Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Orbitrek - proszę o pomoc w wyborze :)

Awatar Nikoletta84
    Nikoletta84 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Poznań

Exclamation Orbitrek - proszę o pomoc w wyborze :)

Witam wszystkich serdecznie!
    Proszę o pomoc - namówiłam męża na zakup orbitreku. Ale nie wiem jaki mam wybrać
    nie stać nas na jakieś wypasione za 2000zł lub więcej... Żyjemy od pierwszego do pierwszego więc mój zakup musi być naprawdę dobrze przemyślany.
    Wszyscy posiadacze tego urządzenia - błagam wypowiedzcie się na temat Waszych modeli..
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Awatar AgaSommer
    AgaSommer jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: Orbitrek - proszę o pomoc w wyborze :)

witam.
    ja posiadam takie ów urządzenie. nie pamiętam jakiej jest firmy a nie chce mi się wstać i zobaczyć. kupiłam go na allegro za 170 zł z przesyłkąa w sklepie kosztuje taki sam 350zł. zapisuje zrobione kilometry czas oraz kalorie. jest nie duży zgrabny. moja siostra kupiła sobie olbrzyma jest naprawde wielki i zajmuje sporo miejsca. podobno najlepszy to taki który ma największą obiętość koła. mówią że to sprzęt 3w1 gdyż jak się go dobrze używa to działa jako bieżnia, steper oraz rowerek.

Awatar vienetta
    vienetta jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Pici Polo
    Wpisy na blogu
    1

Właśnie rozważam decyzję o zakupie orbitreka
    Też nie stać mnie na jakiś wypasiony, zresztą nie widzę potrzeby posiadania sprzętu za 1,5 tys zł

Może nie znam się zbytnio, ale połaziłam już po kilku sklepach i forach i moje wnioski są następujące:
    - jeśli już inwestować w coś takiego jak orbitrek, to najlepiej kupić taki z ruchomymi ramionami (więcej partii mięśniowych angażujemy podczas treningu, bo pracują również ręce ),
    - im większe/cięższe koło zamachowe tym lepiej,
    - warto dopłacić kilka złotych i kupić taki, gdzie maksymalna waga ćwiczącego wynosi nie 100kg, ale 120 czy 150kg (ma lepszą konstrukcję).

Z moich osobistych obserwacji wynika jednak tyle, że niekiedy orbitrek za 360zł i orbitrek za 600zł mają takie same parametry (tj. koło zamachowe 5kg i 100kg maksymalnego obciążenia). A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać???

Moje propozycje dla Ciebie:
    - najtańszy na Allegro, ale bez ruchomych ramion - 175zł
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    - taki, którym sama jestem zainteresowana - 359zł (koło 5kg, ale obciążenie do 120kg)
    - ten, który polecali mi wszyscy sprzedawcy i który w sklepach ze sprzętem kosztował ok. 800zł - na Allegro 699zł (ma 12 kilogramowe koło zamachowe i maksymalne obciążenie do 120kg, więc parametry bardzo dobre - w siłowni jak się dowiadywałam mają zazwyczaj 8-12kg )

Rzecz jasna nie polecam konkretnych sprzedawców, podsuwam Ci tylko kilka ofert Sama nie wiem, czy rzucić się teraz na taki z kołem 5kg, czy dopłacić 400zł i kupić taki z kołem 12kg
    W sumie to jest sprzęt "na lata", ale kaski nie ma

Warto też sprawdzić gabaryty takiego orbitreka... Bo po co mamy sobie niepotrzebnie zagracać mieszkanie?
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof99 ; 14-08-2017 o 13:16

Jedz by żyć, nie żyj by jeść...

Tilia_Cordata jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Stalowa Wola

Osobiście nie polecam sprzętu taniego. Sama kupiłam orbitrek za ok. 600zł, który dosłownie po kilku dniach się rozleciał. Pękła gruba rura, a to świadczy o jakości materiałów z jakich jest wykonany. Naprawdę warto zainwestować w sprzęt markowy (Body Sculpture, York, Kettler). Ważniejsza od wagi koła jest jakość wykonania. Co z tego, że mamy ciężkie koło, gdy wykonanie byle jakie, orbitrek zaczyna skrzypieć, co psuje komfort pracy. Dalej - orbitrek nie jest małym sprzętem. Gdy się popsuje co wtedy zrobić z takim molochem? Radzę kupować taki sprzęt w sklepie, omijać allegro. Popytać o gwarancję i serwis (b. ważne). Ja po przednim orbitreku mam uraz do zakupów przez allegro. Kupiłam sprzęt w dobrym sklepie, ale gdy się popsuł sprzedawca kazał odsyłać na swój koszt do serwisu. Za 40kg paczkę kurier zażyczył sobie 170zł. Za tą cenę bardziej opłaca się naprawiać na miejscu. W sumie za bezcen udało mi się upchać go znów na allegro. Teraz jestem na etapie zakupu nowego. I wiem, że kupię go na miejscu, popytam o solidność wykonania, wytrzymałość, awaryjność i serwis. Mam upatrzonego York'a x202.

omelka1 Guest

Osobiście jestem zdanie że warto kupić jakiś firmowy sprzęt.We wrześniu kupiłam sobie Yorka X 202 jestem z niego bardzo zadowolona/oszczędzałam na niego prawie rok /.Do momentu kupna orbiego zadowalałam się steperem.

Awatar Aldonkka
    Aldonkka jest nieaktywny Nowy na forum

No oczywiste jest to ,że markowy sprzęt zawsze będzie lepszy niemniej sama nie wiem czy byłabym w stanie wydać ponad 2000 zł na orbitrek.
    Myślę,ze za 500 zł również można znaleźć bardzo fajny oraz skuteczny sprzęt.
    Obecnie na stronie:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - znajduje się dobry ranking, możecie sobie zresztą zerknąć i wybrać to co będzie Wam odpowiadało.
    Sama mam obecnie model Body Sculpture B 1700. NIe był drogi ponieawż po znajomości w sklepie kupiłam jeszcze taniej niż na stronie ale jestem z niego bardzo zadowolona. Przyjemnie sie na nim ćwiczy
    Tylko dlatego, że coś nie wyszło, nie można zakładać, że na świecie nie ma innych ludzi do kochania. Miłość jest zbyt ważna, by iść bez niej przez życie.

Ania_ABCfitness jest nieaktywny Nowy na forum

Zakup orbitreka to zakup na lata, dlatego postanowiłam umieścić tutaj wpis, dla wszystkich poszukujących sportowej pomocy (zdaję sobie sprawę, że wątek jest lekko przeterminowany ).

W zależności od tego, jak często chcesz ćwiczyć, Twój orbitrek będzie posiadał różne parametry. Często jakość wykonania orbitreku idzie z ceną, dlatego lepiej poczekać do momentu, w którym będzie nas stać na zakup lepszego urządzenia, niż kupować sprzęt, który może być zagrożeniem dla zdrowia. Najlepiej przed zakupem zorientować się, jakie wymagania powinien spełniać taki sprzęt. W tym pomoże Ci poniższy artykuł: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oszka jest nieaktywny Nowy na forum

Jak wydasz mało, to jest duże prawdopodobieństwo, że coś ze sprzętem się stanie
    ja kupując swój orbiterek (HAMMER ELLYPTECH CT6) patrzyłam na dwie rzeczy: jakość urządzenia (więc chińskie nolnejmy odpadały na starcie) i warunki gwarancji - dużo mówią o wykonaniu sprzętu. Wyszłam z założenia, że nie mam pieniędzy na to, żeby kupować tandetę i wolę dołożyć, żeby mieć sprzęt na lata kupowałam tutaj ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), właśnie ze względu gwarancję.

Aniiika2 jest nieaktywny Nowy na forum

Ja mam orbitrek z hop-sport.pl, konkretnie ten i nic złego z nim się nie dzieje. Wszystko jest w porządku.
    Ostatnio edytowane przez AdminAdmin ; 12-04-2018 o 13:27

Uprawnienia umieszczania postów