Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kamien nazębny

kreseteczka jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Kamien nazębny

Jestem zapisana na zdejmowanie kamienia nazębnego ale nie do końca wiem na czym to ma polegac. Jestem dosc strachliwa i chciałabym wiedzieć czy boli. Wolałabym sie psychicznie przygotowac a nie dowiedzieć wszystkiego na fotelu u dentysty. Dziwi mnie tez ze wykryli u mnie kamien nazębny bo staram sie filtrować wode a w pracy piję tylko mineralną. Skąd sie to mogło u mnie wziąc?

ArtDent_Kraków jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Kamien nazębny

Kamień nazębny nie jest wynikiem picia twardej wody, ale rezultatem nieregularnej bądź niedokładnej higieny jamy ustnej. Powstaje w wyniku nagromadzenia resztek jedzenia, bakterii próchnicotwórczych oraz związków wapnia i fosforu. Zalegające na płytce nazębnej ulegają zmineralizowaniu i trwałemu osadzeniu się zwłaszcza w przestrzeniach międzyzębowych, które zdarza nam się zaniedbywać w czasie czyszczenia szczoteczką. Osad jest na tyle twardy, że niemożliwy do usunięcia w warunkach domowych. Właśnie dlatego przynajmniej raz na pół roku powinniśmy udać się na skaling, czyli zabieg ściągania nadmiaru kamienia i osadu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany w czasie jednej wizyty, zwykle przez wykwalifikowaną higienistkę. W naszym gabinecie ArtDent (Kraków, Opolska) w czasie higienizacji pokazujemy też pacjentowi, w jaki sposób i z wykorzystaniem jakich produktów właściwie dbać o zęby. Pozostawienie kamienia nazębnego może prowadzić do wytworzenia stanu zapalnego oraz uszkodzeń mechanicznych, dlatego nie warto lekceważyć problemu. Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje na temat innych zabiegów higienizacyjnych, jakie przeprowadzamy w ArtDent oraz wskazówki z zakresu profilaktyki, dzięki którym można zapobiec tworzeniu się kamienia: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
    Ekspert ArtDent s.c., ul. Opolska 37, 31-277 Kraków, tel. 12 415 86 69, email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nawet po opisie nie kojarze żebym kiedykolwiek coś takiego miała. Dla mnie wizyta u dentysty to przede wszystkim borowanie, ewentualnie usuwanie. Dopiero jak mi sie zmienił dentysta to takie rzeczy mi proponuje. Najwazniejsze że nie boli. Dopóki nie boli niech robi co chce.

czekolada.gorzka jest nieaktywny Nowy na forum

Moja koleżanka zwlekała ze zdjęciem tego kamienia chociaż ją dentystka namawiała ale ona ciągle przekładała wizytę. A to w pracy musiała dłużej zostać a to dziecko sie rozchorowało. Doprowadziła do tego że jak już poszła to sie dowiedziała że jest stan zapalny. Także nie polecam tego odkładac.

Stan zapalny czyli co? Ja jestem pare tygodni po wizycie i wszystko w porządku poza tym nadmiarem kamienia. Następną mam 23 maja to może do tej pory nic sie nie stanie?

ArtDent_Kraków jest nieaktywny Nowy na forum

Chodzi o zapalenie dziąseł, które bywa pierwszym stadium rozwijającej się paradontozy. Towarzyszą mu objawy, które powodują dyskomfort nie tylko u pacjenta, ale także u osób w jego otoczeniu, na przykład nieprzyjemny zapach z ust. Często pojawia się też krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów oraz nadwrażliwość na skrajne temperatury. Jeśli jeszcze nie występują u Ciebie takie objawy, być może kamień nazębny został zauważony przez dentystę w początkowej fazie jego tworzenia się i może zostać sprawnie usunięty zanim przyniesie poważniejsze konsekwencje. Kamień jest jednym z głównych czynników powodujących zanik kości czy paradontozę. Jeśli chcemy zachować zęby w dobrym zdrowiu, regularne wizyty są niezbędne.
    Ekspert ArtDent s.c., ul. Opolska 37, 31-277 Kraków, tel. 12 415 86 69, email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

anitaa90 jest nieaktywny Nowy na forum

Jeśli chodzi o kamień nazębny to dentysta powinien wykonać zabieg usuwania kamienia i polecić stosowanie odpowiedniej pasty. Ja swojego znalazłam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] można poczytać sobie opinie i wybrać odpowiedniego dla siebie

anielka88 jest nieaktywny Nowy na forum

kamień się robi też z przyczyn genetycznych, ja np. mam stosunkowo mocne zęby, nie psują się jakoś szybko, ale za to odkłada mi się kamień. na pewno jakieś płyny do płukania jamy ustnej mogą pomóc zapobiegać, żeby ta płytka nazębna, która się potem przeradza w kamień, się nie gromadziła. dodatkowo jeśli chodzi o samo usuwanie, to ja dostałam lekkie znieczulenie i nic nie czułam. tylko dźwięk średnio przyjemny dla ucha.

Uprawnienia umieszczania postów