Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96
Like Tree9Lubią to

Wątek: Bieganie

Awatar AgaMama80
    AgaMama80 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Bieganie

Czesc wam wszystkim.

Postanowilam odnowic watek o bieganiu, moja ulubiona forma ruchu, najbardziej skuteczna, dziala cale cialo, wzmacniaja sie wszystkie miesnie, wymieniac mozna by bez konca :-)

Wczoraj po dluzszej przerwie przebieglam sie 5km, nie bylo latwo, ale dalam jakos rade. Moj czas to 40 min, czyli nieco szybszy od zolwia (8km na godzine), teren urozmaicony, troche pod gorke, troche z gorki. No i silny wiatr, zapierajacy dech w piersiach.

Poza tym szykuje sie do mini maratonu na 10 km, wiec mam podwojne wyzwanie.

A wy jak biegacie? piszcie :-)

Mamuska walczy o siebie! Walcz z mamuska!

nipaska jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Wrocław

Domyślnie Odp: Bieganie

Hej! Ja biegam od poczatku tego tyg- 2 pierwsze razy za mna i nie moge sie doczekac kolejnego Dziwne bo nigdy nie cierpiałam tej aktywwnosci fizycznej

Zaczynam od 1min biegu/1 min marszu. trening trwa ok 30 min, przebieglam jakies 3 ,5 km Juz czuje ze bieganie odmieni moje zycie
    Ostatnio edytowane przez nipaska ; 09-04-2013 o 22:24
    Megi77 lubi to.

Awatar Yoginka77
    Yoginka77 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Wpisy na blogu
    43

hej hej biegacze i biegaczki
    Ja biegam regularnie od sierpnia zeszłego roku... najpierw od tak dla zabawy, dla ruchu, dla utrzymania wagi.... w końcu zaczęło mi czegoś brakować i obrałam sobie za cel maraton Przygotowuję się do niego stopniowo. Debiut początkowo miał być we wrześniu ale może spróbuję przygotować się wcześniej (na czerwiec).... Po pół rocznym bieganiu w styczniu podjęłam się pierwszych wyzwań w biegach grupowych - zatem za mną 3 razy bieg na 5 km w niełatwych warunkach (śnieg, mróz, ślizgawica hehe), jeden półmaraton... a już w tą sobotę kolejny
    Treningi zatem są bardzo urozmaicone - oprócz spokojnego wybiegania na maksymalnym dystansie, szereg innych np krótkie tempówki, wzmacnianie siły biegowej na podbiegach i górkach, zabawy biegowe w różnym tempie, bieg i techniczne itd
    Ciągle jest co robić ale to cudowne obserwować wzrost formy, zmieniające się ciało i charakter. Uwielbiam pokonywać swoje własne słabości, swoje bariery, które najczęściej opierają się psychice a nie na formie fizycznej.... Kocham ten wyrzut endorfin. Kocham ludzi, których mijam i którzy się do mnie uśmiechają... No co tu dużo mówić - jestem już mocno uzależniona hihihi ;D
    A do tego poznałam tu na forum cudowne osoby, które również biegają i z którymi możemy się od czasu do czasu spotkać w realu, pobiegać razem - mimo, że każda z nas jest właściwie z innej części Polski
    A wszystkich zakochanym w bieganiu zapraszam też na swój wąteczek

Sierpniowe bieganie i nie tylko
    Be water, my friend! - Bruce Lee

Awatar jola27
    jola27 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Exeter
    Wpisy na blogu
    11

Cytat Zamieszczone przez nipaska Zobacz posta
    Hej! Ja biegam od poczatku tego tyg- 2 pierwsze razy za mna i nie moge sie doczekac kolejnego Dziwne bo nigdy nie cierpiałam tej aktywwnosci fizycznej

Zaczynam od 1min biegu/1 min marszu. trening trwa ok 30 min, przebieglam jakies 3 ,5 km Juz czuje ze bieganie odmieni moje zycie
    To jest bardzo dobry sposób ja tez tak biegam tylko 2 min /na 2 min

zapraszam do mnie https://forum.jestemfit.pl/pamie...za-o-5-kg.html

Biegam w maju

Awatar AgaMama80

3 razy w tygodniu dzisiaj zaliczone.
    A poniewaz ze wzgledu na prace ciezko jest mi zaplanowac bieganie na te same dni, lub nawet na co drugi lub co trzeci dzien, biegam kiedy moge. Zastanawia mnie, czy to bedzie mialo jakis na tempo zrzucania kg? Czy ktos ma doswiadczenie w tej materii?
    Bieg w poniedziale, wtorek i dzisiaj (sobote), czyli 4 dni pozniej. Jutro owszem rowniez mam zamiar pobiegac, a pozniej chyba dopiero w czwartek, moze we wtorek tez mi sie uda po pracy. Jakies sugestie?

plusfitness jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Jeżeli chodzi o odchudzanie to takie przerwy nie wpłyną na przebieg procesu. Robiąc jednak długie przerwy między jednostkami ćwiczeń znacznie obniżasz szansę organizmu na adaptację do wysiłku. To znaczy, że nie będzie wzrastać np. Twoja wytrzymałość. Dużo jeszcze zależy od tego jak biegasz: w przypadku intensywnych wysiłków organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację.
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 22-03-2016 o 15:02

Awatar Epiphaniee
    Epiphaniee jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    2

mhm! bieganie czeeść dziewczyny, mogę się przyłączyć do was? od niedawna zaczęłam biegać i coraz bardziej to lubię
    Jestem z siebie dumna

Faza I: 01-07 luty 2013
    FazaII: 07 luty- ?

kimkaa jest nieaktywny Banned
    Mieszka w
    Lublin

Ja też biegam już jakiś czas i mam dzięki temu bardzo dobre samopoczucie, namawiam męża na bieganie ale on mówi że wykonuję [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i to mu w zupełności wystarczy Może kiedyś uda mi się go przekonać.

Awatar AgaMama80

Hej,

Ja za miesiac biegne w mini maratonie 10km. troche zmienilam taktyke, codziennie cwicze przed praca, a 2 dni ktore powinnam przeznaczyc na odpoczynek przeznacze na bieganie. Cwiczenia sa bardzo przyjemne, chociaz nie sa lekkie. Jesli tylko kiedys uda mi sie wrocic do pracy od poniedzialku do piatku od 8 do 5 to wtedy bede mogla bardziej systematycznie zapanowac nad bieganiem. Poki co jest to malo mozliwe. Ale i tak cwicze w domu i zwlekam sie rano z lozka.

A co do wytrzymalosci, zupelnie sie nie zgodze. Moze kiedys tak uczono ludzi. Od kiedy zaczelam cwiczyc z Jillian Michaels mam duzo wiecej energii, a pracuje po 10 godzin na nogach, nie za biurkiem, jestem bardziej pozytywnie nastawiona do zycia, wiecej mi sie w zyciu udaje i jestem silniejsza psychicznie. A z bieganiem i z kazdym wysilkiem wszystko zaczyna sie w glowie. wiec jesli czuje sie silna, i wiem, ze moge, to znaczy ze moge. I moje cialo da rade. trzeba mi tylko dobrych checi.

plusfitness jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Cześć AgaMama80,
    gratuluję podjęcia wyzwania biegu na 10 km i motywacji. Uważaj tylko na przetrenowanie, o które wcale nie jest trudno trenując codziennie.
    Jeżeli zaś chodzi o regenerację, to po prostu mówimy o dwóch różnych rzeczach. Miałem na myśli zjawisko superkompensacji, której nie będę opisywać gdyż jest bardzo złożone. W skrócie: odnosi się do adaptacji organizmu do większych wysiłków.
    Co do uwagi o większej ilości energii na co dzień gdy się ćwiczy: całkowicie się z Tobą zgadzam. Co więcej- dużo aktywności jest często świetnym motorem do efektywnej realizacji zadań w ciągu dnia.
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 22-03-2016 o 15:02

Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów