Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Książeczka do zapisywania posiłków

Madeeleine jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Książeczka do zapisywania posiłków

Chciałam się zapytać, czy ktoś z was stosuje książeczki do zapisywania posiłków? Można sobie je wydrukować, albo zapisywać wszystko w zeszycie. Ja jeszcze nie stosowałam, ale właśnie czytam i czytam... i ponoć efekty są super, bo się nie podjada. Ale jak w pracy? Ludzie nie będą na mnie patrzeć jak na jakiegoś wariata?
    Kobieta panuje prośbą, mężczyzna rozkazem, ona wtedy, kiedy chce, on - kiedy może.

Awatar Mar-za
    Mar-za jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Książeczka do zapisywania posiłków

zapisywałam , a jakże i kalorie do tego liczyłam - ale nic z tego nie wyszło i tak pojadłam i cały dzień zapisków często został zepsuty poprzez ostatnie obżarstwo wieczorne,

pawelg83 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

Ja do tego celu stosuję arkusz excela oraz dziennik posiłków w programie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Prowadzenie takiego dzienniczka to bardzo dobry pomysł, pomaga w samokontroli, łatwiej wyłapać nam własne błędy i słabości na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, dzięki dzienniczkowi dwa razy zastanowimy się zanim sięgniemy po niedozwolony produkt, bo potem będziemy musieli to "udokumentować"

Awatar Sammysammy
    Sammysammy jest nieaktywny Znany na forum

..no tak prowadzenie takich dzienniczków to super sprawa tylko trzeba do tego podejść skrupulatnie, bo bardzo często my mamy takie tendencje do racjonalizowania swoich poczynań, no i zaczyna się kombinowanie. A tu tłusty czwartek, a tu urodziny i tort, a tego nie zapiszę itp. Człowiek normalnie jak coś zjada, to nie analizuje tego pod kontem kalorii i wartości, tylko coś leży, to co ma leżeć - zjem! I haps, haps... pochłonięta tabliczka czekolady. W momencie jak coś sobie zapisujemy to siłą rzeczy analizujemy to, mamy do tego wgląd, możemy unaocznić sobie swoje największe dietetyczne i treningowe błędy. Wiem, że sporo trenerów czy dietetyków korzysta z metody zapisywania wszystkiego w takich dzienniczkach i bardzo często przyznają, że to świetna metoda

Jajadźka jest nieaktywny Nowy na forum

Prowadzenie dzienniczka to dobry pomysł. Kiedyś to praktykowałam. Jednak wolałam wersję online. Mam pracę biurową, więc cały czas jestem przy komputerze. Wolałam stworzyć taki dzienniczek w Excelu. Mogłam mieć wtedy do niego dostęp w każdym miejscu, także z telefonu. Później zrezygnowałam z dzienniczka. Zaczęłam działać w drugą stronę. Miałam rozpisaną dietę i jadłam tylko to, co było w niej napisane. Nic poza tym. To także pomogło mi trzymać dyscyplinę w jedzeniu. Teraz także trzymam się diety, którą dostałam do produktu www.trizer.pl. Jem tylko to co zamyka się w kaloriach na dany dzień. Nie przekraczam dziennie określnej ilości.

GloriaDei89 jest nieaktywny Znany na forum

Ja mam zwykły kalendarz w którym notuję co jem, ile ma kalorii i jakie ćwiczenia wykonuję danego dnia. To super sprawa. Mam go ze sobą wszędzie i dzięki temu wpisuję wszystko skrupulatnie.

Awatar Marta_K
    Marta_K jest nieaktywny Znany na forum

Ja osobiście uważam, że prowadzenie takiego dzienniczka to super sprawa, w szczególności dla osób, które są początkujące w swojej diecie, ale potrafią utrzymać się w pewnej samodyscyplinie, dzięki której będą mogły kontrolować same siebie. Sama kiedy zaczynałam swoją przygodę z odchudzaniem to właśnie tak pomagałam sobie schudnąć. Zapisywałam zarówno swoją codzienną dietę, jej wartość energetyczną, odżywczą, treningii jakie wykonałam oraz dodatkowo swoje samopoczucie, wagę oraz ewentualne skutki uboczne dietki. Dzięki temu mogłam wyłapać swoje dietetyczne błędy i wykorzystać tą świadomość do dalszego procesu odchudzania Generalnie to dzięki takiemu sposobowi udało mi się zrzucić trochę kilogramów i nauczyć się samodyscypliny jeśli chodzi o regularne treningi Od tamtej pory ćwiczę przynajmniej 3-4 razy w tygodniu i w sumie nie ma tygodnia, żebym nie uprawiała jakiegoś sportu

Zapisywanie swoich postępów to jedna znajlepszych sposobów na odchudzanie, jednak trzeba liczyć się z tym, że jest to opcja dla osób, które są w stanie być konsekwentne w tym co robią, bo zapisywanie wszystkiego przez 2-3 dni nic za bardzo nie wskóra
    Specjalista ds. żywienia i dietetyki, Trener personalny, fanatyczka zdrowego stylu życia
    Mój domek
    Blog -> pamietnikzdrowegozycia.blogspot.com
    Facebook -> facebook.com/pamietnikzdrowegozyciablogspot

Awatar m_michalsky
    m_michalsky jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

Dzienniczek żywieniowy jest bardzo fajną rzeczą, jednak ja od wersji papierowej wolę wersję na komórkę - szybko znajduję produkt, który jadłem i od razu mam wypisane kalorie i wartości odżywcze. Pozdrawiam!

Awatar Darkka
    Darkka jest nieaktywny Nowy na forum

Dzienniczek żywieniowy to bombowa sprawa! Dzięki niemu możesz kontrolować to ile kalorii jesz, a dodatkowo jak się nauczysz wszystko zapisywać to pojawia się presja, bo gdy w jadłospisie pojawi się jakieś niechciane ciastko to teraz musisz je dopisać i widzisz dokładnie ile kalorii zostało Ci do końca dnia. Tylko... no właśnie, musisz się trzymać tego zapisywania, bez tego nie będzie efektów. A i jeszcze jak takie ciastko zjedzone zapiszesz to potem trudniej zjeść następne, bo wiesz że nie można o tym po prostu zapomnieć! Super sprawa!

Nie jestem jednak zwolenniczką prowadzenia dziennika żywieniowego w formie papierowej, może to być uciążliwe. No i jeszcze znajome Ci zaglądają i kradną pomysły na posiłki! Zamiast tego, znacznie lepszym rozwiązaniem jest elektroniczny dziennik. Ja najbardziej polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jest po angielsku ale wszystko tam znajdziesz!
    Padłaś? Powstań, popraw koronę i ruszaj do przodu!

Uprawnienia umieszczania postów