Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Kawa-rozpuszczalna czy prawdziwa?

xsummerx jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: Kawa-rozpuszczalna czy prawdziwa?

A co sądzicie o takiej kawiarce na kuchnie? Na razie na ekspres mnie nie stać a kawa z takiej kawiarki też w sumie bez fusów. Ja osobiście lubię mocna kawę, ale jacobs i tchibo juz mi sie przepiły. Moze macie jakieś propozycje?

Awatar MENA515
    MENA515 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Skierniewice
    Wpisy na blogu
    1

Taka kawiarka na pewno by mi się przydała. Mam dwa ekspresy. oba kupione w zeszłym roku. W pierwszym starszy syn stłókł mi dzbanek. Mąż kupił drugi ekspres, bo nie chciało mu się czekać na dostawę zniszczonej części. Kilka dni po kupnie mlodszy szkrab pełzał po podłodze w kuchni, pociągnął za kabel i zdążyłam w locie złapać ekspres, niestety dzbanek się wysunął. Dzięki Bogu nie upadł na synka, tylko na kafelki. I od tamtego czasu piję rozpuszczakne badziewie. Jeśli więc masz taką kawiarkę, parz w niej kawkę, bo na pewno będzie pyszna i zdrowsza od jakiejkolwiek rozpuszczalnej. Co do smaków- no cóż, ja kupowałam sobie takie w ziarenkach w specjalnym sklepie, takim tylko z kawami na wagę. Uwielbiam waniliową z papryką chili, czy czekoladową. Pijam je czasami u koleżanki ale jak teraz sobie myślę, może kupię sobie ten dzbanuszek.... i sprawię sobie nie lada przyjemność .

09.03.2015 ----- 31.07.2015--- DO WYKONANIA OD ZARAZ
    Dzień za dniem raz słońce, raz deszcz... - Część 1

ojjtam jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

ja polecam zbożową, 'wyłącza' głód na mniej więcej 2-3 godziny, nie uzależnia, bo nie zawiera kofeiny, jest w niej ponoć sporo błonnika, jest niskokaloryczna, no i smaczna, ja czasami dolewam sobie do niej trochę mleka

Awatar MENA515
    MENA515 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Skierniewice
    Wpisy na blogu
    1

Cytat Zamieszczone przez ojjtam Zobacz posta
    ja polecam zbożową, 'wyłącza' głód na mniej więcej 2-3 godziny, nie uzależnia, bo nie zawiera kofeiny, jest w niej ponoć sporo błonnika, jest niskokaloryczna,
    Myslałam nad zbożówką. Ciągle polecam innym kawę naturalną, rozpuszczalną besztam. Jestem straszną hipokrytką, bo sama ją piłam. Próbóję spowrotem pić zwykłą kawę, ale chyba nic z tego. Jest lepsza smakowo, bardziej aromatyczna i daje więkrzego "kopa", ale mam po niej straszną zgagę, nawet jesli zrobię ją w ekspresie

09.03.2015 ----- 31.07.2015--- DO WYKONANIA OD ZARAZ
    Dzień za dniem raz słońce, raz deszcz... - Część 1

Moska90 jest nieaktywny Nowy na forum

Zdecydowanie prawdziwa. "Kawa" rozpuszczalna to nie kawa, a poza tym ma mnóstwo świństw, których nie powinno się wlewać do swojego organizmu. A jeśli chodzi o zaparzacze, to faktycznie warto je mieć. W [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są fajne, więc możecie wybrać je właśnie stamtąd. Tak zaparzona kawa smakuje inaczej i jest zdrowsza

minako93 jest nieaktywny Nowy na forum

Nie, nie, żadnej kawy . Chciałam przez wakacje całkowicie wyeliminować mój jedyny szkodliwy nałóg – picie kawy i muszę przyznać, że mi się udało. Kawę zamieniłam na niegazowaną wodę z dodatkiem naturalnej kofeiny. Czuję się znacznie lżej i zdrowiej .

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Hej hej
    Powiem wam, że ja, cały czas odżywiająca się zdrowo, niestety piję dużo kawy ... za dużo, cholerka, chociaż ostatnio i tak ograniczyłam się do dwóch. I niestety przyznaję się bez bicia, że piję najczęściej tę "niezdrową", czyli rozpuszczalną...
    Miałam swego czasu zaparzacz typu dripper i zapas na prawdę dobrej kawy, typu speciality, czyli ręcznie zbierane, starannie wyselekcjonowane ziarna i byłam trochę maniakiem dobrych kaw. Jednak jak dripper się rozbił, to jakoś wróciłam do szybkiej "rozpuszczałki"...
    xsummerx wspominała coś o kawiarce na kuchnię. Fajna sprawa, jednak radzę uważać. Miałam kiedyś taka, starego typu, jeszcze po babci i podczas, gdy gotowałam w niej kawę na kuchence, kawiarka mi wybuchła...
    Fajnym i myślę, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest tak zwana kawiarka french press, czyli dzbanek z taką pompką, na pewno kojarzycie.
    Możecie do niej kupić, jakąkolwiek ziarnistą kawę, zmielić ją sobie, zaparzyć w tej kawiarce i delektować się jej smakiem. Myślę, że nawet kawa najlepszego gatunku parzona w french pressie, zachowa wszystkie swoje walory smakowe i zapachowe.
    Jeśli chodzi o alternatywne metody parzenia, jak właśnie dripper, aeropress, syfon, czy chemex, to to już jest w ogóle oddzielna bajka i ogromnie obszerny temat, na który zachęcam poczytać co nieco w necie
    "(..) Because really the zone of comfort is a zone of fear. You're afraid to break out of this familiarity. There's nothing good about feeling comfortable."

moninika jest nieaktywny Nowy na forum

Rozpuszczalna to sama chemia, jak już to tylko prawdziwa, w umiarkowanych ilościach oczywście czytając to co piszecie zastanawia mnie czy częściej naszą słabościa są słodycze czy kawa własnie ale z dwojga złego już lepiej kawę pic niż czekoladki wcinać.

Cyc11 jest nieaktywny Nowy na forum

Najlepsza kawa tylko prawdziwa. Świezo palona z palarni kawy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Każdy znjdzie swój smak. Smaki świata w jednym miejscu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów