Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Awatar op
    op
    op jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Wolbrom

Domyślnie Kopenhaska sukces gwarantowany?

Wiele osób, które odchudzają się na własną rękę, zaczyna batalię o szczupłą sylwetkę właśnie od diety kopenhaskiej. To trzynastodniowe odchudzające menu krąży po świecie już 20 lat. Zostało opracowane przez nikomu nieznanego duńskiego lekarza (a nie jak powszechnie się uważa przez szpital królewski w Kopenhadze).(...)
    Dieta ta obieªcuje pozbycie się 7-20 kg w ciągu 13 dni. Jest bardzo rygorystyczna. Każde odstępstwo od jadłospisu powoduje, że trzeba zaczynać ją od początku.

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych diet odchudzających... czy fakty i mity opisane w artykule do Was przemawiają? jakie są wasze doświadczenia w stosowaniu kopenhaskiej?

allia Guest

Domyślnie Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Ja do kopenhaskiej podeszłam raz i nigdy więcej się na to nie zbiorę. Ta dieta to jedynie ciągłe uczucie głodu i niedosytu, przez który po zakończeniu diety rzuciłam się na jedzenie. I tak, schudłam 6 kg, przybrałam 10 kg.

Lepiej trzymać się zasad zdrowego odżywiania, głodowanie nie wychodzi na dobre, przynajmniej mnie :/

boojka Guest

Hmmm moja mama stosuje ją z raz na rok żeby podreperować swoją wagę, muszę powiedziec że z bardzo dobrymi skutakami... ja podeszłam do niej raz i trzeciego dnia z rana miałam takie palpitacje serca i tak słabo mi było że natychmiast zjadłam normalne śniadanie widocznie dieta nie dla każdego...

Awatar zwierzatko
    zwierzatko jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Otmuchów

Smile Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

To prawda, że dieta nie działa na wszystkich. Stosowaliśmy ją w firmie w 10 osób razem. Prawidłowośc była taka: im więcej masz za dużo tym dieta kopenhaska jest skuteczniejsza.
    Ja osobiście zrzuciłam 14kg, ale przed dietą współczynik BMI był ok 32. Czy czułam głód? Owszem przez pierwsze 2 dni, potem można się przyzwyczaić. W moim przypadku efekt jo-jo nie wystąpił. W czasie 2 lat przytyłam tylko 3 kg ale nie było to bezpośrednio po diecie.
    Moim zdaniem jest ona dobra na start do zmiany stylu odżywiania. Po niej nie chciało mi się wcale jeść ani pieczywa ani ziemniaków. Ja polecam

anthea jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Thumbs down Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Byłam raz na kopenhaskiej przed wyjazdem na wakacje do Turcji. Byłam na niej 10 dni (wyjazd był 11tego) i rozpoczęłam ją z myślą o zrzuceniu kilku kg, żeby lepiej czuć się na plaży. Moje BMI oscylowało pewnie w granicach 23,5. W te 10 dni zrzuciłam ok. 4kg.
    Wszystko ładnie i pięknie gdyby nie fakt, że 2 dnia zemdlałam, a w okolicach 6tego zaczęły się zawroty głoty i drętwienie stóp. Generalnie nie polecam tej diety nikomu, kto nie ma faktycznie NADWAGI. 5-6 kg w ciągu tych 13 dni jest spokojnie do osiągnięcia dla osoby z prawidłowym BMI, ale za to JAKIM kosztem.

Teraz znów jestem na tej diecie. Głupio robię, ale po prostu przytyłam i miałam zbyt duże wyrzuty sumienia, żeby zrzucać wagę powoli (wiecie, zbyt ciasne spodnie, za mały żakiet...). Właśnie zaczęłam 6 dzień. Objawy te same, co za pierwszym razem. Nie wiem, czy dotrwam, bo czuję się naprawdę źle. Acha - po 5 dniach jak dotąd waga spadła o równe 2,5kg.

Awatar Pynia80
    Pynia80 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Thumbs down Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Przestrzegam wszystkim przed tą diabelską pseudodietą!!! Ona może wyrządzić więcej szkody niż pożytku! Też ją oczywiście naiwnie zastosowałąm! schudłam 5 czy 8 kg. Efekt uboczny? Zamiast tłuszczu spaliłam mięśnie, w związku z czym moja skóra jest luźna i obwisła, nogi pokryte największym stopniem celulitu. Naprawdę jest wiele rozsądnych diet, które można z powodzeniem stosować! Darujcie sobie kopenhaską!
    p.s. inna jej nazwa to dieta 13-dniowa

24 listopada 01 grudnia
    talia 94
    biodra 111
    udo 63
    kolano 42
    pępek 103
    łydka 39
    Ostatnio edytowane przez Pynia80 ; 24-11-2008 o 13:15
    65kg => 58kg

wiolawiola jest nieaktywny Nowy na forum

Witam! Uważam ze dieta kopenhaska czyli 13 dniowa, duńska, szwedzka, czy też kliniki Mayo bo z takimi określeniami możemy się spotkać,jest bardzo skuteczna, dla mnie to "deska ostatniego ratunku" . nie wiem gdzie ja miałam oczy ale zapuściłam się okropnie w kilogramy aż doszłam do zastraszającej wagi 85 kg O nie! to nie możliwe myślałam i zaczęło się odchudzanie kopenhaską to było w marcu tego roku, 2 tygodnie wyrzeczeń i 8 kilo mniej, nie było łatwo, to jest jednak dieta dla wytrwałych po skończeniu tej diety 2 tygodnie własnej diety o ole można nazwać to dieta i razem 13 kg mniej.

Muszę przyzwać przez następne miesiące jadałam co chcaiałam zwłaszcza słodycze i pizze, no i nie tyłam ), do czasu bo co za dużo to nie zdrowo wiec przybrałam jakieś 2 kg, dziś jestem w 6 dniu diety kopenhaskiej parę kilo mniej przetrwam oczywiście cale dwa tygodnie .

Najgorsze są pierwsze 3 dni, w trzecim dniu zaczaj można odczuwać np bóle głowy czy zawroty, ogólnie złe się czuć, ale da się to przetrwać.
    Co do rygorystycznego stosowania to : tylko raz zjadłam szpinak (fujjjj!!!) zastąpiłam go brokułami , sałatę też jadłam ale po pół główki a nie po całej jak każą, wprowadziłam kilka zmian, myślę że nie wpłynęło to negatywnie na ilość zgubionych kg.
    Jednak najgorsze dla mnie w tej diecie jest picie 2 litrów wody dziennie,(teraz nie piję dwóch litrów dziennie bo nie daje rady , blle).

Tak więc jeśli chcesz mieć sukienkę na sylwestra o rozmiar mniejsza to polecam bardzo kopenhaską. Pozdrawiam i życzę wytrawności )

Astorka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa
    Wpisy na blogu
    1

Hejka
    Ja do kopenhadzkiej podchodzila dwa razy.
    Za pierwszysm razem było ciezko - w 10 dniu zgubilam 4 kg efekt organizm wykończony, zawroty głowy zmusily mnie do przerwania diety. Kilogramy "odzyskalam" z nawiązką po 2 miesiacach
    Za drugim razem (po 2 latach) było lżej, wtrwalam do końca - 5,5 kg mniej, nawet czułam sie dobrze i lekko, po 2 miesiacach "odzyskalam" 2 kg. Teraz juz je stracilam ponownie, ale przeszlam na diete max 1200 kalorii, ubytek wagi jest wolniejszy, ale odchudzanie myzle, ze zdrowsze...
    W moim przypadku niestety nie sprawdzila sie reguła, ze czym jestes grubsza tym wiecej kg zgubisz na na tej diecie..... a szkoda
    I jakie są Twoje przemyślenia co do tej diety???

maggie_22 Guest

Angry Odp: Kopenhaska sukces gwarantowany?

Ja stosowałam ją dwa razy. Po pierwszym razie (schudłam 7 kilo) i miałam efekt jojo. Póżniej próbowałam drugi raz (sama nie wiem dlaczego), ale też szybko odzyskałam swoją wcześniejszą wagę. Nie polecam.

Awatar zwierzatko
    zwierzatko jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Otmuchów

Zgadzam się z Wami, że są zdrowsze i rozsądniejsze diety.
    Wszystko zależy jak podejdziemy do diety i zalezy co chcemy nią osiągnąć. Jeśli zamierzamy szybko schudnąć a w ostatnich dniach juz marzymy o kurczaku z frytkami i dużej pizzy z litrem coli to jo-jo gwarantowane. Jak mówiłam odchudzaliśmy się grupowo i 3/4 z nas podeszło do tego w ten sposób.
    Ja podeszłam do kopenhaskiej jako gwałtownego startu do odchudzania. Przed dietą fatalne nawyki żywieniowe. Wydaje się, że nie potrafię żyć bez ukochanych węglowodanów a po dwóch tygodniach szczęśliwa, że jakieś kilogramy zrzucone to jeszcze nie mam potrzeby jedzenia ziemniaków, chleba.

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni