Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Czy są tu weganki / wegetarianki? :)

Betelgeza jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Czy są tu weganki / wegetarianki? :)

Hej!

Jakiś czas temu podjęłam decyzję o przejściu na weganizm i zastanawiam się, czy są tu jakieś osoby, które odżywiają się podobnie albo próbowały na jakiś czas takiej diety

Awatar gotowanawszystko
    gotowanawszystko jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Jastrzębie

Domyślnie Odp: Czy są tu weganki / wegetarianki? :)

Witaj, jestem na diecie wegańskiej dwa lata, niestety jedzenie wegańskie jest pyszne i ja też chcę stracic parę kilo. Zacznę dietę warzywno owocową.Ta dieta nie tylko odchudza ale i leczy wiele chorób, polecam.

A to co normalnie jesz że masz nadmiarowe kilogramy? Wydawało mi się, że dieta wegańska jest bardzo zdrowa. Używasz dużo tłuszczu ?

Awatar gotowanawszystko
    gotowanawszystko jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Jastrzębie

Hej! Mnie gubi chlebek, bo sama piekę i dużo gotuję bo mam liczną rodzinę, i niestety podjadam.Dieta jest bardzo zdrowa ,mam na to dowody w domu, wszyscy czujemy się lepiej, nie chorujemy.Mnie do zmiany diety skłoniła książka Cambella Nowoczesne zasady odżywiania.Moja waga to 70 kg, tyle ważyłam jak przechodziłam na weganizm, no w sumie to na tej diecie nie przytyłam, teraz dopiero to zauważyłam
    Ostatnio edytowane przez gotowanawszystko ; 25-10-2013 o 07:16

Hej!
    Mam DOKŁADNIE tą samą sytuację Ta książka jest super Tylko mam niestety więcej kg do zrzucenia jaki masz plan? masz jakieś fajne przepisy, szybkie i smaczne? U mnie duzym problemem jest planowanie posiłków i jedzenie "na mieście", bo spędzam większość dnia poza domem ...

principessa220 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    ITALIA

Witaj
    Ja nie jestem ani weganka ani wegeterianka ,właściwie to jestem osobą nie jedzacą mięsa,nie stosuje w diecie zadnych tłuszczów zwierzęcych ,żadnych pasztetow ,podrobow itd.
    Uzywam olejów: kokosowy,lniany i oliwę z oliwek extra vergine (kupujemy ją bezpośrednio od kogoś kto tłoczy tylko dla swoich potrzeb ,nie do sprzedaży dla sklepów.)Oliwa jest tak smaczna,ze mozna sie nią zajadać zwyczajnie zamaczając w niej chlebek mniam mniam.
    Staram sie aby moja dieta była bogata w białko pochodzenia roślinnego np.na pierwszym miejscu jest soczewica ,potem cieciezyca,quinoa,amarantus,miglio(proso)
    Jesli chciałabyś jakies przepsy to pisz
    Milego dnia

Hej!!

Dobrze widzę, że mieszkasz we Włoszech? Ja obecnie też

A co do jedzenia: jak masz jakieś sprawdzone przepisy na rzeczy smaczne, łatwe do zrobienia i też nadające się do wzięcia ze sobą w trakcie dnia (i np. odgrzania w mikrofali) to będę wdzięczna Nie-makaronowe najlepiej.

Pozdrawiam!

Mieszka w
    ITALIA

Napisz mi co lubisz a ja postaram sie napisac ci kilka przepisów .
    Od dawna jestes w Italii? W jakim regionie ,bo ja provincia di Milano.

Ja mieszkam w Rzymie, jestem tu od marca i będę do lipca.

Lubię dużo rzeczy Najczęściej gotuję soczewicę, cieciorkę, ryż, kasze, grzyby, szpinak, pomidory, cebulę, paprykę, cukinię, ogórka. Niestety też chleb i makaron (i pizzę...), ale chciałabym je ograniczyć jak najbardziej. Generalnie nie używam nic, czego w Polsce nie używałam

Mieszka w
    ITALIA

Z ciecierzycy mozesz zrobic humus ,smaczny i pożywny no i zawiera duzo białka.
    Ja gotuje tez cos w rodzaju kapusty z grochem tylko,ze w miejsce grochu wstawiłam ciecierzyce.
    Dynie ,szpinak,jak rodzinie robie królika z warzywami lub indyka to dla siebie robie te warzywa z kostka sojową.
    Kazdemu smakuje cos innego ,w moim menu raz w tygodniu jest zawsze pizza,bo niestety nie dam jej sobie odebrac.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów