Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
Like Tree2Lubią to
  • 1 Dodany przez Bulletproof0001
  • 1 Dodany przez ewelinawarchol

Wątek: Ujemne kalorie - co jeść, aby chudnąć?

Awatar Bulletproof0001
    Bulletproof0001 jest nieaktywny Moderator
    Wpisy na blogu
    27

Domyślnie Ujemne kalorie - co jeść, aby chudnąć?

[color=green]Znalazłam, ciekawe dla mnie artykuł napisany przez dietetyczkę na temat naszego metabolizmu i jak to się dzieję, że zjadając jabłko - 50kcal tracimy 100 kcal i nasza tkanka tłuszczowa się spala

Wkleję fragmenty a reszta w linku:
    Pojęcie ujemnych kalorii odnosi się jednak do produktów, których spożywanie może prowadzić do powstawania ujemnego bilansu kalorycznego w organizmie.
    Diety ujemnych kalorii polega na wprowadzeniu do swojego jadłospisu produktów o wysokiej zawartości błonnika, których wartość energetyczna jest niższa niż ilość energii potrzebnej organizmowi na ich strawienie i wykorzystanie.

PRZYKŁAD: zjadając warzywo lub owoc, który ma ok. 50 kcal i zawiera dużo błonnika pokarmowego, spalasz podczas jego trawienia ok. 100 kcal. W ten sposób w organizmie wytwarza się więc deficyt 50 kcal, który musi zostać uzupełniony poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. Na strawienie 100 gramów ciastka o przykładowej wartości 500 kcal organizm zużyje jedynie ok. 300 kcal, a ze strawionego ciastka pozostanie jeszcze 200 kcal, które zostaną zmagazynowane w postaci tkanki tłuszczowej.

Cały sekret tkwi w błonniku! Jest on nieprzyswajalny przez organizm, ale wykazuje korzystny wpływ na metabolizm, ułatwia trawienie, oczyszczanie i zapobiega wielu dolegliwościom przewodu pokarmowego, a im więcej go w diecie, tym mniej kalorii przyswajamy i uzyskujemy wyższy deficyt energetyczny.

Owoce o większej zawartości błonnika pokarmowego: jabłka, jagody, truskawki, poziomki, maliny, śliwki, brzoskwinie, żurawina, mango, owoce cytrusowe

Warzywa o większej zawartości błonnika: brokuł, jarmuż, kapusta, kalafior, marchewka, seler naciowy, sałata, szpinak, zielona fasolka, por, cukinia.
    źrodło: fitness.sport. pl
    dowiedz się więcej o kaloriach
    Ostatnio edytowane przez mahio ; 22-11-2016 o 14:55
    Leencia lubi to.
    Zapraszam do siebie: BE FIT Bulletproof Diary

Awatar Makosza
    Makosza jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Ujemne kalorie - co jeść, aby chudnąć?

tez o tym slyszalam, tylko, ze o twarogu. Potem wiele osob mowilo, ze nie ma czegos takiego, poniewaz pozywienie jest po to, bysmy mieli energie. Wyobrazcie sobie, ze kiedys, zanim czlowiek nauczl sie plowac i jadal glownie rosliny, orzechy zyjac w niekoniecznie latwych warunkach zywilby sie pozywieniem, ktore zabiera mu energie a nie daje. I to byl argument, ktory do mnie przemowil, by wierzyc, ze zjedzenie kg twarogu, a tego z Polski bym dala rade zjesc w takiej ilosci, sprawi, ze spodnie beda luzniejsze. Zycie, jakie my znamy to nei norma w ogolnej historii czlowieka. Ludzie pracowali, chodzili, biegali, jedli, bo byli glodni a nie dla zabicia czasu albo by stres zajesc. Natura nie stworzyla nas, bysmy siedzieli na kanapie i ogladali calymi sezonami Gre o tron (by nie bylo, jak przyjdzie na liscie kolej na te ksiazki to ja bede sobie lezec i ogladac sezonami) zajadajac przetworzone jedzenie. Dlatego ja w takie rzeczy nie wierze, bo jest to nielogiczne. a z malo logicznych rzeczy w swoim zyciu dopuszczam tylko religie, w ktorej sie wychowalam, reszte odrzucam.
    Dodam tylko, ze ja w sezonie mam dostep do owocow i warzyw roznych roznistych, dobrej jakosci i dniami jadalam tylko rosliny i wiem jedno. chudlam jak sie duzo ruszalam. Inaczej nie zauwazylam, by lezac caly dzien w cieniu i zdychajac z goraca moj tylek sie zmniejszal.... a szkoda, bo ja bardzo lubie owoce i warzywa.
    cel > 105
    108,7........
    ........58
    Makosza je, cwiczy i chudnie

Awatar Kruszynka2011
    Kruszynka2011 jest nieaktywny Znany na forum

Tu jest to fajnie opisane [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

1-cel 140>>2-cel 130>>3-cel 125>>4-cel 120>>5-cel 115
    28-tydzień diety

Domek- Wielka Baba

szalona40 jest nieaktywny Nowy na forum

Kiedyś pożyczyłam od znajomej książkę o tym co jeść i jak łączyć jak tylko sobie przypomnę nazwę to zaraz dopiszę, była na prawdę świetna.

matylda_ jest nieaktywny Nowy na forum

kiedyś o tym słyszałam, muszę sie bardziej zagłebić w temat

Madeeleine jest nieaktywny Nowy na forum

Jedyną ujemną kaloria jaką znam jest woda - ma zero kalorii, a organizm spala energię do jej przetworzenia. Z tym, że nawet w przypadku wody jest to chyba 3 czy 4 kalorie na szklankę wody... więc jabłko raczej nie będzie miało ujemnego bilansu. Gdyby tak było to ludzie dawniej by poumierali z zabiedzenia, bo jedli głównie warzywa oraz owoce, a mięso było świętem!

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Ja kiedyś natknęłam się na artykuł o selerze, który niby jest mega super hiper, bo dostarcza mniej kalorii niż organizm spala, żeby go strawić.
    Źródło podaje, że, aby spalić 100 gram selera mającego 13 kalorii, zapotrzebowanie organizmu na energię wyniesie 95 kalorii na godzinę. Trochę to brzmi mało logicznie. Może te produkty, faktycznie przyczyniają się do spalania kalorii i faktycznie mają dużo błonnika, bo mowa tu o owocach i warzywach, szczególnie tych zawierających dużo wody. Jednak myślę, że samo najedzenie się selera i ogórków do syta raczej nie sprawi, że schudniemy, a prędzej wywoła nam rewolucję w jelitach ;P
    Sammysammy lubi to.

Awatar Sammysammy
    Sammysammy jest nieaktywny Znany na forum

Cytat Zamieszczone przez ewelinawarchol Zobacz posta
    Ja kiedyś natknęłam się na artykuł o selerze, który niby jest mega super hiper, bo dostarcza mniej kalorii niż organizm spala, żeby go strawić.
    Źródło podaje, że, aby spalić 100 gram selera mającego 13 kalorii, zapotrzebowanie organizmu na energię wyniesie 95 kalorii na godzinę. Trochę to brzmi mało logicznie. Może te produkty, faktycznie przyczyniają się do spalania kalorii i faktycznie mają dużo błonnika, bo mowa tu o owocach i warzywach, szczególnie tych zawierających dużo wody. Jednak myślę, że samo najedzenie się selera i ogórków do syta raczej nie sprawi, że schudniemy, a prędzej wywoła nam rewolucję w jelitach ;P

Tak naprawdę, ciężko powiedzieć, bo może faktycznie byśmy schudli jedząc sam seler i ogórki ale taka dieta na dłuższą metę prowadzi do znacznych niedoborów poszczególnych składników, nie mówiąc już o tym, że w ogórkach i selerze nie ma tłuszczu, który to jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Więc ja na pewno diety selerowo-ogórkowej bym nie poleciła, nie mniej jednak polecam seler i ogórki zamiast innych, bardziej niezdrowych przekąsek;-3

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów