Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
Like Tree2Lubią to

Wątek: Czy od alkoholu sie tyje?

neko_chan Guest

Domyślnie Odp: Czy od alkoholu sie tyje?

ja zaś czytałam,że szczupli nie tyja,a ci z nadwagą owszem, nie pamiętam tylko strony z artykułem ale niezłe to było...
    ja po 1-2 piwach mam wilczy apetyt (IG!), ale po 3 już nie...no i 0.5 l to "tylko" 250 kcal albo 20 g węgli, więc nic wielkiego poza tym, ja potrafię nie zjeść tego dnia obiadu albo ogólnie nie jeść, jęśli wiem,ze szykuje się imprezka

Morris125 jest nieaktywny Nowy na forum

Yes alcohol is getting the fat.
    In my opinion we should never take alcohol because it affects our health very badly.
    Some people say alcohol has some benefits for the health but I will say it has no benefits for us.
    It causes different serious diseases specially liver, lung, and heart diseases.

robsik12 jest nieaktywny Znany na forum

You are defintely right, alcohol may be the cause of many diseases. I read somewhere that red wine is helpfull for our heart, my boyfriend says the same but I don't think so because always when we are drinking a wine, next day I feel that my heart isn't working properly. Maybe we are drinking to much wine, I don't know...

Poprzednia dieta 1000kcal - start: 78kg cel: 65kg osiągnięta waga: 69kg

katarzyna30 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    bydgoszcz

o tak, prawdopodobnie za duzo ja popijam wlasnie czerwone wytrawne juz ktorys raz zamiast kolacji lub zmniejszam porcje kolacji i dodaje czesc porcji winka tak by kalorie byly ok ale tak jak mowie ja pije tylko wytrawne czerwone
    POCZATEK DIETY 1.11.2012

JEDZ PO TO BY ZYC, NIE ZYJ PO TO BY JESC!!!

Awatar OW_Akces_pl
    OW_Akces_pl jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Alkohol to są tzw. puste kalorie. Nie dostarcza organizmowi żadnych składników odżywczych. Można od czasu do czasu wypić kieliszek czerwonego wytrawnego wina do posiłku i z pewnością nikomu to nie zaszkodzi. Ale w Polsce taka kultura picia jest - niestety - mało popularna. U nas impreza bez piwa i wódki to nie impreza, a przechwalanie się, kto ma mocniejszą głowę, wręcz bywa w dobrym tonie. Tymczasem alkohol wzmaga apetyt w trakcie picia, sam w sobie jest kaloryczny, poza tym wyniszcza wątrobę i trzustkę. Osławiony "mięsień piwny" to właśnie efekt nadmiernego spożycia. Już nie mówiąc, że częste picie prowadzi do uzależnienia, a to już jest spory problem.

Awatar kochambartka
    kochambartka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Już się kiedyś wypowiadałam w podobnym temacie. Ja nie pijam piwa ani wódki. Jeśli już piję to wino, zazwyczaj półsłodkie lub półwytrawne i zawsze, ale to zawsze po każdej imprezie mocno lecę w dół, bo 1,5-2kg w jeden wieczór to bardzo dużo (dodam, że nie zwracam ) żeby nie było. Ale wydaje mi się, że tycie od alkoholu jak i od wszystkiego innego jest u każdego z Nas indywidualną sprawą. Ja już się śmiałam, że powinnam przejść na dietę alkoholową a zrzuciłabym zbędne kg w miesiąc (o ile bym się wcześniej nie wykończyła)

A na poważnie to nie wydaje mi się żeby okazjonalne napicie się na imprezie miało specjalny wpływ na Naszą dietę i wagę, no chyba, że mieszka się w akademiku a okazja jest codziennie.

Sok_z_trawy Guest

Cytat Zamieszczone przez ;1942444
    A to nie jest przypadkiem mit?
    nie, to nie mit :P nie bez powodu dają tłusty rosołek na początku wesela.

A tak poza tym piwo, bardzo rozszerza żołądek, tym bardziej jak na jednym się nie kończy. Ledwo wypijesz butelkę już otwierasz drugą i ooo ciąża piwna ^^
    kunoichi lubi to.

Awatar kunoichi
    kunoichi jest nieaktywny Znany na forum

Po alkoholu, który ma cukier, owszem, ciągnie nas do jedzenia. Ale nie wolno pic na głodny żołądek!
    Ja po imprezach alkoholowych, nawet gdy żrę, ważę mniej (odwodnienie?), ale potem waga już nie wzrasta.
    To mit, że tuczy. Sam w sobie nie tuczy, no ale kto potrafi wypić czystą wódkę czy piwo i nic nie zjeść, nie popić? To trucizna.
    A badania, o których któraś z was wspomniała, owszem, ale dowodzą czego innego: każdy organizm reaguje inaczej. Nie mówię o zajadaniu alkoholu, ale o samym płynie. Ludzie z nadwagą (tkanka tłuszczowa) mają przerąbane, bo alkohol tuczy, a szczupłym w ciało nie idzie, i to jest ten paradoks. Jak znajdę linka, to podam

adelcia2903 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    gdańsk

mam taki przykład dość bliski bo mojej współokatorki - była alkoholiczką była dość przy sobie rozmiar około 42 - piła przynajmniej 3-4 razy tygodniowo
    zaczynała w piątek kończyła w poniedziałek rano - nie zauważyłam by coś jadła wtedy
    no ale mniejsza o to
    w momencie gdy zdecydowała sie na terapię przestała pić zupełnie, nie zmieniając zadnych nawyków zywieniowych (poza tymi weekendowymi :P) nie była na zadnej diecie (uwielbia jajka w majonezie pierogi ze śmietaną 18% i takie inne rarytasy) sama z siebie schudła do rozmiaru 36. nie ćwicząc. oczywiście nie było to spektakularne szybkie chudnięcie (niecały rok)
    więc uważam ze alkohol jak najbardziej może tuczyć- mimo ze to płyn . zwłaszcza w dużych ilościach

Awatar kundzia92_92
    kundzia92_92 jest nieaktywny Nowy na forum

niestety , ale tuczy . jedno piwo to około 200 kcal . plus do tego dodatki typu sok albo piwo smakowe to automatycznie zwiększa się kaloryczność. pijąc alkohol także wzrasta poziom łaknienia. i to też te dodatki typu chipsy paluszki dodają nam wiele kcal . można pić ,ale z umiarem i bez zbędnych dodotków. kaloryczność alkoholu można sobie wliczyć także w dzienną ilość spożytych kalorii. więc wcale nie musimy przekroczyć dziennego zapotrzebowania. np. zjeść mniejszą porcje kolacji albo brak podwieczorka tego dnia którego wiesz że będziesz pić albo będzie jakieś wyjście czy impreza. trzeba wszystko z głową, nie można też popadać w paranoje .

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów