Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Awatar zaja76
    zaja76 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Poznań

Domyślnie Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Osobiście jestem przedstawicielką nieliczne go grona zwolenników. Mimo to przestrzegam wszystkich, którzy mnie o nia pytają. Moim zdaniem jest to dieta dla osób mocno zdeterminowanych ( nie mylic z desperacją) i które rzeczywiscie mają nadwagę wpływającą na stan zdrowia. Moim zdaniem poniżej 70 kg (oczywiscie w zaleznosci od wzrostu) to nie ma sensu.
    Mi dieta pomogła bardzo pod kilkoma względami:
    - dała mi poczucie własnej wartości, które utraciłam po odkryciu, że przytyłam
    - dała mi wiarę w sukces, bo zobaczyłam pierwsze efekty
    - nizsza waga pozwoliła mi na normalne cwiczenia, które przed dietą były kłopotliwe
    - skurczyła żołądek, więc po diecie też jadłam dużo mniej
    - nauczyła radzic sobie bez skrobi, wcześniej nie wyobrazałam sobie zjedzenia samej sałaty , lub serka , bez żarnego chleba, czy ziemniaków
    -i oczywiscie dała spadek wagi wynoszący 6kg ( z 70 na 64) , było to 2 miesiące temu i wprawdzie wrociły mi 2 kg, ale to nie jest jojo tylko sesja, a to i tak malo jak na mnie. Bo właśnie studia przyprawiły mnie o taką nadwage. Na pierwszym roku utylam niemal 10 kg, więc te 2 to i tak mało.
    jednak Moim zdaniem jeżeli podchodzi sie do tej diety , to tylko i wyłącznie z nastawieniem na dalszą dietę , bardziej racjonalna i zdrową, po jej zakonczeniu. Nie można traktowac kopenhaskiej jako jednorazowej akcji i powrotu do starych nawykow.
    Tyle ode mnie
    Pozdrawiam

Awatar furaga
    furaga jest nieaktywny Sławny na forum

Już nie pamiętam w którym roku ale przeszłam ją od a do z z zachowaniem wszystkich zasad. Schudłam 7 kg. Nie miałam żadnych zawrotów ani mdłości nawet nie byłam osłabiona bo jeszcze rowerkiem stacjonarnym jeździłam 10 km dziennie. Poźniej jeszcze stosowałam 1000kcal i schudłam dodatkowo 3 kg a potem przyszły wakacje grile i piwko i.... dupa i po niskiej wadze

emerarudo jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Question Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Jestem na 7 dniu diety kopenhaskiej, stosuje ja rygorystycznie i wg planu a schudłam tylko 1 kg czy to normalne? Ciezko stosowac ja nie widzac efektow, ale nie chce sie poddawac... Nie jadłam duzo takze przed rozpoczeciem diety, moze dlatego... Myslicie ze w 2 tygoniu waga zacznie spadac?

nadziejka_82 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

stossowałam 1,5 raza.
    1 raz bezproblemowo i bez szczegl;olnych dolegliwosci zdrowotnych - efekt odchudzający spoko a póżniej dieta 1000 kcal,
    drugie pol raza - niestety - zawroty glowy slabowitość ogólna porażka niewielki spadek wagi.

Blackpoint Guest

Ja właśnie dokańczam zastosowanie tej diety po raz drugi.

Pierwszy raz bylo jakieś 2-3 lata temu schudłam 7-8 kg, jo-jo specjalnego nie było, lecz niestety po diecie wróciłam do paskudnych nawyków żywieniowych. O dziwo nie utyłam ani tak szybko, ani tak dużo jak można by się spodziewać; i tak koniec końców wyszło na minus.

Nie polecałabym jakoś bezkrytycznie tej diety, bo niestety ludzie bardzo różnie na nią reagują. Jedni chudną wspaniale, inni prawie w ogóle. Jedni czują się normalnie, inni cóż tak jak widać na wątku. Ja czułam się w miarę normalnie, niekiedy lekko osłabiona, i nie wyobrażam sobie kontynuować diety z takimi objawami jak niektórzy tutaj opisują, przykładowo omdlenia :O Trochę oleju w głowie jednak trzeba mieć i jak są objawy niedożywienia, niedoborów pierwiastków (mrowienie kończyn, wypadanie włosów) to się nie dietuje na siłę, tylko bierze za zdrowe odżywianie

Jestem zwolenniczką zdrowego chudnięcia czyli diet ok. 1200 kcal, śródziemnomorskiej, no i ćwiczeń przede wszystkim. Do tej "ostatniej deski ratunku" skłoniła mnie nadwaga czy już raczej otyłość spowodowana kontuzją kolana i co za tym idzie brakiem ruchu i obżarstwem z nudów niestety. Priorytetem dla mnie było teraz jak najszybsze zmniejszenie wagi ze względu na stawy, bo nie tylko w kolanie zaczynało już chrupać. Na 10 dniu mam ubytek 5 kg, żyję i mam się dobrze

Awatar too_much
    too_much jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

takiej samej odpowiedzi udzieliłam w podobnym wątku:

Wszystkim, którzy zamierzają stosować tę dietę powiem jedno: stanowczo odradzam.
    Przeszłam ją całą, schudłam ok 7 kg po dwóch tygodniach zmuszania się do jedzenia szpinaku bez przypraw.
    Do dziś nie mogę przełknąć nawet łyżki, a kiedyś bardzo go lubiłam.
    Kilogramy wracają bardzo szybko i to z nadwyżką, a całość wysiłku nie jest warta ceny jaką się płaci (zemdlałam dwa razy).
    Radzę poczytać o samym procesie chudnięcia - na tej diecie mimo picia wody nie spalasz tłuszczu tylko odwadniasz organizm. Tkanka tłuszczowa pozostaje na miejscu, a gdy tylko wracasz do normalnych posiłków organizm (który jest w szoku po tym co mu zafundowałaś) zaczyna magazynować co się da w obawie przed kolejną głodówą.
    Radzę myśleć głównie o zdrowiu a odchudzać się powoli ale skutecznie, w końcu dieta to zmiana nawyków żywieniowych czasem na całe życie, a nie jednorazowy, krótkoterminowy wyskok.
    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez too_much ; 14-03-2009 o 16:10
    "Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach."

alva jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Jestem 3 raz na kopenhaskiej (poprzednie 2 - nieudane).. Dziś 3 dzień i 2kg w dół (sama jestem w szoku...) Tymbardziej, że moje BMI to 23,2 - czyli że nie mam nadwagi.

Jem witaminy (Falvit) i Lewitan na włosy i paznokcie.. Nie czuję się tak źle, jak poprzednimi razami. najgorzej jest jak wstanę (ale zastrzyk węgli od tej kostki cukru o dziwo stawia mnie na nogi...) Jednak nie wyobrażam sobie ćwiczeń. Żadnych. Mam nadzieję, że jak skończy mi się urlop (6ty dzień) i wróce do pracy nie poczuję się gorzej.

Dla mnie kopenhaska ma być ostrym strzałem w zmianę nie tylko odzywiania, ale i trybu życia. Potrzebuję impulsu do dalszej pracy, bo powolne wyniki na początku za bardzo mnie zniechęcają. Mam nadzieję, że wytrwam i zejdę po tej diecie poniżej 70kg (aktualna waga 73.5, wzrost 178cm)

Blackpoint Guest

Nie chcę straszyć, ale ja na kopenhaskiej schudłam raptem 5 kg, tylko po jej zakończeniu, mimo diety 1000-12000 kcal i ćwiczeń waga nie drgnęła nawet o 100 gram w ciągu 11 dni i nadal stoi... To moim zdaniem zniechęca bardziej niż brak efektów na początku...

Awatar slodko_gorzka
    slodko_gorzka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Lublin

przez ta zasraną kopenhaska strasznie tyje!
    gdy nie kombinowałam z tą dietą ważyłam 60kilo. i waga sie nie zmieniała. stwierdzilam ze sobie schudne pare kilo i zabrałam się za kopenhaską. owszem, schudłam po tych 13 dniach 5kilo. ale co z tego? jak od teg oczasu z miesiaca na miesiac tyje mimo ze nawyki mam identyczne jak przed zaczećiem tej diety. mineło poltora roku a ja niedawno jeszcze wazylam 77kilo!
    stanowczo nie polecam tej diety.. ona rujnuje metabolizm zamiast go rpzyspieszac.
    "Więc już wiesz kto przejął władze w całym kraju
    Leń i ekipa czuja sie tutaj jak w raju. :

Awatar PannaZwilka
    PannaZwilka jest nieaktywny Nowy na forum

Po kopenhaskiej ciężko utrzymać rezultaty. W ogóle wszystko co szybko działa ma taką wadę, że szybko można stracić efekty ;P.
    Generalnie proponuję po skończeniu diety kopenhaskiej powoli zwiększać ilość jedzenia, ale dalej uważać na jedzone produkty. Trzeba organizmowi oszczędzić szoku. Ja coś takiego stosuję: [url="http://kopenhaska.blox.pl/2012/03/Jak-nie-przytyc-po-skonczeniu-diety-kopenhaskiej.html"]Jak nie przyty

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni