Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomocy! - Waga stoi w miejscu

Awatar helcia18
    helcia18 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    kraków

Exclamation Pomocy! - Waga stoi w miejscu

Mam problem odnośnie mojej diety Od tygodnia jestem na diecie. Jem dziennie ok 1000-1200 kcal i piję zieloną herbatę i wodę. Zapisałam się na siłownię i chodzę codziennie po 1h ćwiczeń ( 40min cardio + 20 min siłowe). Od 2 dni waga mi stoi w miejscu Dlaczego tak się dzieje? Jem za mało? Za dużo ćwiczę? mój przykładowy jadłospis w ciągu dnia :

Śniadanie:
    -2 kromki chleba 3 ziarna z tostera+ 3plasterki szynki z kurczaka+ 1 plasterek Fit Gouda + 4plasterki ogórak + 1 pomidorek koktajlowy

II Śniadanie:
    - 1 średnie jabłko

Obiad:
    - 1/2 torebki naturalnego ryżu ( brązowego)
    -150g piersi gotowanej na wodzie
    -200g pieczarek gotowanych

Podwieczorek:
    - 1 mała marchew

Kolacja:
    -40g musli + 3/4 szklanki mleka 0,5 %

vistix jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Szczecin

Domyślnie Odp: Pomocy! - Waga stoi w miejscu

a ile pynów dziennie pijesz ? spróbuj pić conajmneij 2 l ,proponawałbym przy twoim planie dnia z 3 l
    Cel I - 56,5 kg - już prawie osiągniety )
    Cel II - 54,5 kg
    Cel III 0 52,5 kg

Awatar glory24
    glory24 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Zabrze

2 dni stoi w miejscu, ponieważ waga tak ma, martwić zaczęłabym się w momencie, gdy stanie na miesiąc lub dłużej.
    Jesz regularne posiłki ? Pijesz wodę ? Nie jesteś czasem przed/ w trakcie okresu?
    Ćwiczysz, a mięśnie ważą więcej, niż tłuszcz.
    Spróbuj jeść białkowe kolacje, powinno pomóc no i niestety pogódź się z tym, że czasami waga może nawet pokazać więcej, niż masz w rzeczywistości, chociażby dlatego, ze woda się zatrzyma. I nigdy nie schodź poniżej 1000 kcal, bo tylko spowolnisz sobie metabolizm.
    I po kolejne i chyba najważniejsze: czy faktycznie masz z czego chudnąć?

marylkaB jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Żywiec

Uważam,że 2 dni przy takim wysiłku i jedzeniu- to, że waga stoi w miejscu- tym się nie martw. Nie wiem, czy siłownia jest potrzebna- może więcej spacerów??? Ruchu na powietrzu. Ja jeżdżę na wczasy odchudzające- już to pisałam, a efekt widoczny jest po tygodniu!!!

radekchmielak jest nieaktywny Nowy na forum

czy temat jest aktywny jesli tak to moge cos doradzic

marlenkaa26 jest nieaktywny Nowy na forum

Może warto zrobić sobie najpierw podstawowe badania. Można sprawdzić w jakim stanie jest nasz organizm....
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 29-01-2016 o 14:22

Awatar Sammysammy
    Sammysammy jest nieaktywny Znany na forum

Oj kochana! Z tego co piszesz to jesz drastycznie mało kcal - i jeszcze do tego ćwiczysz? Po pierwsze to co zjadasz ledwo pozwoli Ci na uzupełnienie kcal, które Twój organizm potrzebuje do przeżycia! W Twojej diecie jest bardzo mało warzyw. Warzywa w diecie są Twoim sprzymierzeńcem, ponieważ większa część z nich (seler naciowy, pomidor, ogórek, cukinia, papryka) ma niewiele kcal na 100g i nawet jedząc do tego, co jesz już, 3-4 porcje warzyw niewiele wzrośnie liczba kcal a Twój organizm będzie miał dodatkową porcję mikro i makroelementów.
    Kolejna kluczowa sprawa - w Twoim jadłospisie znajduje się bardzo mało białka, znikoma ilość tłuszczu i przewaga węglowodanów. Ja na Twoim miejscu dodała przynajmniej jedną porcję białka - zamieniłabym to Twoje musli z kolacji na porcję ryby, lub kurczaka z parowaru/piekarnika z warzywkami. A do śniadania dodałabym 2 jaja na miękko

Jeśli przez długi czas jadłaś tak małą ilość kcal, to pamiętaj o tym, aby teraz te dodatkowe kcal i posiłki wzbogacać stopniowo.

Bardzo podoba mi się, że będziesz ćwiczyć, bo jak wiadomo dieta to podstawa, ale ćwiczenia są w stanie tak "napędzić" metabolizm, że zamiast stać w miejscu, Twoja waga szybko pokaże pierwsze rezultaty

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów