Bio Planet S.A, lider wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce, zadebiutuje 20 grudnia na GPW. Spółka przenosi swoje akcje z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Do obrotu trafi łącznie 2.800.000 akcji istniejących oraz 200.000 praw do akcji serii D. Spółka z sukcesem uplasowała emisję akcji, a wartość oferty łącznie przekroczyła 9,8 mln zł, z czego 5,6 mln zł trafi do spółki, a pozostała kwota do akcjonariusza Organic Farma Zdrowia. Znaczny pakiet akcji objęła m.in. firma GK4 Food Sp. z o.o. kontrolowana pośrednio przez Grzegorza Krychowiaka.

„Po sukcesie oferty publicznej Spółka wychodzi znacznie silniejsza – rynek docenił nasz model biznesowy i plany, o czym świadczy poszerzenie struktury akcjonariatu. Na fali tego zaufania jesteśmy gotowi do dalszego rozwoju firmy i wejścia na nowy poziom. Nowe zakłady konfekcjonowania to krok w kierunku wzrostu skali działalności i umocnienia pozycji branżowego lidera. Perspektywy branży eko w Polsce są optymistycznie i uważamy, że najbliższe lata będą dla spółki bardzo dobre.” – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

Bio Planet S.A. pozyskane środki z emisji przeznaczy na budowę i wyposażenie nowych zakładów konfekcjonowania. Spółka zakłada, że nowe inwestycje do roku 2024 doprowadzą do potrojenia dotychczasowych mocy przerobowych. Firma szacuje łączną wartość inwestycji w zakłady konfekcjonowania na kwotę 33,3 mln zł. Inwestycja w budowę zakładów oraz związana z nią automatyzacja konfekcjonowania paczkowanego asortymentu pozwoli w ocenie Bio Planet na obniżenie jednostkowych kosztów konfekcjonowania, wzrost jakości oraz zwiększenie możliwości logistycznych.

Działalność Bio Planet koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W swojej ofercie Spółka posiada ok. 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących zarówno produkty trwałe oraz produkty świeże. Od 2007 roku produkty Bio Planet S.A. posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]