powinnam zmienić
    majacyr lubi to.
    Walczę od 8.12.2014

Awatar AngelFallen
    Mieszka w
    łódzkie

No i dzisiaj jest juz lepiej bo śniadanie było o 10.30 od poniedziałku jestem bez słodyczy, nie powiem żeby to było łatwe ale taka jestem dumna że daje rade. Nie wiem skąd ale biore pozytywne nastawienie. I w końcu pierwszy raz od nie pamiętam kiedy czuje że moj partner też mnie w tym wspiera. Gdybym teraz to wszystko zawaliła byłabym po prostu głupia.
    Moja młodsza siostra w sierpniu bierze ślub. Nie chciałabym wyglądać na nim dalej jak pyza. Wiadomo, że to ona ma być ta najpiękniejsza i najważniejsza ale chce sie w końcu poczuć dobrze w swoim ciele.
    Dzisiaj z rana skończył mi sie ciemny chleb, i zjadałam jasny z siemieniem lnianym, ale sądze że to też nic złego.
    Muszę wytrwać! W końcu nie robie nikomu na złość że wyglądam teraz tak jak wyglądam, tylko samej sobie
    majacyr, BellaB and Makosza like this.
    Walczę od 8.12.2014

Awatar majacyr
    majacyr jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Puławy
    Wpisy na blogu
    12

Hej hej, bardzo dobrze,że tutaj piszesz, bo w grupie siła, każda coś od siebie doda i może wypracujesz sobie swój jadłospis.
    Ja też stosuję dietę MŻ, zresztą jak sporo osób na forum,czyli mniej żreć, ale jem też to co lubię, bo mogę wytrzymać, ale po co sie męczyć.
    To ma być zdrowy sposób odżywiania, a nie dieta na kilka tygodni miesięcy, a potem rzucę się na tort.
    Od nowego roku ruszamy z nową akcją, gdzie będziesz mogła z innymi się zmobilizować do walki z kilogramami.
    Jak chcesz, to podaję Ci linki do obu akcji, jedną prowadzę ja
    https://www.jestemfit.pl/chce-schudn...de-ekstra.html
    drugą Monika
    https://www.jestemfit.pl/xxl-20-kg-i...zapraszam.html
    Teraz zaraz po Nowym Roku zaczynamy z Nową Akcją, obie łączymy siły, więc jak chcesz to dam Ci na nas namiary, możesz jak chcesz się na starych akcjach udzielać, choć kończą się w Sylwestra.
    Trzymam kciuki i w miarę możliwości będę Cię podczytywała i kibicowała Ci
    A ile masz wzrostu?
    AngelFallen lubi to.

Awatar AngelFallen
    Mieszka w
    łódzkie

Dzięki za wsparcie. Chętnie zacznę z wami od nowego roku Własnie nie chce sobie wszystkiego odmawiać bo wiem że przez to szybko sie zniechęcę. A chce w końcu z dumą spojrzeć w lustro Wzrostu mam 167, a cel jaki mam te 65 kg to dla mnie póki co wielkie marzenie. Nawet jak zobaczę na wadze 69 kg to chyba nikt nie będzie szczęśliwszą osoba na świecie.
    majacyr lubi to.
    Walczę od 8.12.2014

Awatar AngelFallen
    Mieszka w
    łódzkie

W ogolę chyba dzisiaj zawaliłam dzień.
    Śniadanie
    dwie kromki chleba z siemieniem z serkiem typu hochland
    II Śniadanie
    dużo jabłko
    Obiad
    3 naleśniki z dżemem truskawkowym, niskosłodzonym
    Podwieczorek
    serek homogenizowany
    Kolacja
    mix sałat, kawałki serka camembert i oliwa z oliwek

Boje sie ze zawaliłam tymi naleśnikami , no i chyba pozbywam sie dzisiaj wody z organizmu bo bardzo często latam do kibelka, to normalne?
    majacyr lubi to.
    Walczę od 8.12.2014

Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów