Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Kawa-rozpuszczalna czy prawdziwa?

achatinka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Wrocław

Domyślnie Kawa-rozpuszczalna czy prawdziwa?

Ostatnio zastanawiałam się,która będzie ,,zdrowsza".Ta prawdziwa,czy rozpuszczalna.Nie chodzi mi o działanie kawy,ale względy zdrowotne.Chociaż w sumie kawa to używka jakby.Co Wy myślicie na ten temat?

Butterflypink Guest

Domyślnie Odp: Kawa-rozpuszczalna czy prawdziwa?

W sumie o 'zdrowszej' kawie nie ma co mówić bo kawa zdrowa nie jest he he, chć np dieta Dukana czy kopenhaska ją popiera
    Na moje oko to kawa mielona z ekspresu. Patrząc na proces wyrobu kawy rozpuszczalnej .... to są gorsze gatunki kawy niestety, często odrzuty trafiajace do nas z Niemiec ...

A co do kaw sypanych... polecam te mniej palone, coraz częściej dostepne w naszych sklepach (włoskie, hiszpańskie). Nasze Tchibo, Jacobs szczególnie te 'zwykłe' są cześto bardzo mocno palone, przez co tracą wiele na swojej 'pożyteczności' (tak tak Kawa też ma witaminy itp)

Mieszka w
    Wrocław

Dlatego słowo ,,zdrowsza" ujęłam w zawiasy .Każdy wie,że kawa raczej najzdrowsza nie jest-chociaż ma też swoje dobre strony.I o taką odpowiedź jaką dałeś mi chodziło.Jeśli jeszcze mógłbyć polecic jakieś konkretne gatunki,byłoby extra

Butterflypink Guest

Ja do nazw nie mam pamięci yhhh jak bede w domku to napisze bo mi siostra zawsze z Hiszpanii przywozi

Zreszta co do 'zdrowej' kawy.. obojetnie ile by w dietach nie mówili, żeby się jej wystrzegać mnie to nie przekona, dobra kawa MNIAM!!!
    PS. niestety Carmel Macchiatto z Coffee Heaven to propozycja przed którą nawet rychłe bankróctwo mi nie przeszkodzi

Mieszka w
    Wrocław

Ech...bez kubka kawy rano i w południe to żyć się nie da.Żeby nie wiem jak mówiliJa lubie słabszą,mniej paloną.Nie za mocną.Z dodatkiem śmietanki,albo mleczka.Nie jestem nałogowcem i jak nie mam-nie ciagnie mnie,żeby ją pić,ale co tu ukrywać-lubię dobrą (w dosłownym tego słowa znaczeniu) kawę

Awatar SlimSway
    SlimSway jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

Moim zdaniem jedyna wartościowa kawa, (która zasługuje na to miano) to ta którą kupujemy w ziarnach i mielimy sami, lub mielą ją na naszych oczach. Nikt mi nie wmówi że wysokoprzetworzona kawa rozpuszczalna , zwana naparem kawowym jest dla mnie zdrowsza.

Pomijam fakt że prawdziwej kawy dośc po filiżance, rozpuszczalnych cudów moge wypić dowolna ilośc i w ogóle nie zauważam ani działania ani aromatu....

7 kilo w 7 tygodni

Awatar Witalisa
    Witalisa jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Toruń

Smile Odp: Kawa-rozpuszczalna czy prawdziwa?

Wbrew ogólnej opinii kawa może być zdrowa, należy ją tylko odpowiednio przygotować. Najwłaściwszym gatunkiem kawy jest Arabica, ponieważ nie jest kwaśna. Najlepiej żeby była to również odmiana łagodna, a nie super mocna.
    Kawę należy zmielić i wsypać do gotującej się wody, następnie dodać szczyptę cynamonu, kardamon, imbir i goździki. Trzeba pogotować ją kilka minut, po czym odstawić na kilka następnych do naciągnięcia.
    Taką kawę najlepiej pić rano, od razu po obudzeniu, koniecznie osłodzoną miodem. Gotowana kawa ma właściwości rozgrzewające i pobudza cały organizm do pracy. Szczególnie korzystnie działa na żołądek i jelita.
    Centrum Zdrowego Życia Witalizm
    ul. Rabiańska 17/1, Toruń
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    tel.: 796 685 694
    Zadzwoń i umów się na wizytę!

Awatar rotacja
    rotacja jest nieaktywny Nowy na forum

Chyba raczej rozpuszczalna.
    Trzeba myśleć pozytywnie!

Awatar MENA515
    MENA515 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Skierniewice
    Wpisy na blogu
    1

Zdecydowanie zdrowsza jest kawa naturalna, arabica, parzona w ekspresie lub w zaparzaczu, bez fusów( to dla wrażliwych żołądków). Kawa rozpuszczalna( nawet najdroższa) zawiera substancje rakotwórcze. To dzięki nim jest tak doskonale przekrztałcona w granulki. Ostatnio trafiłam na testy pewnej firmy, które wykazały, że nawet te znane firmy maja zawyżone normy tych substancji w swoich kawach, bez wyjątku. Strasznie się zdziwiłam, bo wydawało by się, że im droższe, tym lepsze i zdrowsze.

09.03.2015 ----- 31.07.2015--- DO WYKONANIA OD ZARAZ
    Dzień za dniem raz słońce, raz deszcz... - Część 1

orient Guest

Cytat Zamieszczone przez Witalisa Zobacz posta
    Wbrew ogólnej opinii kawa może być zdrowa, należy ją tylko odpowiednio przygotować. Najwłaściwszym gatunkiem kawy jest Arabica, ponieważ nie jest kwaśna. Najlepiej żeby była to również odmiana łagodna, a nie super mocna.
    Kawę należy zmielić i wsypać do gotującej się wody, następnie dodać szczyptę cynamonu, kardamon, imbir i goździki. Trzeba pogotować ją kilka minut, po czym odstawić na kilka następnych do naciągnięcia.
    Taką kawę najlepiej pić rano, od razu po obudzeniu, koniecznie osłodzoną miodem. Gotowana kawa ma właściwości rozgrzewające i pobudza cały organizm do pracy. Szczególnie korzystnie działa na żołądek i jelita.
    Dziekuje bardzo , szukalam takiego sposobu zaparzania wlasnie.
    Czy tak przygotowana kawe pije sie po zjedzeniu ? Przed?
    Zgadzam sie - kawa rozpuszczalna nie jest zdrowa.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów