Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Im lepiej tym gorzej, dlaczego?

Awatar gruszka21
    gruszka21 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

Question Im lepiej tym gorzej, dlaczego?

Witam Swoją najnowszą dietkę stosuję od 2 tyg. Jem niskokalorycznie ale zdrowo, pływam codziennie i trochę ćwiczę codzień w domu. Wspomagam się też herbatkami w myśl zasady:jak nie pomoże to nie zaszkodzi
    Mam 2 pytania:
    -Zupełnie nie wiem dlaczego w 1 tyg diety schudłam 5 kg a w 2 tylko 1 kg mimo znacznego zwiększenia ilości przepływanych basenów oraz wykonywanych ćwiczeń. Jeść również nie zaczęłam więcej. Dziennie spożywam ok 300 kalorii i czuję się świetnie bo jem zdrowo i dużo tylko bez cukru tłuszczu itp. No i czemu taka duża dysproporcja w gubieniu kilogramów? Zawsze z kolejnymi tygodniami traciłam coraz mniej ale nigdy nie było takiej rozbieżności. W dodatku zwiększam aktywność fizyczną. Może ktoś lepiej to rozumie?
    -Jestem książkowym obrazem typu gruszki (stąd nick ), ale na prawdę bardzo tego nie lubię. Wystają mi żebra i obojczyki i wciąż chudnę tylko u góry, mimo, że ćwiczenia stosuję na wszystkie partie ciała. Może macie na to jakieś tajniki hehe albo sprawdzone ćwiczenia? Chcę wreszcie być proporcjonalna
    Z góry dziękuję, pozdrawiam!!
    FRESH START!! 11.08.2014
    JEŚLI POTRAFIŁAM ZRZUCIĆ 20 KG, TO CZEMU MAM NIE ZRZUCIĆ 6 ?!

Dalunia Guest

Domyślnie Odp: Im lepiej tym gorzej, dlaczego?

W pierwszym tygodniu straciłaś nadmiar wody. W drugim powolutku tracisz "prawdziwe" kg, a do tego rozrastają Ci się mięśnie. To normalne, chyba każdy tak ma. Też jestem gruszką, acz z niedowagą. Jem od 700 do 1000 kcal dziennie, cwiczę tylko kilka razy w tygodniu (bo nie ma czasu), ale komunikację miejską zastępuję rowerem, co znacznie poprawia samopoczucie i zmniejsza "uczucie grubości" polecam

cinnamous jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

Witaj!
    Nie do końca zgadzam się z Dalunią.

1. W pierwszym tygodniu schudłaś tak dużo bo wzięłaś swój organizm z zaskoczenia. Nie wspomniałaś ile kalorii jadłaś przed dietą jednak 300 kcal dziennie to niemal głodówka. Dziewczyno, opamiętaj się! Robisz sobie krzywdę. W końcu doprowadzisz się do momentu kiedy dieta się skończy a Ciebie w ekspresowym tempie dopadnie efekt jo-jo.
    1000 kcal to minimalna ilość energii jaka jest Ci potrzebna.
    Zweryfikuj swoją dietą. Wątpię aby przy Twojej masie ciała była Ci potrzebna jakakolwiek dieta, a z pewnością nie tak drastyczna.

2. Figura typu gruszka jest uwarunkowana Twoją budową anatomiczną. Nie jest to tylko kwestia tkanki tłuszczowej ale także budowy układu kostnego. Jedyną radą może okazać się więc zeszlifowanie kości... Żartuje oczywiście ;-~~

Może zamiast katować się dietą oraz ćwiczeniami zaczniesz po prostu żyć zdrowo i spróbujesz zaakceptować siebie?

Pozdrawiam
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bedepiekna Guest

Talking Odp: Im lepiej tym gorzej, dlaczego?

boże, dawno sie słyszalam podobnej bzdury Budowa typu gruszka wynika z wysokiego poziomu estrogenów a nie z szerokiej miednicy<lol>hehe...dobre...nie wiem czy wiecie ale kazda kobieta ma taką samś szerokość miedzy kolcami biodrowymi(moga byś róznice 0,5-1cm), a kształt tyłka warunkuje wielkosć mięśni pośladkowych,mięsni obręczy biodrowej i ilość tkanki tłuszczowej... także nie trzeba spiłowywać kości poprostu gruszkom tłuszcz odklada sie w większości na biodrach, zamiast równomiernie na całym ciele
    nie ma na to rady, można zacząć ćwiczyć górne partie ciała żeby wyrównać proporcje miedzy góra a dołem.

xixatushka69 Guest

to ja już wiem, czemu mi nigdy w doopę jedzenie nie idzie, tylko w brzuch

Aunesuomi Guest

Cytat Zamieszczone przez gruszka21 Zobacz posta
    Dziennie spożywam ok 300 kalorii i czuję się świetnie bo jem zdrowo i dużo tylko bez cukru tłuszczu itp.

Kolezanko, Ty to zdrowa dieta nazywasz????? Twoj organizm potrzebuje wszystkiego: cukru i tluszczy. Twoj wybor jakich! Mozesz wcisnac czekolade albo uzyc oliwy czy oleju do salatki. Jesli nie jesz tluszczy, to Twoj organizm nie moze przyswoic witamin, ktore sie w tluszczach rozpuszczaja.
    300 kcal- to troche za malo, kiedys Ci sie to na zdrowiu odbije, a jojo masz gwarantowane.

przemys to jeszcze raz i wybierz zdrowsza diete.

zycze Ci sukcesow i opamietania.

iwonakot jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

Uważam, że wyrządzasz straszną krzywdę swojemu organizmowi. 300 kcal dziennie to zdecydowanie za mało i jeśli przez dłuższy czas będziesz stosować taką dietę, to nabawisz się chorób, np. będziesz miała problemy z układem kostnym (odwapnienie kości, czemu będą towarzyszyły częste złamania), czy zaniknie Ci miesiączka, zaczną wypadać Ci włosy, itd. Powinnaś jak najszybciej zmienić sposób odżywiania!!! Jeśli masz z tym naprawdę problem, to sugeruję, abyś wybrała się do dietetyka, on ustali Tobie dietę dopasowaną do potrzeb Twojego organizmu.
    Jeśli chodzi o Twoją budowę, to taka jest Twoja anatomia i chcąc nie chcąc musisz się z tym pogodzić. Możesz oczywiście modelować dolne partie ciała, są specjalne zestawy ćwiczeń na uda i pośladki. Warto może pomyśleć o zapisaniu się na aerobik, tam instruktorka podpowie Ci jaka forma ćwiczeń będzie dla Ciebie najlepsza.
    Pozdrawiam.

Butterflypink Guest

co ty jesz ze to razem 300 kcal wychodzi??? ja sie mieszcze ledwo w 600 i to jak mam co robic i nie mysle o jedzeniu???!!!

Butterflypink Guest

nie mówie tego ze sama chcetak... bo dla mnie to zbyt ostre podejscie... po prostu mnie to dziwi...

kykaszanka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Żary

Dziewczyno, dobrze Ci radze - OPANUJ SIE.
    Wpędzisz się nie tylko w kłopoty ze swoim ciałem (jojo, obnizone hormony,niedobory wszytskiego co sie da, beznadziejna morfologia i możnaby tak bez konca...) ale jeśli nie przestaniesz tak sie odrzywiać i mieć taki tok myslenia ( a raczej bezmyslnosci) daleko nie zajedziesz także ze swoim zdrowiem psychicznym- wiem to z własnego doświadczenia.
    Chorowałam na anoreksje a zaczynalam tak jak ty. Przytylam od krytycznego momenty prawie 25kg i niestety nie wszytsko "dla zdrowia", bo jest to juz troche za duzo. Zawdzięczam to sobie i swojej głupocie. Nie powtarzaj moich błędów.
    Jedz 1000-1200kcal dziennie i nie mniej. Jeśli uprawiasz sport odpowiednia bedzie raczej ta górna granica. pamiętaj ze mieśnie są cieżkie a tłuszcz lekki i w dodatku zajmuje dużą powierzchnię-dlatego nie ma sensu tak kurczowo trzymac sie tego co pokazuje waga.
    Pij dużo i jedz wartościowe UROZMAICONE posiłki. Unikając cukru i tłuszczu tak restrykcyjnie w krótce nie bedzie ci sie nawet chciało wstać z łózka.
    Mam nadzieje, ze coś zmienisz. Dla siebie samej.
    Pozdrawiam, kasia.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni