Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Węgrzy potrafią !

Awatar Budrys67
    Budrys67 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Szczecin

Domyślnie Węgrzy potrafią !

Od września Węgry wprowadzą "podatek chipsowy" od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ustawę w tej sprawie przegłosował w poniedziałek węgierski parlament.

Za ustawą w sprawie podatku od niezdrowej żywności głosowało 255 posłów, 54 było przeciwnych, a nieobecnych - 36.

Podatek, zwany też "podatkiem hamburgerowym" (choć hamburgerów nie obejmuje), będzie dotyczyć żywności paczkowanej, przede wszystkim napojów energetyzujących, chipsów i innych przekąsek, słonych i słodkich ciasteczek oraz pakowanych ciast.

Jego wysokość to 5 forintów od litra napoju, 250 forintów od litra napoju energetyzującego i 100-200 forintów od kilograma herbatników i ciast. (Jedno euro to około 270 forintów.)

Po kontrowersyjnych podatkach od banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych i dystrybucji energii, węgierski rząd zapowiadał "podatek chipsowy" w połowie marca.

"Ministerstwa zbadały ewentualne skutki wprowadzenia podatku, nazywanego +podatkiem hamburgerowym+, ponieważ przeprowadzane w ostatnich latach badania nawyków żywieniowych Węgrów i ich skutków dla zdrowia wykazują, że problemy związane ze zbyt dużym spożyciem tłuszczu i soli rosną" - powiedział minister gospodarki Gyoergy Matolcsy.

PAP

Blackpoint Guest

Domyślnie Odp: Węgrzy potrafią !

Wg mnie zarąbisty pomysł, powinni i u nas coś takiego wprowadzić...
    A najlepiej to opuścić ceny zdrowego jedzenia, owoców, warzyw, a maksymalnie podnieść ceny słodyczy i fast foodów

peszka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Garwolin

Wyprowadzam się tam W tym roku i tak tego wszystkiego nie jem
    Pomyślcie, co to oznacza dla małych brzdąców, już nie będą tak wydawały niewielkich sum na górę chipsów i batoników. Jakieś uświadomienie odgórne będzie.
    Ciekawe, co robiło tych 36 posłów nieobecnych... Pewnie poszli po napoje energetyzujące...
    "- Witam, ile pani waży? - Różnie..."lato 2005 - 103kg >>>---> lato 2006 - 67kg2006 - 2009 - w granicach 67/73, obecnie... 91!
    Peszki stękanie na odchudzanie
    Ćwiczysz? Dorzuć swoje pięć minut, a będzie Ci policzone

Awatar krysial
    krysial jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Głogów

No co wy -nagroda bobra za pomysł -wytrzepania kasy
    od owiec i wmówienia ,że to dla ich dobra
    Jakby komuś na zdrowiu konsumentów zależało -to by tego świństwa nie było na półkach.
    No to co ze ściemą o ,globalnym ociipieniu
    ptasiej,świńskiej ,nilowej czy koziej grypie,podatku od pierdzacych krów .
    zaakceptowania GMO czy codex alimentarius-
    gdzie tu jakie hamulce przed degradacją środowiska naturalnego i niszczeniem niezależnych farmerów
    dobrze ,że ludziska olały szczepienia -
    chyba dzięki internetowi . Chociaż czytałam ,że już
    kaganiec na necika w projekcie jest

Awatar krysial
    Mieszka w
    Głogów

-----

nie chce zakładać nowego wątku a to jest jakby w temacie -
    , bo zbliżają się wybory parlamentarne i jeśli nie chcemy podzielić losu Grecji czy Irlandii, mamy ostatnią szansę, oddać swój głos przeciwko
    , ponieważ wygrana PiS, PO i jakiejkolwiek populistycznej partii grzmiącej w zaśmierdły róg demokracji i rozdawnictwa, oznacza krach. W przypadku PiS byłby wolniejszy, pewnie okupiony jakąś pozorowaną walką o szczątek niepodległości gospodarczej, ale dalsze rządy PO to chyba jakiś koszmar

Poniżej Korwin przedstawił poglądy, z którymi zgadzam się w 100%, jak będzie w tym roku??
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ostatnio edytowane przez krysial ; 14-08-2011 o 02:37

Blackpoint Guest

Cytat Zamieszczone przez krysial Zobacz posta
    od owiec i wmówienia ,że to dla ich dobra
    Jakby komuś na zdrowiu konsumentów zależało -to by tego świństwa nie było na półkach.
    Problem tylko w tym, że masa konsumentów chce żreć niezdrowe jedzenie i jak będą bardzo chcieli, to i tak znajdą sposób. Jest popyt, jest podaż. Ale cena wielu by zniechęciła.
    Obecnie w Polsce przeraża mnie to, jak potwornie ceny warzyw, owoców, jakiegokolwiek zdrowego jedzenia idą w górę, a jak tanio przy tym wypadają "śmieci", biała mąka, etc.
    Jakby było odwrotnie, nawet mniej zamożni ludzie mieliby szansę (i powody) zdrowiej się odżywiać.
    A owcami jesteśmy i tak, i skoro już i tak nami manipulują, to mogliby zrobić to tak, żeby naprawdę wyszło na zdrowie.

Mieszka w
    Garwolin

Nagroda to może łosia-super-ktosia, bobra w to nie mieszajcie
    ;P

---------- Wiadomość dodana o 23:34 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 23:31 ----------

Cytat Zamieszczone przez Blackpoint Zobacz posta
    Obecnie w Polsce przeraża mnie to, jak potwornie ceny warzyw, owoców, jakiegokolwiek zdrowego jedzenia idą w górę, a jak tanio przy tym wypadają "śmieci", biała mąka, etc.
    Kochana, po tych klęskach nieurodzaju, to Ty się nie dziw, ale w tym roku, to i mąka zdrożeje. To jest sprawa rynku, niczego innego. Smutne, że mięso jest tak tanie. To nas ogłupia. W Rosji są zdrowe piękne szczupłe dziewczyny, mięso jedzą od święta, gdzie im w głowie Dukan, jedzą dość tłusto, zgrzebnie, ale MNIEJ.
    (sama w lusterko powinnam to sobie powtarzać )
    "- Witam, ile pani waży? - Różnie..."lato 2005 - 103kg >>>---> lato 2006 - 67kg2006 - 2009 - w granicach 67/73, obecnie... 91!

Awatar krysial
    Mieszka w
    Głogów

Cytat Zamieszczone przez peszka Zobacz posta
    ochana, po tych klęskach nieurodzaju, to Ty się nie dziw, ale w tym roku, to i mąka zdrożeje. To jest sprawa rynku, niczego innego. Smutne, że mięso jest tak tanie. To nas ogłupia. W Rosji są zdrowe piękne szczupłe dziewczyny, mięso jedzą od święta, gdzie im w głowie Dukan, jedzą dość tłusto, zgrzebnie, ale MNIEJ.
    No -nieeeeeeeeee.... a w Polsce nie ma pięknych szczupłych dziewczyn
    a my to co????? Pamiętam panie ze wschodu u nas handlujace
    nie wyglądały anemicznie ani na wegetarianki ,
    świechtasz tym Dukanem bez zrozumienia sensu diety.
    Na wegetarianiżmie NIE SCHUDNIESZ co najwyżej stracisz zdrowie
    i urośnie Ci wielki bębol.
    Pozbawiona białka o najlepszej wartości biologicznej , niewydolisz
    najpierw przeziębienia ,alergie,.nerwice ,zęby no i chodowla CUKRZYCY
    Może Tobie narazie nie grozi oprócz tycia ,ale szkoda by było młodego narybku.
    jakbyś ewentualnie chciała terroryzować rodzine bezmięsnymi kapustami
    Ostatnio edytowane przez krysial ; 26-08-2011 o 01:37

Awatar Budrys67
    Budrys67 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Szczecin

Rosjanki szczupłe ?
    Może w tych wielkich miastach ale w tych mniejszych to masakra jakaś jest
    Bywa , ze 40 i 50 letnie kobiety maja po 20-30 lat

Mieszka w
    Garwolin

Ktoś mi mówił, że tak jest, wiadomo, że mogę się mylić. I było właśnie o tym, że strasznie drogie mają mięso i ciągle kasza, sosy i jakieś takie.

No, patrz, Budrys, a u nas kobiety 20-letnie mają po 40 lat, peszka na przykłąd

---------- Wiadomość dodana o 13:50 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 13:35 ----------

świechtasz tym Dukanem bez zrozumienia sensu diety.
    Na wegetarianiżmie NIE SCHUDNIESZ co najwyżej stracisz zdrowie
    i urośnie Ci wielki bębol.
    Pozbawiona białka o najlepszej wartości biologicznej , niewydolisz
    najpierw przeziębienia ,alergie,.nerwice ,zęby no i chodowla CUKRZYCY
    Może Tobie narazie nie grozi oprócz tycia ,ale szkoda by było młodego narybku.
    jakbyś ewentualnie chciała terroryzować rodzine bezmięsnymi kapustami
    Krysial, nie jeden Dukan chwali proteiny, biorąc jednak pod uwagę Twoje dawniejsze słowa o boczusiu - raczej Atkinsa propagujesz.
    Hmm, moi rodzice, mój brat i moja siostra, to mięsożercy z prawdziwego zdarzenia - u mnie w domu zdrowe jedzenie pojawiło się wraz z moim wegetarianizmem, a jedyne warzywo przedtem, to kiszony ogórek bądź kapusta. (zapomniałam napisać, że wszyscy w/w zachorowali na cukrzycę)
    Wegetarianką byłam 3 lata. Nie straciłam zdrowia, nie wyhodowałam sobie bębna, był to mój najszczuplejszy okres w życiu, pomijając ostatnio przed jojem. Ale utyć też potrafiłam, więc nie mówię, że jest to dieta odchudzająca. Nie namawiam do wegetarianizmu, sama nie jestem, choć mieszkam na wsi i wiem, jak świnia krzyczy, gdy ją biją i wiem, że kurczak potrafi biegać bez głowy. Jem mięso jedno i drugie, ale czy potrafiłabym je sama ubić? Nie. Dlatego myślę też o tym, żeby jeść tyle, ile nakazuje NAUKOWO sprawdzona piramida zdrowego żywienia, i żeby te zwierzęta przeze mnie tyle nie cierpiały.

Nie wiem, skąd to Twoje "ale" do warzyw i owoców, że to niby rozwijają cukrzycę. Ludzie jedzą buły, ciasta, lody, zapijają to piwem, słodkimi napojami. Tak robią całe lata. Do tego jedzą mnóstwo grillowanego i smażonego mięsa. Tyją i ich organizm sobie przestaje radzić.

Nie pochwalam wegetarianizmu wśród młodzieży, a mam spory problem z córką w tym temacie,na razie sobie dała wybić z głowy, bo się rozwija, rośnie, a do tego bardzo dba o zdrowie. Szmatą po głowie by dostała za próby z dietą białkową. Na szczęście, nie przewidujemy takiej opcji. Narybku mi szkoda więc też dla diet nisko-węglowodanowych. Zwłaszcza, gdy na drzewach rosną świeże owoce.

Kiedyś ludzie pościli jeden-dwa dni w tygodniu, teraz są proteinowe czwartki w ramach umartwiania się Wszystko stanęło na głowie.

PS. Widząc Twoje racje na temat wegetarianizmu, zaczynam rozumieć zdziwienie dukanek, gdy ja wyrzucam swoje hasła bez odpowiedniego zaplecza wiedzowego. Boże, u mnie prawie cała klasa nie jadła mięsa w plastyku, włącznie z niektórymi chłopakami, którzy do tego świrowali na siłowni. Ja skończyłam ideały dopiero, gdy zaszłam w ciążę, bo wyniki żelaza miałam słabe. Ale wystarczyła dziennie jedna parówka (parówka - gdzie mięsa 30%!) czy jakieś skromne plasterki drobiowej wędliny, by na następnych badaniach krwi łapać górne granice normy. Wcale nam nie potrzeba aż tyle tego "biologicznie wartościowego" białka.
    Ostatnio edytowane przez peszka ; 26-08-2011 o 14:44

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów