Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Co jest powodem braku spadku wagi.

matik2192 jest nieaktywny Nowy na forum

Angry Co jest powodem braku spadku wagi.

Witam. Mam na imię Mateusz. Ważę 84 kilo (4 miesiące temu ważyłem 86,8kg) Mam 173cm wzrostu.
    Moje pytanie brzmi: co może powodować brak spadku wagi czego jest za mało czego za dużo.
    Po krotce powiem co robię jak się odżywiam i jakie aktywności fizyczne wykonuję w ciągu tygodnia.
    Co jem ? staram się jeść czyste jedzenie parę razy w tygodniu 150/180/200 gram maxymalnie piersi z kurczaka, maksymalnie półtora kulki ziemniaków przeważnie mięso a do tego jakieś buraczki ogórek czy też sałatka.Staram się pić dużo wody bądź zastępuje ją yerba mate czy sporadycznie jakaś cola zero czy monsterem zero bo bardzo lubię te napoje. Nie jadłem słodkiego w żadnej formie obce są mi batoniki czy ciasta placki torty czy inne słodkie rzeczy, raz na rok zdaży mi się zjeść paczke chipsów czy inny niezdrowy "rarytas" w weekend wpadnie jakiś drink jeśli uznam że dość mało zjadłem czy też bardziej zdrowo i mało.
    Staram się dużo chodzić od 2 msc i od 5 msc ćwiczę 5 do 6 razy dziennie na orbitreku po 40 min.
    Z e-booka Warszawskiego Koksa wyliczyłem sobie dokładnie ile kalorii dziennie potrzebuję do utrzymania wagi jest to 2770 kalorii do spadku wagi 0.5 kg tygodniowo powinienem zjeść 2370 kalorii i tego się mniej więcej trzymam przez tydzien ważyłem co jestem i nie przekraczałem nigdy tych 2370 kalorii a bardzo często było to nawet poniżej 2000 bo nie czułem że musze jeść więcej. Staram się zdrowo jeść i w porcjach po których nie czuję się najedzony i pełny są to zdrowe porcje po której nie czuja się jak kula. Staram się robić sobie shake wieczorem z odżywki białkowej iso 100 w wody ponieważ nie toleruje laktozy i mleko nie wchodzi w grę ( wiem ze jest mleko bez laktozy ) co za tym idzie shaky z bananem wodą i smakową odzywka białkową często na kolacje to robię. Po krotce ćwiczę to cardio 5 razy w tygodniu jem w miarę ok a waga póki co stoi co może być powodem ? czy to cardio to za mało ? nie chce wybierać się do żadnych dietetyków bo póki co mnie na to nie stać by ktoś mnie prowadził cały czas a siostra spaliła 30 kilo samym jedzeniem i jest teraz chuda jak nie wiem a nigdy nawet nie ćwiczyła ani sportów nie uprawiała dosłownie samą kuchnia a ja coś nie mogę i nie wiem co może być powodem. Czy wybrać się do jakiegoś doktora na badania czy to nie jakaś choroba czy coś jak tak to do jakiego? jakie rady od osób które się znają. Czy robię czegoś za mało?Ostatnio również ściagnąłem aplikacje na telefon liczę skrupulatnie kalorie i póki co waga stoi. Kupiłem nawet dwie wagi jedna zwykła za 30 zł a druga huawei AH100 i obie pokazują faktyczny stan
    Z takich faktów o których sobie przypomniałem jeszcze z jedzenia to jem warzywa świeże rzadko mrożone te gotowe, Jajka max 3 za jednym razem jakieś śniadanie czy kolacja z maksymalnie 2 kromkami białego pieczywa ponieważ czarnego nienawidzę. Staram się często jeść te rzeczy zrobione w parowarze wiec na mój gust równie zdrowe. Jak smażę coś to na oliwie z oliwek nigdy na oleju. Jestem osobą niską i po prostu źle to wygląda ponieważ mam dość masywne nogi i brzuszek wyprzedza klatkę i mega spędza mi to sen z powiek. Proszę o pomoc.
    Z góry przepraszam za literówki czy tez błędy słaby ze mnie pisarz.
    Ostatnio edytowane przez matik2192 ; 19-11-2019 o 20:17

Awatar Makosza
    Makosza jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Co jest powodem braku spadku wagi.

Może jesz za mało? Hormony masz w porządku?

Co do dietetyka, to nie jest tak drogo. Ja się zdziwiłam jak dostałam dietę od dietetyka. Dużo ilościowo, jem wszystko, nic mi nie skreślili a chudnę. wolno ale progres jest.
    cel > 105
    111.......106,4.........58

Makosza je, cwiczy i chudnie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów