Strona 1 z 22 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 211

Wątek: Cellulit i walka z nim

Awatar itrusta
    itrusta jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gliwice

Exclamation Cellulit i walka z nim

A wiec drogie forumowiczki jak walczymy z cellulitem?
    Mamy albo nie mamy?
    Co robimy aby nie miec?
    Jakich kosmetykow uzywamy?
    Co cwiczymy?

Moze sama sie wypowiem.
    Cellulit zrobil mi sie jakis czas temu (z 2 lata temu moze), walcze z nim raczej nie systematycznie, wiec niestety ciagle go mam, na szczescie nie jest widoczny az tak bardzo tzn normalnie funkcjonuje na plazy bez kompleksow na ten temat.
    Co do kosmetykow to uwazam, ze podstawa walki jest masaz i dzieki niemu nasze cialo wyglada lepiej, a nie dzieki jakiemus magicznemu balsamowi ...
    Cwicze takze nieregularnie, ale swego czasu jak biegalam jakis czas bardzo regularnie i cwiczylam to widzialam znaczna poprawe ...

Forumowiczki wypowiadajcie sie, podzielmy sie swoimi spostrzezeniami i pomozmy w ten sposob innym ...
    Pozdrawiam

Awatar Leonka36
    Leonka36 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: Cellulit i walka z nim

Używam regularnie Vichy Lipometric od kilku miesięcy. Od maja przez dwa miesiące regularnie pływałam, dużo i codziennie plus smarowanie bez masażu. Celulit właściwie zniknął. Mam jeszcze tłuszcz na udach, ale celulitu chyba nie. Tylko drogie to cholerstwo...
    Przyznaję jednak, że bardzo skuteczne i ciałko jest nieprawdopodobnie gładkie. Dwie moje koleżanki, które zaczęły używać zachęcone przeze mnie mają podobne odczucia...
    Pzdr.

Karusia jest nieaktywny Znany na forum

Cellulit to tak rozległy temat, że aż nie wiem od czego zacząć Zwłaszcza, że już chyba wszystko zostało o nim powiedziane na różnych wątkach...
    Chociaż w sumie można stworzyć osobny temat o cellulicie i dzielić się sposobami jak z nim walczyć

Cellulit można podzielić na dwa typy oraz na trzy stopnie. Typy to: wodny i tłuszczowy. Wodny występuje częściej u kobiet szczupłych a tłuszczowy u kobiet z nadwagą. Oczywiście tłuszczowy jest trudniejszy do zlikwidowania.

Jak już wspomniałam są trzy stopnie cellulitu:
    stopień I - jest na pierwszy rzut oka niewidoczny, widać go dopiero przy silnym ucisku.
    stopień II - widoczny jest przy ucisku i w niektórych miejscach, ale jest delikatny i niezbyt "głęboki"
    stopień III - widoczny jest cały czas i obejmuje dużo obszary, np. całe uda.

To tak tytułem wstępu trochę się nawymądrzałam, ale przecież wszystkie doskonale o tym wiemy

Może teraz kilka metod walki z cellulitem:
    - masaże, najlepiej okrężnymi ruchami od dołu do góry. Dobrze wykonywać je smarując się balsamem antycellulitowym;
    - masaże szorstką rękawicą, najlepiej "na sucho" aż skóra będzie zaczerwieniona (najlepiej wykonać przed masażem z balsamem)
    - podczas kąpieli peeling gruboziarnisty, może być specjalny antycellulitowy (osobiście polecam blocker ZIAJA albo peeling LIRENE) albo domowy, np. kawowy albo cukrowy,
    - masaże zimną i ciepłą wodą, naprzemian polewamy się zimną i ciepłą wodą, np. po 10 razy, skóra powinna się również zaróżowić.

No i oczywiście dieta i ruch - najlepiej na świerzym powietrzu.

Jakby ktoś chciał podaję "przepisy" na peelingi

Peeling kawowy.
    3-5 łyżeczek mielonej kawy zalewamy wrzątkiem, czekamy aż się zaparzy, nadmiar wody wylewamy. Można dodać troszeczkę (0.5 łyżeczki) kakao lub/i oliwki dla dzieci. Peeling musi być dość gęsy, ale nie suchy. GOTOWE

Peeling cukrowy.
    Ok. 5 łyżek cukru, najlepiej trzcinowego (brązowego) mieszamy z oliwką dla dzieci lub balsamem do ciała. Można również dodać kakao. Wiem, że niektórzy dodają też witaminę A i E (w płynie).

Po peelingach skóra jest natychmiast bardzo gładka i ujędrniona. Cellulit znika od razu - oczywiście jest to efekt chwilowy, póki jest zwiękrzone ukrwienie, ale widać, że działa. Z własnego doświadczenia powiem, że te peelingi plus masaże zimną i ciepłą wodą dają idealny efekt, cellulit znika niemal całkowicie po ok. miesiącu

Troszkę się rozpisałam Mogłabym tak bez końca... Mam nadzieję, że chociaż jednej osobie doradziłam albo, że chociaż jedna osoba w ogóle to przeczyta

Awatar itrusta
    Mieszka w
    Gliwice

Karusia ten watek wlasnie po to powstal zeby ktos sie "nawymadrzal" na ten temat, doradzil, polecil, i chociaz duzo o cellulicie juz zostalo powiedziane na roznych watkach
    to mimo wszystko jednak pewnie komus pomagamy ta swaja gadka tutaj o nim

Mam pytanie odnosnie tego peelingu kawowego, nigdy nie robilam, jest skuteczny?

Awatar Felicja
    Felicja jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

To ja jeszcze może dorzucę jedną metodę:

smarujemy się grubo balsamem/żelem antycellulitowym, masujemy, owijamy w folię spożywczą i do łóżka wskakujemy - cel: wygrzanie dziada Ciepła skóra lepiej chłonie.

Rodzaje preparatów antycellulitowych:
    wyżej wspomniane balsamy, żele i peelingi
    sole do kąpieli
    plastry
    doustne kapsułki
    SPORT (jedyny w który wierzę w 100%tach )

Jeśli któraś miała jakieś wrażenia z którymś w wyżej wymienionych prosimy o opinie

Kaszczydelko Guest

Cytat Zamieszczone przez Felicja Zobacz posta

smarujemy się grubo balsamem/żelem antycellulitowym, masujemy, owijamy w folię spożywczą i do łóżka wskakujemy - cel: wygrzanie dziada Ciepła skóra lepiej chłonie.
    a jeszcze lepszy efekt będzie gdy wcześniej zrobimy sobie peeling lub masaż szczotką ja mam najwięcej ciałka właśnie na nogach, biodra i pupa to moje utrapienie i powiem wam że pomaga mi wystarczająco szczotka do masażu i rowerek (basen też jest super nie tylko na nogi ale niestety nie mam na niego czasu)
    pozdrawiam cieplutko

Itrusta, według mnie nie ma nic lepszego niż ten peeling kawowy. Naprawdę nawet najlepszy żel antycellulitowy chowa się przy tym peelingu. Skóra jest gładka, jędrna a cellulit naprawdę znika. Tylko trzeba być cierpliwym... A peeling plus te masaże zimną i ciepłą wodą czynią cuda Szczerze polecam

Awatar itrusta
    Mieszka w
    Gliwice

Cytat Zamieszczone przez Karusia Zobacz posta
    Itrusta, według mnie nie ma nic lepszego niż ten peeling kawowy. Naprawdę nawet najlepszy żel antycellulitowy chowa się przy tym peelingu. Skóra jest gładka, jędrna a cellulit naprawdę znika. Tylko trzeba być cierpliwym... A peeling plus te masaże zimną i ciepłą wodą czynią cuda Szczerze polecam
    Czyli jednym slowem, poczytam jeszcze troszke na ten temat w internecie dokladnie poszukam przepisu i zaczne sie peelignowac
    Zobaczymy jakie beda efekty...

W necie jest sporo przepisów na ten peeling, ja podałam ten, który mi najbardziej odpowiada, ale tak naprawdę wystarczy jeśli użyjesz fusów po wypiciu kawy jeśli pijesz kawę mieloną a nie rozpiszczalną. Lub po prostu zalej kawę wodą na tyle żeby fusy "wpiły" całą wodę i peeling gotowy. Oliwka, kakao czy jeszcze inne cuda to tylko dodatki, które nie są konieczne.

Awatar Asinka3
    Asinka3 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Katowice

podpisuję się obiema łapkami pod peelingiem KAWOWYM
    super, i przyznaję, że naprawdę działa!
    w połączeniu z basenem mmm naprawdę o niebo lepiej

co do tego cukrowego... hm a cukier się nie rozpuści jak go zmieszam z żelem pod prysznic? (może to głupio brzmi ale jeszcze nie próbowałam go nigdy i temu pytam )
    Córa marnotrawna?(ecie-pecie jestem na diecie ;] ) CEL- schuść i utrzymać zdobytą wagę! UDA SIĘ !!!
    mój wątek:
    Dam radę- jak nie ja to kto?! - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Strona 1 z 22 1 2 3 11 ... OstatniOstatni