Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
Like Tree6Lubią to

Wątek: Kosmetyki, oleje naturalne i ekologiczne

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Domyślnie Kosmetyki, oleje naturalne i ekologiczne

Pewnie wiele z Was używa kosmetyków naturalnych, a przynajmniej stara się zastępować nimi te pełne chemii preparaty ze sklepowych półek. Czego polecacie, a na co warto uważać ?
    U mnie kosmetykiem uniwersalnym, praktycznie na wszystko i dla każdego jest surowe masło shea. Ma bardzo wiele zastosowań. Przede wszystkim jako balsam na całe ciało po kąpieli, na spierzchnięte usta zimą, na suche stopy czy na różne podrażnienia skóry wywołane na przykład alergiami. Był to również pierwszy kosmetyk jaki używałam do pielęgnacji skóry mojego dziecka po urodzeniu. Teraz sprawdza się u niego szczególnie jako krem ochronny przed wyjściem na zewnątrz. Czasami dodaję trochę shea do kąpieli, służy wówczas jako emulsja. Dobrze działa także jako maska odżywcza na włosy. Należy je rozgrzać, tak, by było płynne , wetrzeć we włosy, mniej więcej od połowy po końcówki, zawinąć na głowie ręcznik, potrzymać około 20 minut i umyć głowę.
    Kolejnym cudownym naturalnym kosmetykiem jest olej kokosowy. Nie używamy go jednak tak namiętnie jak shea, bo synek ma uczulenie na kokosa i po oleju kokosowym dostaje niestety wysypki. Ja natomiast uwielbiam zapach jaki pozostawia na skórze po zastosowaniu. Na medal zasługuje także olejek ze słodkich migdałów, który służył bardzo długo Malcowi za oliwkę. Fantastycznie nawilża skórę i sprawdza się jako olejek do masażu, bo jest rzadki i lekki.
    Kolejny olejek, który ma u mnie dużego plusa to olejek z pestek malin. Świetny jest na wszelakie podrażnienia na twarzy a nawet na wypryski, czy trądzik. Zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny, ale nie ufałabym temu na sto procent. Raz posmarowałam się olejkiem z malin i poszłam się opalać. Niestety wróciłam spieczona jak rak. Stosowałam go jednak przez pewien czas zamiast kremu do twarzy i tu sprawdził się znakomicie, bo cera była gładka i promienna.
    Olejów z roślin tłoczonych na zimno jest cała masa i chyba nie sposób przetestować ich wszystkich. Podzielcie się swoimi doświadczeniami związanymi z ich używaniem, na jakie problemy Wam pomogły ?
    Sammysammy and Lencia like this.

Kasieex jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Kosmetyki, oleje naturalne i ekologiczne

JA polecam z całych sił olej kokosowy i olej rycynowy na włosy. Olej rycynowy,który dodaję do szamponu przy każdym myciu włosów( kilka kropel) spowodował, że moje włosy stały się mocniejsze i szybciej zaczęły rosnąć.Do tego plusem olejku rycynowego jest,że kosztuje naprawdę nie wiele, a starcza na długi okres czasu.Olek kokosowy stosuję jako pewną odżywkę na włosy. Daję około łyżki olejku kokosowego i miód- włosy są po nim lśniące i gładkie. Drugą opcją jest na przykład odżywka: olej kokosowy z dodatkiem żółtka, miodu, czasem dodaję także olejek araganowy.

Awatar Marta_K
    Marta_K jest nieaktywny Znany na forum

Ja mam dwóch faworytów, jednym jest olej arganowy,a drugi kokosowy Na włosy stosuję też naftę kosmetyczną. Może niezbyt pięknie pachnie, ale daje bardzo dobre efekty po umyciu głowy, bo włosy są lśniące i miękkie.
    Arganowy kładę na końcówki włosów i na twraz kiedy czuję, że jest przesuszona.
    Co do kokosowego to ten to w ogóle jest najlepszy na wszystko i do ciała i do włosów i płukania ust (działa na organizm w ten sposób, że pośrednio oczyszcza go z toksyn )
    Sammysammy lubi to.

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Jeśli chodzi o olej kokosowy, słyszałam, że można z niego zrobić świetną, naturalną pastę do zębów. Potrzebujemy do tego sodę oczyszczoną, lub węglan wapnia, olej kokosowy, opcjonalnie ksylitol i naturalny, miętowy olejek eteryczny. Używanie oleju kokosowego do higieny jamy ustnej zapewnia naturalną ochronę przed bakteriami prowadzącymi do rozwoju próchnicy, poprawia stan dziąseł i redukuje ilość osadu na zębach. Olej kokosowy naturalnie wybiela zęby. Ponoć można zauważyć rezultaty już po kilku tygodniach. Ja jako pasty jeszcze nigdy oleju z kokosa nie używałam, ale na pewno wypróbuję. Jutro będę w centrum miasta, to kupię, zrobię miksturkę i po jakimś czasie dam znać czy działa
    Sammysammy lubi to.

Awatar Sammysammy
    Sammysammy jest nieaktywny Znany na forum

JA podzielam Wasze opinię o oleju kokosowym, do celów kosmetycznych, zamiast kremu czy balsamu ja kupuję ten nierafinowany - bosko pachnie i ma więcej odżywczych właściwości niż ten rafinowany. Jest jeden minus, o czym wspomniała Ewelina, na niektórych ciałach on działa zapychająco na pory. Dobrze jest sobie go przez parę dni przetestować i sprawdzić zanim się nie posmaruje całej buźki. Jego dużym plusem jest to, że suma sumarum wychodzi nawet taniej niż kupowanie balsamów i kremów do twarzy, które potrafią kosztować po 20-50zł za 50ml. Ja kupiłam ostatni świetnej jakości olej kokosowy nierafinowany i za 200ml dałam niecałe 16zł
    Kasieex lubi to.

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Cytat Zamieszczone przez ewelinawarchol Zobacz posta
    eśli chodzi o olej kokosowy, słyszałam, że można z niego zrobić świetną, naturalną pastę do zębów.
    O takim zastosowaniu nie słyszałam, ciekawe

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Właśnie dzisiaj robiłam pastę Kupiłam sobie wszystko wczoraj, oprócz olejku miętowego, bo nie mogłam znaleźć. Zamiast mięty dałam cynamonu i wanilli. Cynamon świetnie odświeża oddech. Pasty, czy gumy do żucia z jego dodatkiem są polecane zwłaszcza palaczom tytoniu. Na początku wydało mi się, że pasta jest za słona, bo nasypało mi się dość dużo sody. Wyrównałam jednak proporcje dodając więcej oleju kokosowego i cynamonu. Jak na razie myłam nią raz zęby. Powiem szczerze, że smak jest dziwny. Kokosowo-cynamonowo-słodkawo-słonawy, ale raczej mnie od niego nie odrzuca. Zobaczymy jak się będzie sprawować i czy faktycznie olej kokosowy wybieli mi trochę zęby
    Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem naturalnego peelingu do ciała z oleju kokosowego i gruboziarnistej soli morskiej, bo akurat to mam obie te rzeczy w szafce. Kiedyś peeling robiłam w domu, ale cukrowy. Sprawdził się dość fajnie i do twarzy i do ciała. Podaję przepis, wszystko raczej w proporcjach "na oko", bo też sama wymyślałam skład
    - Grubszy cukier trzcinowy
    - miód
    - olej kokosowy, lub masło shea
    - płatki owsiane
    - cynamon, lub nasiona kawy
    Oczywiście wszystko blendujemy w blenderze, ale nie za mocno, żeby wyszedł nam gruboziarnisty peeling. Najlepiej blendować pulsacyjnie i co chwila sprawdzać konsystencję Jeśli użyjemy nasion kawy, to peeling ma dodatkowo działanie ujędrniające
    Lencia lubi to.

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

A za to wczoraj i dziś zrobiłam sobie pielęgnację całego ciała olejem kokosowym. Chyba najbardziej lubię go za zapach, bo po kąpieli i wysmarowaniu się nim od stop do głów, pachniałam jak Bounty A dziś rano olejowanie włosów. Chciałam zrobić test, czy lepiej u mnie na włosy działa olej kokosowy, czy masło shea. W sumie efekt jest bardzo podobny, ale zauważyłam, że po shea włosy są trochę bardziej miękkie, ale za to po oleju kokosowym bardziej błyszczące. Kokosowy sprawdził się tez fajnie na suche stopy i pięty. Jedna rada : nie stawiajcie go zbyt blisko grzejnika, bo się roztopi. Raz właśnie tak sobie zrobiłam, otwarłam pudełko, a olej chlusnął na podłogę. Przez trzy dni można sobie było o płytki w łazience wybić zęby :P
    Trochę się dziś załamałam, jak zobaczyłam cztery bolące wypryski na twarzy. Wahania hormonalne robią swoje :/ Byłam zdesperowana, bo nie miałam akurat pod ręką żadnej maseczki, ani toniku na twarz, więc wysmarowałam facjatę sokiem z cytryny, myślę "raz kozie śmierć". Szczypało trochę, ale zauważyłam, że wypryski zrobiły się trochę bledsze. Teraz dowiaduję się, ze to wcale nie był taki głupi pomysł, bo cytryna działa dobrze na cerę

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Za to wczoraj z przyczyn czysto ekonomicznych, czytaj : z chwilowego braku peelingu do ciała oraz kasy na niego, zrobiłam swój własny z tego, co akurat nawinęło mi się pod rękę. Wzięłam więc sezam, mielone orzechy włoskie, resztkę oleju kokosowego i masła shea, sól morską gruboziarnistą, cukier biały najzwyklejszy, wrzuciłam na chwilkę w blender, wymieszałam i mam superaśny peeling Peelinguje cukier, peelinguje sól, a sezam i orzechy nie dość, że peelingują, natłuszczają skórę, to jeszcze super pachną Za to pasta kokosowa już mi wyszła i muszę przyznać, że używało się jej całkiem przyjemnie. Zęby są bielsze, ale dosłownie odrobinkę. Trzeba będzie zrobić ją znów

Kornelkaa24 jest nieaktywny Nowy na forum

Same kosmetyki chyba nie wiele pomogą przy zmarszczkach prawda? Myślicie, że dobrym pomysłem będzie taki zabieg jak tutaj - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]? Ktoś o nim słyszał?

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów