Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Z pelnym brzuchem

Awatar Budrys67
    Budrys67 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Szczecin

Domyślnie Z pelnym brzuchem

Z pełnym brzuchem źle się ćwiczy i trudno jest zasnąć. Dlatego między posiłkiem a treningiem oraz położeniem się spać żołądek powinien zdążyć się opróżnić. A tak konkretnie: ile potrzebuje na to czasu?

To zależy od tego, co się zjadło. Oto jak długo przebywają w żołądku różne produkty spożywcze:

1 godz. 24 min - awokado, czarne oliwki, maliny, winogrona

2 godz. - brązowy ryż, grejpfruty, jagody, pomarańcze, pomidory, rodzynki, ziemniaki

2 godz. 15 min - ananasy, gruszki, kalafior, marchew, sałaty, truskawki

2 godz 30 min - biały ryż, brzoskwinie, fasola, figi suszone, grzyby, jaja na miękko, migdały, pory, sałatka warzywna

2 godz. 45 min - buraki, cukinia, jabłka, melony, morele, otręby pszenne, porzeczki, śliwki

3 godz. - brokuły, dynia, kapusty, kukurydza, orzechy laskowe i włoskie, soczewica, soja, szpinak, śliwki suszone

3 godz. 15 min - botwina, cebula, dynia, fasolka szparagowa, ogórek, oliwa, orzechy arachidowe, proso, seler, zielony groszek

3 godz. 30 min - bakłażan, chuda śmietana, ziarna żyta

3 godz. 45 min - białe pieczywo, czerwona kapusta, kasza pęczak jęczmienna i pszenna

4 godz. - brukselka, chude duszone mięsa, rzepa

powyżej 4 godz. - mleko i jego przetwory, tłuste mięsa i tłuste ciężkostrawne dania, m.in. smażone

źródło [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

peszka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Garwolin

Domyślnie Odp: Z pelnym brzuchem

No, zdziwiona jestem tą listą, bo inaczej to sobie wyobrażałam. Na przykład, pod wpływem daaaaawnego romansu z Dietą Diamondów, uważałam, że owoce leżą na żołądku krótko, a mięso - długo. Okazuje się, że różnie. Podejrzewam, że dodatkowo każda mieszanka ogłupia organizm.

A czy nie jest tak, że mała ilość nie przeszkadza? Mnie - nie przeszkadza, jeśli zjem pół jabłka, kromkę chleba itd. przed ruchem. Ale prawda jest taka, że kiedyś biegałam na czczo albo dwie godziny po jedzeniu. Trzy godziny nie dało rady, bo robiłam się już głodna- czy głód nie oznacza, że w brzuchu pusto?
    "- Witam, ile pani waży? - Różnie..."lato 2005 - 103kg >>>---> lato 2006 - 67kg2006 - 2009 - w granicach 67/73, obecnie... 91!
    Peszki stękanie na odchudzanie
    Ćwiczysz? Dorzuć swoje pięć minut, a będzie Ci policzone

neko_chan Guest

ja zawsze staram się dokształcić w tej dziedzinie, poczytać o trawieniu, o tym, jak przemieszcza się jedzenie i co blokuje ten proces, ale... no właśnie, ALE wiem, że owoce zalegają w żoładku, choć wydaje mi sięto nielogiczne, bo cukry chyba szybko się trawią.

katkanna Guest

Cukry szybko, ale przecież owoce nie składają się z samego cukru. Komórki roślinne to przecież m.in. ścianki celulozowe, których nie mają komórki zwierzęce. W przypadku grzybów ścianki są z chityny, co dodatkowo utrudnia i wydłuża trawienie, dlatego mogą zalegać w żołądku nawet do 12 h.

Uprawnienia umieszczania postów