Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
Like Tree1Lubią to

Wątek: pytanie o kcal piersi z indyka

Awatar bartek8241
    bartek8241 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie pytanie o kcal piersi z indyka

Mam problem - w różnych źródłach różne informacje. Raz że 100 gr to 83 kcal, innym razem 100 kcal, innym nawet 130 kcal. Mam na myśli pierś bez skóry, bez oliwy, ale upieczoną na grilu, lub ugotowana na parze. Wprawdzie ja w swojej diecie nie liczę kalorii, ale nie do końca - robię eksperyment z bilansem energetycznym Zapytam jak tow. Gierek. Pomożecie towarzysze?

Grunt to jeść !!! Ale jak jeść to z głową. South Beach moją dietą.

South Beach - Grupy Wsparcia Dieta.pl

Awatar monique_pk
    monique_pk jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: pytanie o kcal piersi z indyka

polecam stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    są tutaj zważone różne produkty i przeliczone od razu kcal,
    a także podana % ilość tłuszczu, węglowodanów i białka
    Na diecie od 18.06.2012 r.

Cel osiągnięty 02.09.2012 r.

klarasob jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    chełm

Ja od mięsa odeszłam około dwóch miesięcy temu i na początku bardzo odczuwałam braki. W końcu udało mi się zamienić mięso na ryby. Często jem łososia, bo najbardziej mi smakuje jeśli chodzi o rybę. No i jest zdrowy. Do tego jakieś ćwiczenia, jogging i czuję się lepiej. Może spróbuj czegoś takiego. Kup sobie gotowy produkt, jest kilka firm na rynku, np. Suempol czy coś. Jak masz pytania pisz na prv, może przekonam Cię do zmiany diety.

ZieloneJabuszko jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Również polecam stronkę ilewazy. Codziennie dodawane są tam różne produkty oraz ich wartości kaloryczne. Co do piersi z indyka wszystko zależy od jej wielkości oraz ilości tłuszczu na jakiej została przyrządzona.

Awatar Bulletproof0001
    Bulletproof0001 jest nieaktywny Moderator
    Wpisy na blogu
    27

polecam stronę: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wszelki umieszczone tam produkty są weryfikowane przez moderatorów i każdy kto dodaje produkt musi mieć potwierdzenie, że faktycznie jest tak jak opisuję, więc warto tam zajrzeć
    Zapraszam do siebie: BE FIT Bulletproof Diary

Awatar kundzia92_92
    kundzia92_92 jest nieaktywny Nowy na forum

także polecam stronę ileważy.pl . ile osób tyle informacji . niektórzy mówią 90 drudzy 120. są wachania kcal ,ale to są małe róznice. nie można też popadać w paranoje .ja zawsze biorę 100g piersi z kurczaka, bez poleju itp jako 100 kcal .

Awatar kundzia92_92
    kundzia92_92 jest nieaktywny Nowy na forum

także polecam stronę ileważy.pl . ile osób tyle informacji . niektórzy mówią 90 drudzy 120. są wahania kcal ,ale to są małe różnice. nie można też popadać w paranoje .ja zawsze biorę 100g piersi z kurczaka, bez oleju itp. jako 100 kcal .polecam piec pierś na wodzie albo w piekarniku wtedy nie ma żadnych dodatków ,aby kalorie z piersi drób na diecie to podstawowe mięso i produkt. sama lubię bardzo i jak liczę kalorie to biorę około 100. róznica 10 w tą i w tą to myślę dużo nie jest
    Sammysammy lubi to.

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Oczywiście wartości w tabelach są uśrednione i mogą wystepować niewielkie różniece, ale 100g filetu z indyka, bez skóry powinno zawierać:
    84 kcal
    19,20g białka
    0.7g tłuszczu

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

A czy na przykład jest możliwość, że kaloryczność takiego mięsa z indyka może być różna w zależności od tego, czym ten indyk był karmiony i z jakiej hodowli pochodzi ? Bo na przykład takie indory, w sumie kurczaki też, zwykłe, ze sklepów, sprzedawane na wysoką skalę są karmione hormonami i paszami na szybszy wzrost i większą wagę. Może to się przyczyniać to wyższej kaloryczności ich mięsa, niż na przykład takie fit indyczki, jak u teściowej, co chodzą sobie po polu, grzebią w ziemi, gonią z kurkami i dostają do jedzenia zdrowe nasiona, obierki z warzyw i bardzo mało paszy? Może to pytanie jest głupie, bo w sumie indyk to indyk, wiadomo, że ten z podwórka będzie na pewno zdrowszy, ale nurtuje mnie

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Oczywiście, że takie róznice istnieją ale są niewielkie, więc możemy je pominąć, nie jestesmy w stanie zbadać kazdego zjadanego fileta z dokładnościa co do jednej kalorii, ale nie jest to aż tak bardzo ważne. Bardziej niz na różnice w kaloryczności warto zwrócić uwagę na zawartość witamin i skladników mineralnych w takim mięsie. Nie ma wątpliwości, że taki "szczęśliwy" indyk od babci z podwórka będzie bardziej wartościowy niz ten hodowany w klatce na masowa skalę. Niestety nie każdy ma dostep do takiego mięska...

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów