Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
Like Tree1Lubią to

Wątek: 250 kalorii dziennie, czy to zły sposób na odchudzanie?

fankabluesa jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

Domyślnie 250 kalorii dziennie, czy to zły sposób na odchudzanie?

Witam, zaczęłam od niedawna bardzo radykalną diete. Mianowicie jem rano kanapke ciemnego pieczywa z ogórkiem (oczywiście bez masła,soli) i pomarańczę lub jabłko około godziny 16. Chciałabym tak wytrzymać około tygodnia,a potem po kolei dokładać inne produkty,np. inny owoc, albo marchewke, a potem jeść np. dwie kanapki. Myślicie,że to ma sens ? Wiele ludzi mówi mi,że to tylko mi zaszkodzi,a potem zjedząc jakiekolwiek danie,albo fast food będę tyć dwa razy szybciej. Dodam,że ważę 74kg i mam 175 wzostu.

szczylnikutnik jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Zgierz

Domyślnie Odp: 250 kalorii dziennie, czy to zły sposób na odchudzanie?

Znajoma ograniczała posiłki. Rano koniecznie śniadanie jedna kanapka z pomidorkiem ogórkiem szczypiorkiem szyneczka itd Potem obiad tez ograniczony. miedzy posiłkami picie wody. Kolacja o 19 ostatni posiłek jakieś 2 kanapki. I codziennie biegi

Awatar czasomiarka
    czasomiarka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

To jest złe. Niedostarczenie odpowiedniej ilości kalorii spowolni metabolizm. Co więcej organizm będzie przechowywał i gromadził w postaci tłuszczu każdą możliwą kalorię, którą dostarczysz mu w minimalnym nadmiarze. Jak schudniesz i zaczniesz jeść normalnie to masz gwarantowany efekt jojo. Dodam także, że ja zaczynałam od takich eksperymentów, popadłam w skrajną obsesję i rok anoreksji, ponad dwa bulimii... Do teraz mam anorektyczno-bulimiczne myślenie i boję się 'normalnie' jeść

Awatar Makosza
    Makosza jest teraz aktywny Znany na forum

To nie jest zly pomysl na odchudzanie, bo schudniesz. jednak to bardzo glupi pomysl na odchudzanie, bo jedyne co stracisz to woda, miesnie a potem tluszcz. 250 kcal to o wiele mniej niz twoj organizm potrzebuje na samo funkcjonowanie. A przeciez cos robisz, chodzisz gdzies, myslisz itd.
    No i kolejna sprawa. Jojo, gwarantuje Ci, ze jesli dasz rade,wczesniej nie padniesz na ulicy z glodu, nie wpedzisz sie w jakas chorobe to po osiagnieciu celu przytyjesz i to o wiele wiecej. Tak sie dzieje po 1000 kcal a co dopiero po 250. Nie wspomne o brzydkich wlosach, paznokciach, szarej cerze, zmeczeniu, apatii, 0 energii.

Daj sobiespokoj, nie rob tego swojemu cialu. Zacznij jesc normalnie i sie ruszaj,to dziala. jesli chcesz ograniczyc kcal to zrob 1500kcal i ruch. Bez ruszenia tylka z kanapy nie ma co zaczynac odchudzania. Ruch potrzebny, by ldnie chudnac, by skora byla napieta, by efekt wygladal ladnie a nie sucho.
    Nie masz duzej nadwagi, jesli ja w ogole masz. Ja mama 171 i pamietam jak wygladalam jak mialam 75 kg. A Ty jestes wyzsza. jesli nie lubisz sportu, nie masz kondycji to codzienne spacery. Szybkie spacery. To wystarczy.

Na pocieszenie powiem, ze ja puerwszy raz przytylam do 75 kg a potem poprzez takie glupie diety, choc jakdalm wiecek kcal to doszlam do 103 kg. Jojo to taki zly przyaciel takich diet.
    cel > 105
    111.......106,7.........58

Makosza je, cwiczy i chudnie

Awatar kunoichi
    kunoichi jest nieaktywny Znany na forum

Ja pierdzielę, to ŻART czy prowokacja? O_o
    ................................................

zastrozna jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    wrocław

Kpina jakas, dziewczyno wez nie przesadzaj, w taki sposob wyniszczysz sobie organizm tylko. Odchudzanie nie polega na wyeliminowaniu pokarmow, tylko na racjonalnym jedzeniu i ruszaniu sie, uprawianiu sportow. Zdrowe odżywianie to podstawa, ale ważna rownie mocno jest sprawnosc fizyczna i gimnastyka.
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 04-02-2016 o 11:59

ZieloneJabuszko jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

250 kcal to racja żywieniowa, którą otrzymywali może więźniowie obozów koncentracyjnych. Jestem w 100% pewna, że z takiego odchudzania nie wyniknie nic dobrego, a już na pewno nie szczupła i atrakcyjna sylwetka.

magnolia32 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    krakow

Ja tez przesadzam wiec wiem Jak to jest - ale zdaje sobie sprawe,ze to nie jest dobre dla organizmu.
    straznik.dieta.pl

marlenkaa26 jest nieaktywny Nowy na forum

A w czasie ciąży w ogóle można tak ograniczać jedzenie? Możecie coś doradzić?
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 04-02-2016 o 11:58

kinos jest nieaktywny Nowy na forum

no zdecydowanie zły!!! kto tak mało je? Jedyne co możesz zrobić to się zagłodzić praktycznie i wyniszczyć sobie organizm. Nie rób tego w taki radykalny sposób bo tylko sobie zaszkodzisz i w niewiarygodnie szybki sposób będziesz miała jojo. Może wybierz się do psychodietetyka po poradę... ja chodziłam swego czasu do jednego Pana i do tej pory nie mam problemu z odżywianiem i wagą
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 04-02-2016 o 11:58

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów