Strona 1 z 76 1 2 3 11 51 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 759

Wątek: Odchudzanie z pingwinkiem

Awatar Daisy252
    Daisy252 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    19

Domyślnie Odchudzanie z pingwinkiem

Witam.
    Dałam tytuł z pingwinkiem od mojego awatara, który jest dość korpulentny. Mam nadzieję, że otwarcie mojego wątku zdopinguje mnie do konsekwencji i do szczęśliwego zrzucenia wagi.
    Mam 48 lat, pięcioro dzieci, i jeszcze po urodzeniu czwartego byłam bardzo szczupła, wyglądałam, jak starsza siostra swoich dzieci. Po piątej ciąży, która była zagrożona, i musiałam ją przeleżeć - troszkę przytyłam, ale najbardziej waga poleciała mi w ciągu ostatnich pięciu lat. Myślę, że miało to związek z problemami zdrowotnymi i z lekami, które przyjmowałam, a które, jak się potem dowiedziałam, mogły powodować zwiększanie wagi. Próbowałam już różnych diet - od głodówek, do diet tygodniowych połączonych z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi na siłowni, ale musiałam to wszystko przerwać, bo organizm zaczął się jeszcze bardziej "buntować".
    Teraz przytyłam już tak dużo, że postanowiłam znów radykalnie wziąć się za siebie. Pomysł na dietę podrzuciła mi znajoma, którą zobaczyłam po dłuższym czasie, a która zrzuciła 12 kg w ciągu 9 miesięcy.
    I tak oto poznałam dietę Dukana.
    Rozpoczęłam 21 października, w pierwszej fazie w ciągu 7 dni spadło mi 4 kg. Po rozpoczęciu drugiej fazy - w ciągu pięciu dni warzywnych przybyło znów pół kilo. Chyba za bardzo rzuciłam się na te warzywa, tak się za nimi stęskniłam. Ogólnie problem mam z odczuciem zmęczenia.
    Dzisiaj kupiłam sobie książkę "Nie potrafię schudnąć - przepisy specjalnie dla Polaków" dr Pierre Dukana i Jarosława Urbaniuka - może zróżnicuję trochę dietę, bo już nie miałam pomysłów. No i wróciłam to "kijków" - chodzę z mężem "nordicwalking", może uda mi się wytrzymać w postanowieniu, że co najmniej 3 razy w tygodniu pochodzimy ok. 5 km. Dzisiaj był spacer, aby przełamać ból korzonków - zobaczymy, czy pomógł.
    Trzymajcie kciuki!

P.S. I może macie jakieś pomysły, jak przełamać niechęć do picia. Nie mogę zmusić się do wypicia 2 litrów płynów dziennie, ogólnie zawsze mało piłam.
    Protal I 21-27.10.10 -4kg, II 28.10.10-10.03.11 -16,5 kg, III od 11.03.11. -3,5 kg. 13 kg utrwalone
    Tu jestem: Odchudzanie z pingwinkiem - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Awatar Mendik
    Mendik jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Tychy

Domyślnie Odp: Odchudzanie z pingwinkiem

Witaj pingwinku, fajny futrzasty ten pingwinek.Gratulacje podjęcia decyzji o odchudzaniu.I gratulacje z pięciorga dzieciJa przy 1 wysiadam.

No to czekam na relacje z postanowienia chodzenia z kijkami.

Jeśli chodzi o wodę spróbuj na początek wlać sobie jakiegoś soku żeby miała inny smak.Ale nie lubisz pić wody czy nie potrafisz wypić 2 litrów dziennie?

Pozdrawiam i trzymam kciuki

lilijkaa Guest

Ja dawniej piłam 1 szklankę dziennie, 2 a czasem zdażało się że w ogóle, strasznie nie lubię (nie lubiłam) tej czynności. Ale tyle sie naczytałam jakie picie wody ma dobre właściwości, że bardzo pomaga dlatego staram się wypijać 1.5l minimum.
    Jest teraz jesień praktycznie a wiadomo w takie dni nie chce nam się pić. Nie musisz wypijać tylko wody zamiast tego mogą być herbata zielona czy czerwona te herbaty są często polecane , na diecie niby odradza się picie czarnej, ale ja i nawet to wlewam w siebie jak nie mam innej.
    Jak robię sobie herbatę to 2 naraz, wiem że mam to wypić, nie zależnie w jakim czasie. I tak robię 3 razy dziennie przez co wychodzi mi 1.5l, do tego mam przy sobie butelkę wody 0.75 i popijam z nudów nie koniecznie wypijam całą, ale zawsze coś łyknę a to już plus
    Do herbaty możesz dodać sobie cytrynkę zawsze to lepszy smaczek

Trzymam kciuki

Awatar Daisy252
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    19

Dziękuję za rady Zasadniczo nie lubię pić wody niegazowanej, łatwiej wchodzi gazowana, czytałam, że można pić w diecie Ducana coca colę light, więc też próbuję. Najbardziej lubię soki, a szczególnie pomidorowy - piłam taki "bez cukru" podczas pięciu dni z warzywami - mogłabym go pić litrami, ale nie do końca wiem, czy można, tym bardziej, że poszło pół kilo w górę. Spróbuję zróżnicować herbaty, no i powoli zmusić się do tej wody.
    Tylko, żeby nie było jeszcze problemu z częstym wstawaniem w nocy ("parcie na pęcherz").
    Pozdrawiam serdecznie!
    Protal I 21-27.10.10 -4kg, II 28.10.10-10.03.11 -16,5 kg, III od 11.03.11. -3,5 kg. 13 kg utrwalone

Awatar MadziaH
    MadziaH jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    leicester

Cytat Zamieszczone przez Daisy252 Zobacz posta
    Spróbuję zróżnicować herbaty, no i powoli zmusić się do tej wody.
    witam, jak nie lubisz niegazowanej, to na siłę się nie zmuszaj! kiedyś słuchałam pani dieteyk w programie typu "dzień dobry tvn" czy "kawa czy herbata" - nie pamiętam dokładnie gdzie to było - ale co najważniejsze: ta pani powiedziała, że w czasie jakiejkolwiek diety nie ma przeciwwskazań do wody gazowanej!!! najważniejsze, by woda, którą pijemy w czasie diety, była o niskiej zawartości sodu... gaz w butelce nie robi takiego "zamieszania" w naszych organizmach jak sól! więc...
    a jesień to taki okres, że większość z nas woli wypić jednak coś cieplejszego (i tu mamy pole do popisu z herbatami! ja osobiście od czerwonych czy czarnych wolę owocowe, zielone i białą)
    myślę Daisy, że napewno znajdziesz coś dla siebie i faktycznie robienie herbaty x2 jest fajnym pomysłem (lilijkaa ja też tak spróbuję robić, dzięki!)

Awatar Daisy252
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    19

Znalazłam dzisiaj kubek dwa razy większy od normalnego, zrobiłam sobie herbatę owocową (róża z pigwą i maliną) - do śniadania weszło całkiem dobrze No i stawiam przed sobą szklankę wody do podpijania - już cały poszedł. Powinno być z piciem coraz lepiej

katarzynka78 Guest

hej Daisy, ja też miałam troszkę problemu z piciem wody. ale bardzo posmakowała mi woda z cytryną i listkami mięty. polecam ci. a co do herbatek owocowych na ducanie to upewnij się że można, bo przecież owoców nie wolno wcale i to normalne że waga może odrobinkę podskoczyć w górę kiedy wprowadzasz warzywa. ale kiedy będą znów czyste proteinki to waga spadnie. ja kiedyś też stosowałam ducana i polecam przeczytać najpierw dokładnie jego książeczkę. trzymam kciuki mocno za ciebie i życzę powodzenia

lilijkaa Guest

co do parcia na pęcherz to jest raz udało mi się wypić ponad 3 litry napojów i do łazienki skakałam co chwilkę
    Ja ostatnio sporo słyszę że ducan może nie którym robić problemy z nerkami..tak czytałam różne fora i zdaża się że ludzie tak piszą..myślałam o nim również ale takie opinie mnie zniechęciły. Lepiej zdrowiej
    MadziaH mam nadzieję że poskutkuje

gudzia5 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Radomsko
    Wpisy na blogu
    1

Wink Odp: Odchudzanie z pingwinkiem

hej dziewczyny

Daisy ja też zawsze miałam problem z piciem więcej jak litr płynów dziennie. kupiłam sobie duży kubek (taki ładny niebieski z kwiatuszkiem) ma 0,5 litra i robię sobię w min zieloną herbatkę i zawsze hdy gdzieś idę sobie siąść to zbaieram ze sobą wiem że przy tylu dzieciach ciężko na chwilkę odpoczynku, ale w trakcie wykonywania róznych czynności domowych może popijać aż sama nie uwierzyć ile nieświadomie wypijasz jak pod koniec dnia policzysz ile kubeczków wypłaś

Pamiętaj że płynem jest też zupa

trzymam za ciebie kciuki

Awatar Daisy252
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    19

Dzięki, dziewczyny
    Katarzynka78, zaskoczyłaś mnie, nie pomyślałam, że herbatka owocowa nie jest herbatką ziołową, sprawdziłam w książce - nie jest to do końca sformułowane, aż muszę poszukać
    Taki duży kubek to jest świetna sprawa - spróbuję się przestawić
    Właśnie jestem na samych proteinkach, i rzeczywiście waga ruszyła w dół Czyli na razie się sprawdza. Gdyby nie ta niepewność, co z piciem i nerkami, byłoby ok.
    Zaraz herbatka i wyruszam na kijki
    PA!

Strona 1 z 76 1 2 3 11 51 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów